Dariusz Goralski

Ostatnia aktywność:
20 dni temu
Online
Łódź
Warszawa
Wrocław
Kraków
Poznań
Gdańsk
Szczecin
Faktura VAT
Dostępność
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Nd

Prezentacja video

Opis ogłoszenia

American English .  Angielski USA.  Przeprowadzam przez barierę mówienia po Angielsku.  Uczę jak rozmawiać po Amerykańsku.  Jak Native Speaker.  Po ponad 20 latach w USA.  Głównie w rejonie New York, NY i Minneapolis, MN.  Po studiach w USA.  Miejscu, które stało sie moją drugą Ojczyzną.  Po nauce w London, UK.  Po pobytach USA/ Kanada/ UK Anglia.  Udanego dnia.  Do usłyszenia.  Dariusz Goralski.  Angielski USA ..  Dariusz Góralski. 

Nauka języka angielskiego to nie jest sprint.
Nauka języka angielskiego to jest maraton.

Rozmowa po angielsku a nauka rozmowy po angielsku to są dwie różne rzeczy.

Daj sobie minimum jeden (1) rok (tak, cały rok), jeżeli wiesz, że nie mówisz po angielsku. Na dobry początek. Tylko, żeby zacząć "mówić po angielsku".

Daj sobie dziesięć (10) (tak dziesięć) lat minimum, żeby "rozmawiać po angielsku".

Ten angielski, któy miałaś/ miałeś w szkole, czy na kursach i kursikach nie mają znaczenia do naszej wspólnej przyszłej pracy nad TWÓJ Angielski.

Certyfikaty znajomości języka angielskiego. Nie mają znaczenia do naturalnej rozmowy. Zaakceptuj fakt. Zaczynasz od zera.

Im szybciej zaczniesz pracować nad TWÓJ angielski tak jak trzeba, tym lepiej dla Ciebie. Do usłyszenia.

Tagi:
Bariera mówienia / Konwersacje / Jak native speaker / Płynna Rozmowa / Dorośli / Online Internet Skype / Matura / TOEFL  IELTS /  TOEIC  FCE  CAE / STANAG 6001 / AIESEC IAESTE Erasmus / Praca / Lato Wakacje Wyjazdy / Jak native speaker.

2 godziny dziennie 5 dni w tygodniu przez 3 miesiące  .  Pani/ Pana  praca nad TWÓJ Angielski dwie (2) godziny dziennie pięć (5) dni w tygodniu przez trzy (3) miesiące jest konieczna, żeby były rezultaty szybko. 

gmail.  Proszę o kontakt wyłącznie z Pani/ Pana gmail.  Inne emaile zgłaszam jako spam.

Inaczej .  Będziemy pracowali nad TWÓJ Angielski zupełnie inaczej.  "Jak native speaker".  Dzięki naszej wspólnej pracy nad TWÓJ Angielski przejdziesz barierę mówienia już w pierwszy Pakiet 26-godzin ze wsparciem e-mail (3900). 

Od razu .  Będziemy pracowali nad TWÓJ Angielski od razu.  Zanim wyślesz wiadomość miej zarezerwowany konkretny czas na Twoją pracę nad TWÓJ Angielski dwie (2) godziny dziennie pięć (5) dni w tygodniu przez trzy (3) miesiące.  Upewnij się, że wiesz kiedy masz czas na nasze rozmowy na Skype.  Teraz wolne terminy tylko w niedziele.

Rozmowy są 90 minut każda rozmowa.  Zarezerwuj sobie dwie (2) godziny.  Od razu  upewnij się że wiesz konkretnie po co potrzebujesz TWÓJ Angielski.  Praca?  Wyjazd?  Szkoła? 

Skype.  Będziemy pracowali głównie na Skype online.  Na komputerze.  Nie na smartphonie.  Nie będziemy pracowali na Teams ani Zoom.     Dzień jak w Ameryce jak z native speaker    również stacjonarnie u ucznia lub nauczyciela.

Resztę tego ogłoszenia, proszę, traktuj jako regulamin zajęć.  Dziękuję.  Do usłyszenia.

Będziemy pracować nad TWÓJ Angielski w pakietach 26 godzin rozmowy na Skype.  Jeden raz w tygodniu (lub częściej jeżeli chcesz).  Plus TWOJA samodzielna praca między naszymi rozmowami.  W kontakcie e-mailami ze mną.  Razem potrzebujesz mieć czas dwie (2) godziny dziennie pięć (5) dni w tygodniu przez trzy (3) miesiące.  Cena: 3900.- zlp.  Twoja praca nad TWÓJ Angielski będzie bardzo aktywna i bardzo intensywna.  Dzięki temu przejdziesz barierę mówienia szybko.  To ogłoszenie jest bardzo długie celowo.  Mówi jak będziemy pracowali i dlaczego właśnie tak.  Od razu powie czy masz cierpliwość, żeby pracować tak jak trzeba i tyle ile trzeba nad TWÓJ Angielski, żeby przejść barierę mówienia po angielsku naj-szybciej jak to tylko możliwe.

Bariera mówienia ?   Prosty test zdrowego rozsądku czy masz barierę mówienia.  Współcześnie w USA stosowane są testy jakości zamiast przestarzałych numerycznych testów szkolnych w Europie na "słófka" i "grama". 

Test czy masz barierę mówienia po angielsku.

"Nie wiem jak powiedzieć po angielsku"… - nie masz bariery mówienia.  Po prostu nie umiesz angielskiego do naturalnej rozmowy. 

Prawdziwy angielski, który potrzebujesz do naturalnej rozmowy jest inny niż szkolny angielski.  Twoje certyfikaty nie mają znaczącego znaczenia (tautologia zamierzona i celowa).  Twoje szkolne poziomy   Angielski    A1 A2 B1 B2 C1 C2   nie mają znaczącego znaczenia (powtórzenie tautologii zamierzone i celowe). 

Prawdziwy test czy potrafisz rozmawiać po angielsku jest jeden.  Rozmawiasz po angielsku w naturalnej rozmowie po angielsku albo nie. 

Od razu w naszej pierwszej rozmowie będzie wiadomo czy umiesz rozmawiać po angielsku.  Zaczynasz od początku?  Świetnie.  Nie masz negatywnych obciążeń złej nauki.  Będziesz od razu uczyć się tak jak trzeba.  Uczysz się angielski już długo?  Świetnie.  TWÓJ szkolny angielski dla obcokrajowców przerobimy na prawdziwy angielski.  Tak jak mówią i rozmawiają native speaker języków angielskich. 

Jeżeli chcesz szybko zacząć rozmawiać po angielsku to potrzebujesz wiedzieć którym angielskim chcesz rozmawiać, z kim i gdzie.

Bariera mówienia jest dopiero wtedy kiedy wiesz co, kiedy i jak powiedzieć, a nie możesz.

Angielski w naturalnej rozmowie   jest bardzo trudny do nauki.  To nie jest łatwy Hiszpański.  Angielski mówiony jest bardzo trudny do rozumienia ze słuchu.  Angielski jest tak trudny do nauki dla obcokrajowca jak język polski.  Trudniejsze dla Polaka są tylko tzw. orientalne i egzotyczne języki n.p. Chiński / Hebrajski / Suahili.

Daj sobie czas.  Unikniesz rozczarowań.  To nie jest nauka last minute.  Jeżeli nie mówisz po angielsku a chcesz rozmawiać po angielsku to daj sobie minimum jeden (1) rok.  Będziemy pracować nad TWÓJ Angielski od razu jak native speaker.  To znaczy w naturalny sposób tak jak native speaker.

TWÓJ Angielski .  Od razu, zanim skontaktujesz się ze mną, wybierz TWÓJ konkretny cel dla TWÓJ Angielski na pierwsze trzy (3) miesiące nauki.  Najczęściej wybierane:

1. Rozmowy codzienne w USA/ UK Anglia/ Kanada/ Australia/ Polska/ Europa/ Świat.
2. Spotkania o pracę (job interview/ resume / cv) w języku angielskim/  angielski w pracy.
3. Wyjazdy studenckie z Work and Travel / AIESEC / AIESTE / Erasmus / Au Pair.
4. Egzaminy : TOEFL / TOEIC / IELTS / FCE (itp) / STANAG 6001 / Matura.
5. Wakacje i rozrywka: wyjazdy / podróze itd na lato / na narty / wyjscia do kina itp.

Bariera mówienia .  Można szybko przejść przez barierę mówienia po angielsku.  W trzy (3) miesiące.  Do przejścia przez barierę mówienia wystarczy jeden (1) Pakiet 26-godzin " Przejście Bariery Mówienia " ze wsparciem e-mail (3900).  Szczegóły w Kontrakt Na Uczenie Się.  Prześlę do wglądu od razu.  Wyślij wiadomość przez Wyślij wiadomość przy tym ogłoszeniu.  

Zaczniemy pracować nad TWÓJ Angielski w:      Sierpień       (lub szybciej). 
Barierę mówienia przejdziesz w:      Listopad        (lub szybciej).

Od razu sprawdzimy jak dobrze:

1. Rozumiesz po angielsku ?
2. Mówisz po angielsku ?
3. Rozmawiasz po angielsku ?

Trzeba inaczej .  Uczysz się angielski już dłużej niż pół roku i dalej nie potrafisz poprowadzić podstawowej rozmowy po angielsku z Amerykaninem / Anglikiem ?  To dlatego, że …. trzeba pracować inaczej nad TWÓJ Angielski. 

My będziemy pracować nad TWÓJ Angielski inaczej.  Będziemy pracować nad TWÓJ Angielski od razu jak native speaker.  

Tak jak uczy się w Ameryce (USA).  Tak jak przygotowuje się językowo do wyjazdów za granicę w Siłach Zbrojnych USA.  Od razu.  Szybko.  Konkretnie.  Na temat.  Tylko to co potrzebne.  Bez zbędnej " gramatyki ".  Bez nie-potrzebnych " słówek ".  

Bez podręczników .  Od razu będziemy pracować nad TWÓJ Angielski  Jak Native Speaker .  Tzn w/g logiki i wzorca rozmowy prawdziwych języków angielskich.  Inaczej niż szkolny angielski dla obco-krajowców.  Będziemy pracować nad TWÓJ Angielski bez podręczników.   

Jak native speaker   to znaczy w naturalny sposób.  Tak jak wchłania swój pierwszy język ojczysty native speaker.  Tak jak rozmawiają native speaker języków angielskich w życiu codziennym. 

Job Interview .  Potrzebujesz umieć rozmawiać po angielsku " już teraz, bo …"  to daj znać od razu.  Będziemy pracować nad TWÓJ Angielski inaczej.  TWÓJ poziom szkolnego angielskiego nie ma znaczenia.  Naturalna rozmowa jak native speaker i w pracy jest inna niż konwersacje na egzaminy szkolne.  Do przygotowania do spotkania o pracę wystarczy jeden (1) Pakiet 26-godzin ze wsparciem e-mail (3900). 

Szczegóły?  Wyślij wiadomość przez " Wyślij wiadomość ".

TWÓJ Angielski .  Od razu.  Konkretnie.  Do rzeczy.  Bardzo intensywnie.  Bardzo aktywnie.  Będziemy rozmawiać tak jak rozmawiają native speakers języków angielskich (USA / UK (Anglia) / Canada / Australia).  Na Twoim poziomie.  Twój "poziom" angielskiego nie ma znaczenia. 

Już w pierwszy Pakiet 26-godzin ze wsparciem e-mail (3900):  

1. Zaczniesz rozumieć po angielsku. 
2. Zaczniesz mówić po angielsku. 
3. Zaczniesz rozmawiać po angielsku.  

Krok po kroku.  Wszystko we właściwym czasie.  Już w pierwszym Pakiet 26-godzin ze wsparciem e-mail (3900) przejdziesz barierę mówienia po angielsku.

Szczegóły i pełny wybór opcji (7) jest w Kontrakt.  Przesyłam od razu do wglądu.  Zgodnie z zasadami pełnej informacji i pełnej przejrzystości (USA). 

Wszystkie płatności z góry w całości dzień przed rozpoczęciem zajęć lub wcześniej.  Wyłącznie na mój firmowy rachunek bankowy.  Dziękuję bardzo.  Dariusz Góralski.

Pytania?  Pytaj.

Firma: Angielski USA (..) Dariusz Góralski jest zarejestrowana w Łodzi (przy BUŁ-a / Osiedle Akademickie Lumumbowo / Narutowicza przy Radiostacji / Wydział Lingwistyki / Wydział Farmacji / Wydzial Zarządzania UŁ / Szpital Barlickiego / Szpital Uniwersytetu Medycznego na Pomorskiej).         

Wyślij wiadomość    wyłącznie tutaj przez e-korepetycje proszę.  Przez  "Wyślij wiadomość".  Z twojego gmail.  Na inne maile nie odpowiadam.  Telefon nie jest podany celowo.  Wstępna wymiana informacji wyłącznie emailami.  Proszę nie nalegaj na rozmowę telefoniczną.  "Jestem w takiej szczególnej sytuacji, że …".  Od razu wyślę listę konkretnych pytań dla Ciebie.  Od razu będziemy pracować nad   TWÓJ Angielski.   Na TWOJE konkretne potrzeby.

Odpowiadam na wszystkie e-maile z gmail, które dostaję stąd przez e-korepetycje (Wyślij Wiadomość).  Napisz z Twojego gmail .  Jeżeli nie masz konta w gmail, możesz bardzo łatwo i szybko założyć.  Wystarczy zguglować "jak założyć nowy gmail".  Maile firmowe i inne niz gmail  mogą mieć podłączone szpiegi, które mój program antywirusowy zablokuje.  Po prostu nie będę wiedział, że mam od Ciebie wiadomość.  Stracisz szansę, żeby nauczyć się rozmawiać po angielsku na te wakacje ( na to lato ).  Albo nawet jeszcze szybciej.  Odpowiadam w ciągu 24 godzin.  Jeżeli nie masz mojej odpowiedzi to sprawdź Twój spam/ śmietnik.  Skype  .  Nie-firmowy (firmy zakładają blokady).  Nie na smartfonie ani nie na tablecie (nie ma pełnej funkcjonalności komputera).  Jeżeli potrzebujesz pomocy z zainstalowaniem Skype, bardzo proszę daj mi znać od razu.  Pomogę.  Przeprowadzę krok po kroku.  Konkretnie.  Szybko. Efektywnie.

Pytania?  Pytaj.

Dziękuję bardzo.  Udanego dnia.  Do usłyszenia.
Dariusz Goralski/ American English / Angielski USA.

P.S.
Masz więcej pytań "jak to działa"?   Proszę przeczytaj to info tutaj dalej do końca.  Masz więcej pytań?  Proszę pytaj.  e-Mailami.  Przed naszą pierwszą rozmową na Skype.
…………………………………………………………………………………………………

Tutaj dalej jest więcej info jak będziemy razem pracowali nad TWÓJ Angielski i dlaczego właśnie w ten sposób.  To pomoże Tobie przejść barierę mówienia szybko.  To pomoże Tobie rozmawiać po angielsku już na to lato.

Prawdziwy Angielski   mówiony jest bardzo trudny do zrozumienia.  Od tego trzeba zacząć.  Wbrew powszechnym opiniom język angielski jest bardzo trudny do nauki.  Nauka angielskiego zajmuje bardzo dużo czasu.  Język angielski jest tak trudny do nauki dla Europejczyka jak język polski.  Trudniejsze są tylko języki całkowicie inne jak Chiński / Hindu / Arabski / Hebrew itp.  Wiem jak trudno jest przejść barierę mówienia po angielsku z mojego własnego doświadczenia.  Dlatego wiem jak szybko przeprowadzić Ciebie przez barierę mówienia.  Daj sobie czas.  Oczekiwanie, że „od razu zacznę mówić po angielsku” jest po prostu nie-realne.  Jest naturalna kolejność wchłaniania języka.  Jak native speaker.  Najpierw potrzebujesz rozumieć jak do Ciebie mówią.  Potem dopiero zaczniesz mówić.  Potem dopiero zaczniesz rozmawiać.  „Ale ja chcę mówić po angielsku” … Każdy chce … Nikt się z tym nie rodzi.  Nawet native speaker.  „Chcę mówić po angielsku” … daj sobie czas.  Przejście przez barierę mówienia to nie jest Tinder.  Tu trzeba pracować na rezultaty.  Jeden „swipe” to za mało.  Daj sobie czas.  Wtedy „Chcę mówić po angielsku” zamieni się w „Rozmawiam po angielsku”.

Szkolny Angielski .  Od razu będziemy rozmawiać Prawdziwy  Angielski (tak jak rozmawiają native speaker).  Szkolny angielski jest inny.  Celem szkolnego angielskiego jest zdanie egzaminów ze … szkolnego angielskiego.  Szkolny angielski nie uczy prawdziwego angielskiego jakim naprawdę rozmawia się w życiu.  Są różnice językowe i kulturowe pomiędzy Prawdziwy Angielski a szkolny angielski.  To jest jeden z powodów bariery mówienia.  Rozmowa Test powie od razu jak będziemy rozmawiać. 

Inaczej .  Zupełnie inaczej.  Będziemy "po prostu" rozmawiać.  Nie będziemy robić podręcznikowych tekstów i ćwiczeń z podręczników szkolnych.  Podejście szkolne jest przestarzałe i nie daje oczekiwanego rezultatu.  Wręcz odwrotnie.  Podejście szkolne buduje barierę mówienia.  My będziemy od razu pracować nad TWÓJ Angielski jak native speaker USA UK Anglia Canada Australia teraz współcześnie.  Będziemy korzystać ze współczesnych technologii i współczesnej wiedzy jak działa mózg i umysł i współczesnego sposobu myślenia.  Jak Millenialls.  Jak I-Gen.  Nawet jeżeli jesteś Baby Boomer albo Gen X.  Bez względu na TWÓJ poziom angielskiego.  Będziemy pracowali nad TWÓJ Angielski zupełnie inaczej niż uczą w szkołach.  Praca jest bardzo aktywna i bardzo intensywna.  Jest bardzo dużo samodzielnej pracy między naszymi rozmowami.  Proszę upewnij się, że masz 2 godziny dziennie 5 dni w tygodniu przez 3 miesiące zanim skontaktujesz się za mną.  Marnowanie czasu drugiej osoby w kulturze USA jest obraźliwe.  Jeżeli okaże się, że nie masz czasu, żeby uczyć się 2 godziny dziennie 5 razy w tygodniu przez 3 miesiące (ESL 2 5 3) przejdę od razu na rejestr wulgarny.   

Rozmowa / Konwersacje   .  Prawdziwa naturalna rozmowa jak native speaker jest inna niż w szkolnym angielskim.  Szkolny angielski przygotowuje do ezgaminów, gdzie sprawdza się … szkolny angielski i tzw konwersacje.  Szkolnym angielskim nie rozmawia się w normalnym życiu jak native speaker.  Ani w domu.  Ani w pracy.  Ani na studiach.  Szkolny angielski to nie jest angielski "akademicki".  Szkolny angielski to nie jest "angielski ludzi inteligentych".  Szkolny angielski to nie jest "angielski ludzi wykształconych".  Szkolny angielski to jest dziwoląg, którym native speaker po prostu nie mówią i bardzo często po prostu nie rozumieją.    Dlatego masz barierę mówienia po angielsku.  Ty nie rozumiesz kiedy do Ciebie ktoś mówi po angielsku Prawdziwym Angielskim.  Uważasz, że mówią za szybko i niewyraźnie.  Ludzie nie rozumieją kiedy Ty do nich mówisz po angielsku.  Bo mówisz … tak jak mówisz.  Szkolny angielski to nie jest angielski jaki potrzebujesz do prawdziwej rozmowy po angielsku.  My będziemy pracowali od razu tak żeby wreszcie rozumieć jak do Ciebie mówią po angielsku.  Wtedy i Ty przejdziesz wreszcie przez barierę mówienia.  Zaczniesz wreszcie mówić po angielsku.  Zaczniesz wreszcie rozmawiać po angielsku.  Skąd wiem?  Bo ja też przeszedłem barierę mówienia po angielsku.  Po zdanych na maxa egzaminach języka angielskiego pojechałem do Ameryki (USA) i … przez trze miesiące … nie rozumiałem co do mnie mówią.  Kiedy ja mówiłem … Amerykanie mnie nie rozumieli …  Potem Kanada … łatwo.  Potem Anglia … i znowu .. "co oni bełkoczą"?  I znowu … "co on bełkocze"? … Potem Angielski Szkotów … i znowu … Potem … 

Maximum praktyki  (jak native speaker) / minimum gramatyki (inaczej niż w szkołach i apki) .

2 godziny dziennie 5 razy w tygodniu przez 3 miesiące .  Przejście przez barierę mówienia szybko wymaga dużo czasu dużo pracy i cierpliwości i systematyczności.  Potrzebujesz rozmawiać (e-maile) ze mną po angielsku na bieżąco na gorąco codziennie 5 dni w tygodniu (Pn-Pt), jeżeli chcesz przejść przez barierę mówienia szybko i w krótkim czasie.  Już w ciągu pierwszych trzech (3) miesięcy zaczniesz rozumieć po angielsku i zaczniesz mówić po angielsku.  Nauczysz się jak wchłaniać nowy język tak jak uczy się w  USA  m.in. przez Departament Obrony USA do szybkiego przygotowania żołnierzy, językowego, do wyjazdu do nowego kraju.  W ciągu 3 (trzech) miesiecy.  Jest to najszybszy sposób przłlamania bariery mowienia i dojscia do plynnosci mowienia w konkretnym scisle okreslonym zakresie.  Jest to program bardzo intensywny i aktywny i jest oparty na zalozeniach innych niz w Europie i jest inny niz w szkolach i wymaga Twojej aktywnej pracy nad TWÓJ jezyk angielski minimum 2 (dwie) godziny dziennie, 5 (piec) dni w tygodniu przez 3 (trzy) miesiace.  Kalendarz wzorowany jest na kalendarzu szkolnym   UK .  Barierę mówienia można przejść szybko w krótkim czasie.  Proszę upewnij się, że masz 2 godziny dziennie 5 razy w tygodniu przez 3 miesiące  na pracę nad TWÓJ Angielski (jak native speaker).

Proszę upewnij się, że masz ten czas.  Praca jest bardzo aktywna i intensywna.  Bardzo proszę o wcześniejszy kontakt.  Wstępna wymiana informacji (e-mail) jest dluga celowo i uzgodnienie terminu może zająć kilka tygodni.  Nauka w/g systemu amerykańskiego polega głównie na samodzielnym studiowaniu („zgłębianiu”) tematu w konsultacji i pod przewodnictwem uczącego (nauczyciela / instruktora) w proporcjach 4:1.  Samodzielna praca (4x) + (plus) 1× (90min) w tygodniu „lekcja”/ rozmowa (nauka) ze mną.  Praca jest bardzo aktywna i bardzo intensywna.  Dlatego daje tak wyjątkowo szybkie dobre i trwałe rezultaty.  Pomoge Tobie zorganizowac i znaleźć czas, po to, żeby Twoja nauka byla wreszcie wiecej niz myslenie zyczeniowe chce mowic po angielsku.  Przejdziesz przez bariere mowienia po angielsku.  Nauczysz sie rozumiec mówić i rozmawiać po angielsku.

Jeden cel     jeden pakiet (26-godzin 3900) (lub więcej pakietow 26-godzin).  Jadę do Ameryki na wakacje i chcę przygotawać się do spotkanie o pracę.  Świetnie!  Dwa pakiety (3900).  Chcę [wszystko] rozumieć i chcę robić gramatykę i jadę na wakacje do Ameryki i mam spotkanie o pracę i chcę pisać e-maile prywatnie i chcę pisać e-maile słuzbowe i chce … .  Świetnie!  Sześć (lub więcej) pakietów (3900).  Jadę na wakacje do Ameryki a potem jade do Anglii.  Świetnie!  Dwa pakiety (3900).  Jadę do Ameryki a potem jadę do Anglii a potem jadę do Szkocji a potem jadę do Grecji.  Świetnie!  Cztery pakiety (3900).  Pakiety (3900) uczą.  Są bardzo trudne.  Wymagają bardzo ciężkiej i systematycznej i systemowej pracy i bardzo dużej odporności emocjonalnej.  Uczą wszystkie cztery umiejętności. 

" Kiedy ja wreszcie zacznę mówić po angielsku? "

Tak szybko jak szybko dziecko zaczyna mowic w swoim pierwszym narodowym (native) jezyku. Jezeli szybko (ok 8-go miesiaca) -  to szybko (prawie natychmiast zaczniesz mowic po angielsku), jezeli pozno (3-4 lata) - to pozno i bedziesz mial(a) dlugi okres niemy.  Tak jest uksztaltowany mozg i tak dziala umysl.  Ten mechanizm powtarza sie z kazdym nastepnym jezykiem. To jest uwarunkowanie biologiczne i tego nie da sie zmienic.  Akceptacja tego faktu pomaga spokojnie pracowac nad Twoj Angielski.  Rozmawiac po angielsku moze kazdy.  Ile czasu to zajmie?  To tylko czas pokaze.  Kazdy czlowiek jest inny.  To jest test zdrowego rozsadku kiedy zaczne (wreszcie) mowic po angielsku.  Szybkie testy zdrowego rozsadku (ktore sa rezultatem olbrzymiej wiedzy praktycznej w konkretnym temacie) bardzo czesto stosowane sa w  USA   i daja lepsza i szybsza odpowiedz na pytanie, niz szczegolowe i czasochlonne i pracochlonne tabelkowanie typowe wspolczesnie w Europie.  

"Nauka języka to jest marathon, nauka rozmowy to nie jest sprint".

Okres niemy (cichy)   jest naturalny i moze trwac do 6-ciu miesiecy.  Prosze nie panikuj.  Masz prawo nie rozumiec od razu nie mowic od razu i nie rozmawiac od razu.  Prosze … nie wymuszaj mowienia.  To Ciebie zblokuje.  Mowienie stanie sie naturalnie … z czasem … jak native speaker.  Dziecko najpierw slucha przez rok zanim zacznie mowic. Tak jest skonstruowany mozg czlowieka.  Wchlanianie nowego jezyka dziala na tej samej zasadzie bez wzgledu na wiek.  Okres niemy jest naturalny.  Okres niemy jest inny dla kazdego i nie mozna tego z gory okreslic kiedy zaczne (wreszcie) mowic po angielsku.

Realnie, jezeli wiesz, ze masz bariere mowienia po angielsku i chcesz mowic po angielsku i chcesz rozmawiac po angielsku to prosze … daj sobie jeden rok  (lub więcej).  Unikniesz wtedy zalaman zwiazanych z nie-realnymi oczekiwaniami.  W praktyce oznacza to trzy (3) kursy 26-godzinne ze wsparciem e-mail.

Skype .  Skype sprawdza sie doskonale i daje nowe możliwości jakie dają nowe technologie digi [dy-dżi] online i Internet.  Na Skype uczę od wielu lat i używam systematycznie i systemowo codziennie w życiu zawodowym i prywatnym.

"Ucz się o rzeczach, a nie o gramatyce"

Wiesz jak zapytać jak dojść do Time Square Manhattan, NY, NY, USA?
Wiesz jak zapytać jak dojść do Trafalgar Square London, England, UK?
Wiesz, że pyta się zupełnie inaczej? 

Od tego potrzeba zaczać.  A nie od slówek i gramatyki. Dlatego to info tutaj tak dużo o tym mówi.  Dlatego od razu będziemy pracować nad TWÓJ Angielski.  Angielski USA, jeżeli chcesz rozmawiać Angielski USA.  Angielski UK, jeżeli potrzebujesz Angielski UK.  Tak jak naprwadę rozmawia się po angielsku.  A nie po "angielskawemu" po polsku używając angielskich  "słówek i grama".  Będziemy od razu rozmawiać jak native speaker.  Prawdziwy angielski.

Pełna informacja i pełna przejrzystość są podstawą w codziennej rozmowie w języku angielskim.  Będziemy pracować nad TWÓJ Angielski zgodnie z tymi zasadami.  W prawdzywym angielskim nie używa nie-etycznegno i nie-akceptowanego i nie-legalnego m.in. w reklamie USA NLP ( Neuro Linguistic Programing ) czyli manipulowania słowami kluczowymi o dużym ładunku emocjonalnym i zwrotami zawstydzenia ( shaming / grooming) i wprowadzaniem fałszywek typu  " Każda mądra osoba to robi " i " Jeżeli jesteś ambitna/-y to to zrobisz ".  Dotyczy to również naturalnej rozmowy jak native speaker.  W Prawdziwym Angielskim rozmawia się krótko do rzeczy na temat.  Minimum słów.  W przeciwieństwie do szkolnego pseudo-angielskiego bełkotu ("gadać jak najwięcej" / "żeby nauczyć się mówić trzeba mówić jak najwięcej").

Często zadawane pytania/ FAQ / Frequently Asked Questions.

1. Jak przejść przez barierę mówienia szybko?
2. Jak rozmawiać po angielsku (USA UK Anglia Australia) w naturalny sposób?
3. Jak przygotować się do spotkania o pracę (job interview) i jak rozmawiać w pracy po angielsku?
4. Jak rozmawiać profesjonalnie w business? 
5. Jak rozmawiać jak w Ameryce? 

Bariera mówienia .  Barierę mówienia można przejść szybko.  W trzy (3) miesiące.  Powody bariery mówienia są inne niż nie znam słówek i gramatyki.  Powodów jest duzo.  Zaczniemy w:    Lipiec    (lub szybciej).  Barierę mówienia przejdziesz w:    Październik     (lub szybciej).  Barierę mówienia przejdziesz w pierwszym pakiecie 26-godzin (3900).

Konwersacje   / rozmowy.  Prawdziwa naturalna rozmowa tak jak rozmawia native speaker jest inna niż szkolne dialogowanie i tzw. konwersacje uczone w szkołach.  Od razu będziemy pracować nad TWÓJ Angielski jak native speaker.  Inaczej niż uczy się w szkołach.  Zupełnie inaczej.  Bez podręczników.  Jak native speaker.  Prawdziwy Angielski jakim rozmawiają native speaker języków angielskich.  Rozmawiać (konwersacje) będziemy online na Skype.  Dzień Jak w Ameryce - stacjonarnie.  U nauczyciela lub u ucznia.  Więcej na ten temat tutaj dalej w tym ogłoszeniu (informacji). 

Spotkanie o pracę ( job interview ).  Jeżeli przygotowujesz się do spotkania o pracę ( job interview ) i/ lub już pracujesz i potrzebujesz rozmawiać po angielsku to od razu zaczniemy nad tym pracować.  Pakiet Próbny nie jest na przygotowanie do rozmowy o pracę.  Do przytogowania do rozmowy o pracę potrzebny jest Pakiet 26-godzin.

Business English .  Profesjonalna rozmowa w business (na poziomie zawodowym / akademickim) jest omówiona w ogłoszeniach z prawej strony: Biznes itd.  Tutaj będziemy pracowali nad codzienną rozmową w TWÓJ Angielski w business.  Pakiet Próbny powie jaka jest różnica.

Dzień jak w Ameryce   jak z native speaker USA.  Cały dzień (8 godzin) rozmowa (konwersacje) dla osób przygotowujących się do wyjazdu do USA i/ lub rozmów z Amerykanami w Polsce / w Świecie - stacjonarnie.  W głównych miastach w Polsce.  Rozpoczęcie dnia do wyboru u nauczyciela lub u ucznia lub w innym uzgodnionym wcześniej miejscu.  Przykłady.  W pracy / biurze dla rozmów i negocjacji.  Na lotnisku / dworcu dla rozmów pierwszego bezpośredniego kontaktu w business itp. 

Będziemy rozmawiać   po angielsku jak native speaker.  Zupełnie inaczej niż uczą w szkołach.  Bez podręczników.  Przejdziesz wreszcie przez barierę mówienia.  Zaczniesz  wreszcie rozumieć po angielsku.  Zaczniesz wreszcie mówić po angielsku.  Zaczniesz wreszcie rozmawiać po angielsku.  

" Kiedy ja wreszcie zacznę mówić po angielsku ? " 

Do przejścia przez barierę mówienia szybko i spokojnie konieczny jest czas i pełna koncentracja nad TWÓJ Angielski.  Upewnij się, że masz ten czas.  2 godziny dziennie 5 razy w tygodniu przez 3 miesiące.  Pierwszy pakiet 26-godzin przeprowadzi Ciebie przez Twoją barierę mówienia po angielsku.  

Twoje A1-C2 (CEFR) nie mają znaczenia.  To jak dobrze umiesz rozwiązywać testy i zdawać egzaminy i TWOJE szkolne " konwersacje " nie mają znaczącego znaczenia (tautologia zamierzona i celowa)  i nie są miarodajne jeżeli chodzi o prawdziwą rozmowę po angielsku USA / UK Anglia / Kanada / Australia jak native speaker. 

Pierwsza rozmowa odpowie od razu na pytania:

Czy masz barierę mówienia po angielsku?
Czy po prostu potrzebujesz nauczyć się jak rozmawiać po angielsku?

Czy rozumiesz po angielsku?
Czy umiesz mówić po angielsku? 
Czy potrafisz rozmawiać po angielsku? 

Czy masz realne plany, żeby przejść przez barierę mówienia i rozmawiać po angielsku?
Czy tylko marzysz o tym, żeby przejść przez barierę mówienia i rozmawiać po angielsku?

Najpierw porozmawiamy sobie e-mailami.  Ta rozmowa e-mailami powie od razu czy jesteś w stanie pracować nad TWÓJ Angielski 2 godziny dziennie 5 dni w tygodniu przez 3 miesiące.  "Chcę mówić po angielsku" … Każdy chce … Pierwsze pytanie do Ciebie … Wiesz CO chcesz powiedzieć?  TY potrzebujesz wiedzieć CO chcesz powiedzieć.  Ja powiem Tobie jak.  Będziemy pracowali razem nad TWÓJ Angielski. 

Pakiet 26-godzin (3900) ( 150zl /45min) (3 miesiace / lub szybciej, jeżeli chcesz).  Bardzo intensywny i bardzo aktywny.  Potrzebujesz 2 godziny dziennie 5 dni w tygodniu przez 3 miesiace.  Wsparcie 5 dni w tygodniu i możliwość zadawania pytań (e-mail) pomiędzy naszymi rozmowami na Skype.  Nauka jest bardzo aktywna i bardzo intensywna.  Dzięki temu już w pierwszy Pakiet 26-godzin przejdziesz bariera mówienia po angielsku.

Angielski zaawansowany akademicki i profesjonalny .  Oprócz język angielski codzienny, uczę też język akademicki i profesjonalny i przygotowuję do ezgaminów.  Kilka słów wstępu na ten temat - tutaj.  Ceny i szczegóły omowione są oddzielnie.

Angielski akademicki i profesjonalny w biznes (angielski zaawansowany).  Naprawde akademicki taki jak na studiach w USA i naprawde profesjonalny USA taki jak rozmawia sie w biznesie w USA.  Prosze nie mylic z akademicki czyli szkolny uczony w szkolach.  Ta sa dwie rozne rzeczy.  TOEFL (80+)  IELTS (Band 6+)  STANAG (3333+).  Poziom angielski akademicki.  TOEFL (do 80)/ IELTS (do 6)/ STANAG (do 3333).

Dzien jak w Ameryce jak z native speaker USA. (8 godzin minimum / tylko niedziele / w duzych miastach w Polsce).  Całodzienne zanurzenie w język i kulturę USA.  Od poziomu płynny mówiony codzienny angielski USA (stage 4 of 5). Po minimum jednym zestawie na dobry początek.

Kontrakt .  Pracuje wylacznie ze standardowymi kontraktami (taki sam kontrakt dla wszystkich z roznymi opcjami (7) do wyboru) w/g Kodeksu Handlowego (a nie Prawa Pracy).  Jestem calkowicie elastyczny, jezeli chodzi o tematyka pracy z Panstwem.  Sposob, poziom i zakres uczenia uzgadniamy wspolnie.  W zamian prosze o przestrzeganie ustalonych warunkow i terminow i systematycznosc w Panstwa pracy nad Panstwa globalnym angielskim USA.  Gwarantuje to rowniez Kontrakt.  Warunki Panstwa wspolpracy ze mna sa scisle okreslone i inne niz w umowach o prace.  Nie ma dni „chorobowych”, „urlopow” itd.  Jezeli Panstwa nie ma na lekcji w ustalonym terminie – lekcja przepada.  Nie chce marnowac Panstwa i mojego czasu na „dogadywanie sie”.  Prosze o kontakt wylacznie droga elektroniczna (forma: Napisz do korepetytora).  Prosze nie probowac „dogadywac sie” co do warunkow Kontraktu.  Traktuje to jako chamstwo i proby wymuszenia i reaguje bardzo spontanicznie w rejestrze wulgarnym (bardzo).  Prosze o pytania, spostrzezenia, komentarze wylacznie droga elektroniczna.  Jest to rowniez czesc wspolczesnej kultury USA, z ktora calkowicie zasymilowalem sie, i jeden z aspektow „komunikowania sie” (chronemika), ktorego przekaz werbalny (w naszym przypadku jezyk angielski) jest tylko czescia.  Prosze nie „negocjowac”, nie „cwaniakowac” i nie mataczyc.  Odpowiem spontanicznie w rejestrze wulgarnym (bardzo).  Wybieramy naj-lepsza dla Pani/ Pana opcje.  Ustalamy cel Panstwa nauki i termin zajec.  Reszta ustalen jest w Kontrakcie.

Rozmawiamy po angielsku  - bedziemy rozmawiac w wersji jezyka angielskiego, ktora jest Panstwu naj-bardziej potrzebna w Panstwa konkretnym celu. Bedziemy tez rozmawiac czym naprawde jest rozmowa w kulturach anglo-jezyczynych i jak rozmawiac z Amerykanami, Anglikami … itd. itp.

1. Językowo . Po angielsku.  Jest ponad 100 (sto !!!) narodowych [native speaker] wersji (= dialektow) jezyka angielskiego … jezykow angielskich.  Po angielsku … czyli jak?  O tym tez bedziemy rozmawiac.  Po angielsku.

2. Kulturowo .  Po angielsku.  Sa olbrzymie roznice kulturowe.  Rozmowa mowi o kulturze i odzwierciedla sposob myslenia spoleczenstwa.  O czym rozmawiac?  O czym nie rozmawiac?  W jaki sposob?  Kwieciscie pieknie o niczym?  Krotko i do rzeczy? Interpretujac fakty?  Przekazujac fakty?  To jest wazniejsze niz slowka i gramatyka.  Najpierw: Co?  Dalej: Jak? Czy najpierw jak, a dalej co? Bedziemy o tym rozmawiac.  Po angielsku.  Jezykowo. Kulturowo. Jezykowo.

Na Skype .  Skype sprawdza sie doskonale w nauce rozmowy. Zaoszczedza czas na dojazdy, ktory mozna wykorzystac na nauke.  Daje nowe możliwości jakie dają nowe technologie digi [dy-dżi].  Przygotowuje do wspolczesnych warunkow pracy i rozmowy na odleglosc (tele-konferencje / rozmowy ze znajomymi „za granica” w innych krajacj itp).  Na Skype uczę od wielu lat i używam systematycznie codziennie w życiu zawodowym i prywatnym.  Jestem rowniez certyfikowanym nauczycielem uczenia jezyka angielskiego nowymi technologiami (TESOL US TECHNOLOGY) w tym Skype.  Ucze rozmawiac po angielsku wylacznie na Skype (oprocz osob nieslyszacych).  Skype doskonale sprawdza sie w pracy z osobami z ADHD i na pograniczu autyzmu rowniez.

Inter-Net .  Ucze na Skype.  Nie ma znaczenia gdzie Pani/ Pan jest.  Duze miasta: Warszawa Krakow Lodz Trojmiasto (Gdansk / Gdynia / Sopot) Szczecin Poznan Wroclaw, male miasteczka, wies, las, jezioro, gory, morze – uczyc mozna sie wszedzie.  Inne kraje niz Polska tez.  Uczylem i/ lub ucze z USA UK (Anglia / Szkocja / Walia / Irlandia) Kanada Australia Nowa Zelandia Norwegia Szwecja Finlandia Rosja Ukraina Bialorus Niemcy Holandia Hiszpania Rumunia Zjednoczone Emiraty Arabskie (Dubai) Korea Singapur i inne.  Inter-net.  Naturalnie.  Bez granic.

"W tej epoce indywidualizmu i kazdy jest inny … Powiem teraz szokujaca rzecz …  Wszyscy uczymy sie tak samo …"

Ucze doroslych .  Uwarunkowania uczenia sie doroslych sa inne niz dzieci.  Mechanizm wchlaniania nowego jezyka jest taki sam dla wszystkich bez wzgledu na wiek.  Zmienia sie aspekt spoleczny.  Sa tego plusy jak wieksza wiedza i doswiadczenie i minusy jak mniej czasu na nauke ze wzgledu na obowiazki zyciowe.  Nauczyc moze sie kazdy.  Jednym idzie to wolniej, innym szybciej.  „Jak szybko naucze sie mowic po angielsku” zalezy od bardzo wielu czynnikow.  Wiek jest tylko jednym z nich.  W nauce z doroslymi nie uzywamy podrecznikow ani zeszytow do nauki rozmowy.  Calkowicie  technologie digi (cyfrowe).  Wyjatek – przygotowanie do egzaminow n.p.: TOEFL/ TOEIC/ IELTS itp.

Ucze mlodzież akademicka/ studenci .  Czescią egzaminow B1/ B2 na koniec studiow jest rozmowa.  W czasie zajec w czasie studiow nie ma na to po prostu czasu.  Ja te luke uzupelniam.  W czasie pracy ze mna nad Panstwa jezykiem angielskim nauczycie sie Panstwo rozmawiac po angielsku w dodatku do pracy z Panstwa podrecznikiem i materialami z Panstwa uczelni.  Wzorem szkolnictwa USA najpierw „przerabiacie material”.  Wszystko co jest w podreczniku, a nie tylko „wybrane fragmenty” i z odrobiona „praca domowa” (wszystkie cwiczenia, a nie tylko „zadane”).  Na naszej lekcji/ spotkaniu omawiamy material, nad ktorym Panstwo juz pracowaliscie sami.  Jest to najbardziej efektywny sposob przyswajania nowej wiedzy.

Ucze dzieci .  Angielski „szkolny” jest tylko czescia.  Wiekszosc czasu poswiecamy na nauke prawdziwego angielskiego, ktorym „native speakers” mowia naprawde.  Bardzo czesto tworcza poszukiwawcza inteligencja i bardzo wysoka energia dziecka, ktore sa naturalne dla tego wieku, sa diagnozowane nie-prawidlowo jako zaburzenie lub choroba (dysleksja, adhd itp) – calkowity absurd.  W pracy ze mna ta energia, radosc i ciekawosc zycia i zainteresowania sa podstawa pracy nad jezykiem angielskim dzieci.  Pracujemy z technologiami, ktore dzieci uzywaj na co dzien (digi – cyfrowe), z ktorymi czuja sie swobodnie i ktore lubia.  W ten sposob rezultaty sa duzo szybsze i rezultaty sa trwale.  Codzienna (5 dni w tygodniu) systematyczna praca dzieci nad jezykiem angielskim jest duzo krotsza i zalezy od kazdego dziecka indywidualnie.  Uczone przeze mnie od poczatku dzieci juz po trzech (3) miesiacach rozmawiaja po angielsku (small talk).  Na pytanie „Dlaczego tak sie mowi po angielsku?” odpowiadaja: „Bo tak sie mowi po angielsku!”

Możemy rozmawiać po angielsku na Twoim poziomie angielskiego, nawet jezeli zaczynasz od samego poczatku.  Taka nauka jest najszybsza i najbardziej efektywna.  Dd razu przygotuje Ciebie do rozmowy po angielsku na Twoim poziomie.  Przez stworzenie warunkow takich jak pobyt w USA / UK.  Uzycie jezyka polskiego w czasie nauki może być sporadyczne i tylko w razie koniecznosci.  Ucze jezyk angielski codzienny mowiony skoncentrowany na Panstwa celu rozmowy.  Ucze kursy specjalistyczne na poziomie uniwersyteckim.  W jezyku angielskim akademickim.  Przygotowuje do spotkan o prace, wyjazdy do Anglii, USA itd, itp. 

Bariera mowienia a Millenialls / Baby Boomers / Gen X / Gen Y / Gen Z / Snowflakes.  Kazdy moze nauczyc sie rozmawiac po angielsku.  Jest to tylko kwestia czasu.  Kazdy czlowiek jest inny.  Kazdy potrzebuje inny czas i inne podejscie, zeby przejsc przez bariere mowienia i rozmawiac po angielsku.  Powod bariery mowienia jest psychologiczny / emocjonalny.

„Nie jestem bardzo bystry.  Po prostu długo siedzę nad problemem”.  Albert Einstein.

Generation Snowflakes .   Roztapiaja sie jak platki sniegu przy pierwszym nie.  Prosze sie nie mazgaic.  Jestes tu po to, zeby sie uczyc.  To znaczy, ze bedziesz robic bledy.  Nie mazgaj sie wtedy i nie obrazaj tylko ucz. 2 5 3.  Po to tu jestes.  Za to mi placisz.  Zazwyczaj idzie to w parze z typowa w Europie spontaniczna sarkastyczna postawa i mocny zdecydowany charakter.  Bardzo negatywnie interpretowane w kulutrach narodowych anglo-jezycznych n.p. USA / UK.  Bardzo. Do tego stopnia, ze coraz wiecej pracodawcow wprowadza test placzliwosci w czasie oceny psychologicznej potencjalnego pracownika przed i w czasie rozmowy kwalifikacyjnej o prace.  Jest to de facto Neo-Victorianizm z technikami biernego oporu i wymuszania przez nieskazitelna poprawnosc verbalno-formalna i natychmiastowa negacje jakiejkolwiek odmiennosci pogladow czyli calkowitego braku tolerancji wbrew pozorom otwartosci na Swiat stworzonym przez ciagle czeste podroze wycieczki i wyjazdy.  Prosze nie roztapiac sie po pierwszym nie. Jestes tutaj, zeby uczyc sie rozmawiac po angielsku.  To znaczy, ze bedziesz robil(a) bledy.  To jest normalne.  Parafrazujac powiedzenie Dr. House: Jestem tutaj po to, zeby nauczyc Ciebie rozmawiac po angielsku, a nie po to, zeby (…). Bedziemy o tym rozmawiac … po angielsku.  Nie jestem typem rodzic helikopter ( = nad-opiekunczy).  Ja nie bede mazgail sie nad Toba i upewnie sie, ze Ty nie mazgaisz sie nad Toba w czasie naszej wspolnej pracy nad TWOJ Angielski.  Ty jestes tutaj zeby nauczyc sie rozmawiac po angielsku.  Ja jestem po to, zeby nauczyc Ciebie rozmawiac po anielsku.  Ja to zrobie.  Ty tez to zrobisz.  Ja naucze Ciebie rozmawiac po angielsku. Ty nauczysz sie rozmawiac po angielsku.  Za to mi placisz.  Przejscie bariery mowienia w krotkim czasie wymaga calkowitej koncentracji nad TWOJ jezyk angielski.  Nauka jest bardzo intensywna i bardzo aktywna.  Jezeli po pracy ze mna przez 90minut nad TWOJ Angielski jestes jeszcze w stanie myslec od razu to znaczy ze mozesz uczyc sie jeszcze szybciej.  Ja nauczylem sie tego w Ameryce.  Kiedy pracowalem w USA dla Amerykanina prostego malarza pokojowego, ktory nauczyl mnie co to jest dobra organizacja i efektywna praca w praktyce.  Nasza wspolna praca nad Twoj Angielski to jest organizacja pracy wedlug modelu USA.  Ty nauczysz sie tego ode mnie.  Ja naucze Ciebie.  Tutaj.  Teraz.  Dlatego tak szybko zaczniesz mowic i rozmawiac po angielsku, zamiast tylko o tym marzyc i biadolic.  Twoja aktywna i intensywna praca nad TWOJ Angielski samodzielna i razem z naszymi rozmowami to 2 godziny dziennie 5 dni w tygodniu przez 3 miesiace  w kazdym pakiecie 26-godzin w Twoim konkretnym wyznaczonym na poczatku celu.

Gen Z (Gen Snowflakes’ Children).    Jestem eco-świadomy, eco-przyjazny i CO2 oszczędny.  Dbam o przyszłość Ziemi dla następnych pokoleń (CO2 footprint).  Jestem autorem blogu Eko Mity i Rzeczywistość po angielsku (Eco Myths and Reality).

Spoleczenstwo ludzi doroslych od urodzenia (USA / UK)  a spoleczenstwa wiecznych dzieci i rodzicow (Europa).  Bedziemy o tym rozmawiac.  To jest rdzen kulturowy jezyka Amerykanskiego i jezyka Angielskiego.  Z tego wynikaja konsekwencje jak rozmawiac po angielsku, a zatem rowniez jak mowic po angielsku.  Grama i slowka sa latwe i same wchodza do glowy, jezeli wchlaniane sa we wlasciwy sposob, tak jak ja ucze i tak jak Ty bedziesz wchlanial(a) Angielski pracujac ze mna nad Twoj Angielski.

Myslenie zyczeniowe a czas … czas … czas … Kazdy chce mowic po angielsku.  Masz czas … czas … czas … zeby wchlaniac angielski jak native speaker?  Wiesz ze nie mowisz po angielsku?  Rok … daj sobie rok … nie mazgaj sie po pierwszej minucie czy ja juz mowie po angielsku?  Nie.  Na pewno nie.  Czas … daj sobie rok … nie marnuj czasu …i do ro(boty) … Czas to pieniadz! … Rok !!! (minimum).

Biologiczny i psychologiczny mechanizm nauki rozmowy jest inny niz zakłada sie to w nauce szkolnej. Szczegoly – bedziemy o tym rozmawiac (możemy po angielsku) w Pierwszy Pakiet 26-godzin. 

„Uczymy sie nowy jezyk tylko w jeden (1) sposob … Probowalismy juz wszystkiego innego … Probowalismy uczyc (sie) gramatyki … Probowalismy zapamietywac slowka … Probowalismy siedziec przed maszynami …”

Osluchanie sie (prawdziwy angielski „jak native speaker”) jest podstawa naturalnej rozmowy.

Oczekiwanie, ze „od razu zaczne mowic i rozmawiac plynnie lekko latwo i przyjemnie”, jezeli nie jestescie Panstwo osluchani z prawdziwym angielskim jak native speaker, jest calkowicie nie-realne.  Osoby,  ktore nie sa osluchane z prawdziwym angielskim („musze sluchac w sluchawkach, zeby lepiej slyszec”) i znaja tylko szkolny angielski albo „korpo” zargon potrzebuja pierwszy pakiet 26-cio godzinny, zeby przestawic sie na to, czym jest jezyk angielski naprawde i jak uczyc sie, zeby mowic i pisac jak „native speaker”.  Okres „niemy” / „cichy”, kiedy osoba glownie slucha i nie mowi wogole albo bardzo malo, moze trwac nawet do 6-ciu (szesciu!) miesiecy i jest uwarunkowany biologicznie.  Prosze byc na to przygotowanym.  Unikniecie Panstwo rozczarowania zwiazanego z nie-realnymi oczekiwaniami.  Osoby, ktore nigdy nie byly w krajach anglo-jezycznych, prosze przygotowac sie na bardzo trudne dla Panstwa poczatki w Panstwa pracy ze mna nad Panstwa jezykiem angielskim.  Jezeli byliscie Panstwo w USA i/lub UK (nawet krotko i nawet w polskim srodowisku) zaczniecie Panstwo rozmawiac po angielsku w naturalny sposob praktycznie od razu.  Osoby, ktore byly w USA / UK itp i sa osluchane z tym jak naprawde mowi sie po angielsku w zyciu codziennym odnajda sie od razu i szybko przejda na normalna szybkosc nauki.

Wchlanianie (nauka praktyczna) angielskiego ze mna wyglada zupelnie inaczej, niz jestescie Panstwo do tego przyzwyczajeni.  Jezeli macie Panstwo pytania – bardzo prosze e-mailem, przed lekcja probna, i po lekcji probnej przed zawarciem kontraktu.  Sprawy administracyjne w kulturze USA zalatwiane sa w fromie pisemnej (e-mail).  Po lekcji probnej prosze o przemyslenie Panstwa decyzji.  Podejmowanie decyzji natychmiast w kulturze USA jest oznaka niedojrzalosci emocjonalnej w przeciwienstwie do kultury w Polsce, gdzie jest traktowane jako „jestem zdecydowana/y”.

Mechanizm rozmowy jak „native speaker” jest inny niz uczony w szkolach.  „Po prostu” rozmawiamy po angielsku.  Od razu, na pierwszym spotkaniu zaczyna Pani / Pan mowic po angielsku, na Pani / Pana poziomie, bez wzgledu na Panstwa poziom znajomosci jezyka angielskiego.  Na tematy, ktore Pania/ Pana interesuja.  W ciagu trzech miesiecy (pakiet 26-godzin) mozna doprowadzic do przejscia bariery mowienia w tym, okreslonym na lekcji probnej - Intro, uzgodnionym zakresie.

Bariere mowiena w jezyku „obcym” przechodzilem w kilku jezykach.  Rowniez w moim pierwszym narodowym jezyku polskim po powrocie z USA (po 25 latach w USA bez przerwy).  Wiem jak przelamanie bariery mowienia dziala z mojego wlasnego doswiadczenia w przelamywaniu bariery mowienia w kilku jezykach.

Angielski w rozmowie  - mowiony naturalny spontaniczny codzienny jest inny niz pisany, „ksiazkowy” i „podrecznikowy”.  Przeniesienie gramatyki, slownictwa i logiki jezyka „ksiazkowego” do codziennej rozmowy jest bledem i powoduje, ze „native speakers” po prostu nie rozumieja jezyka szkolnego angielskiego „dla obcokrajowcow” i odbieraja taki „ksiazkowy” angielski jako trudny do zrozumienia belkot osob nie w pelni sprawnych umyslowo.  Dodatkowo biologia, psychologia i mechanika wchlaniania naturalnej rozmowy jak „native speakers” jest zupelnia inna niz jezyka pisanego i wczesniej zapamietanych oracji, ktore tylko z nazwy sa rozmowa („konwersacje”).

Okres niemy (cichy). Osoby, ktore nie przybywaly w krajach anglo-jezycznych (Anglia/ USA) i nie sa osluchane z jezykiem angielskim tak jak mowia native speakers moga miec na poczatku tzw. „okres niemy” (do 6-ciu miesiecy).  Zanim osluchaja sie z angielskim i zaczna rozmawiac w naturalny sposob.  System CEFR (A-C) (Europejski System Znajomosci Jezyka) uzywany w szkolnictwie w Europie jest nastawiony na jezyk pisany i rozwiazywanie testow a nie na naturalna rozmowe.  Osoby na poziomie B lub wyzej prosze byc przygotowanym na bardzo ostre zlamanie Panstwa blednie wyuczonych schematow „rozmowy”.  Mechaniczne robotyczne powtarzanie (szczegolnie komputerowe szkolne), zamiast spontanicznego wyrazania swoich mysli bez „przygotowania”, przygotowuje Panstwa do zdania testow, a nie do naturalnej rozmowy.  W pracy ze mna nad Panstwa angielskim, w glownej mierze, „po prostu” rozmawiamy.  Nie znaczy to, ze nie uczycie sie Panstwo slownictwa i gramatyki.  Uczycie sie – i to bardzo duzo i bardzo szybko i tak, ze od razu uzywacie to Panstwo w Panstwa naturalnej rozmowie po angielsku.

Naturalna rozmowa jest spontaniczna .  Poprzez naturalna rozmowe po angielsku (jak „native speakers”) „slowka” i „gramatyka” „same wchodza do glowy”.  Wchlanianie wspolczesnego jezyka angielskiego kulturowo tak jak rozmawiaja „native speakers” i o tym o czym rozmawiaja „native speakers” (w przeciwienstwie do kopiowania jezyka polskiego uzywajac angielskich „slowek”, „gramatyki” i logiki) jest naj-bardziej trwale, naj-bardziej wydajne i naj-szybsze.  Osoby, ktore ucza sie w sposob naturalny rowniez lepiej zdaja testy gramatyczne i leksykalne w tym TOEFL i IELTS, do ktorych rowniez przygotowuje.

Wyrobienie umiejetnosci rozmowy to nie to samo co szkolna nauka „mowienia”.  Naturalna rozmowa, w przeciwienstwie do szkolnych przygotowanych wczesniej prezentacji, ktore tylko z nazwy sa „konwersacjami”, to nauka bardzo aktywna i intensywna z Panstwa strony.  Wymaga Panstwa bardzo duzej aktywnosci umyslowej i zaangazowanego umyslu przez 90 minut jednorazowo.  Wymaga to swiezego wypoczetego umyslu, bardzo duzej systematycznosci i cierpliwosci i syzyfowej wprost pracy, zeby „zaczac mowic po angielsku” w krotkim czasie.

Bariere rozmowy mozna przejsc w miare szybko przy odpowiednim podejsciu do nauki i prawdziwej motywacji, czyli konkretny cel nauki jezyka angielskiego.  Predyspozycje i talent – nie maja tutaj znaczacego znaczenia – liczy sie praca praca praca i czas czas czas [powtorzenia sa celowe].  Doprowadzenie do „chce mowic jak native speaker” – to zajmuje wiele lat.

Rozmowa polega na czyms zupelnie innym niz nauka „slowek” i „gramatyki” (w szkolach uczy sie skladni czyli kolejnosci slow w zdaniu i nazywa to „gramatyka”, prawdziwe znaczenie terminu gramatyka jest inne).  Wyrobienie umiejetnosci rozmowy przez naturalne wchlanianie jezyka angielskiego jest naj-szybsze i wymaga 8-10 godzin tygodniowo Panstwa samodzielnej systematycznej pracy pomiedzy naszymi lekcjami / spotkaniami.  W porownaniu do polskiego systemu studiow jest to odpowiednik cwiczen a nie wykladow.  Osoby, ktore nigdy nie mialy kontaktu z prawdziwym angielskim (pobyt w USA, UK, Canada) maja z tym bardzo powazny problem poniewaz chca „lepiej mowic po angielsku” czyli po „szkolnemu”, w przeciwienstwie do prawdziwego wspolczesnego jezyka angielskiego, ktorym mowia „native speakers” jezykow angielskich.  Dla tych osob (ktore nie mialy kontaktu z prawdziwym angielskim) pierwsze trzy (3) miesiace to w praktyce wprowadzenie, czym jest naprawde jezyk angielski.  Prosze byc przygotowanym na bardzo trudne, dla Panstwa, poczatki i minimum jeden (1) rok zanim zaczniecie Panstwo funkcjonowac swobodnie w kulturze (czyli m.in. sposobie myslenia) i fonetyce jezykow angielskich.  Dodatkowym problemem jest schemat zapamietac i odtworzyc dokladnie z pamieci stosowany w polskim systemie szkolnictwa, ktorego konsekwencja jest stosowanie roznych wersji metody gramatyczno-tlumaczeniowej w nauce jezykow obcych w szkolach.  Jest to podejscie bledne.  Naturalna rozmowa dziala w/g zupelnie innego schematu logicznego.  Dla tych z Panstwa, ktorzy chcecie naprawde mowic po angielsku prawdziwym jezykiem angielskim jakim mowia native speakers, a nigdy nie mieliscie Panstwo prawdziwego kontaktu z prawdziwym jez. Angielskim, prosze byc przygotowanym na szok kulturowy na poczatku naszych lekcji/ spotkan.  W zamian za to z czasem z przyjemnoscia i calkowita swoboda bedziecie Panstwo funkcjonowac w kulturze jezykow angielskich i spolecznosci anglo-saskich.  Dla tych z Panstwa, ktorzy  „musicie znac angielski szybko” n.p. egzamin, spotkanie o prace, rozmowa i e-maile w pracy – zakladajac, ze mielisce Panstwo angielski w szkole – trzy (3) miesiace Panstwa intensywnej nauki wystarcza „na dobry poczatek”.  Dla tych z Panstwa, ktorzy byliscie w USA / UK / Canada – od razy slyszycie Panstwo, ze „to jest to” i Panstwa nauka jest „lekka latwa i przyjemna”.

Prosze o realna ocene Panstwa mozliwosci czasowych .  Nauka konieczna do szybkiego przejscia przez bariere mowienia jest bardzo intensywna i wymaga minimum ok. 8-10 godzin Panstwa samodzielnej („w domu”) pracy tygodniowo zgodnie z zaleceniami.  Nie stosowanie sie do wymaganego sposobu i ilosci uczenia sie jest zerwaniem kontraktu z Panstwa strony.  Lekcje nie zrealizowane z powodu nieobecnosci uczacego sie wedlug ustalonego przed rozpoczeciem kursu terminu lekcji bez wzgledu na powod przepadaja.  Nie ma mozliwosci zmiany terminow ani „odrabiania”.  Bardzo prosze o powazne i doslowne traktowanie Kontraktu na nauke.  Kontrakt jest celowo napisany jezykiem laickim, zeby byl latwy do zrozumienia dla kazdego (praktyka i prawo USA tego wymagaja – stosuje te zasade w Polsce, rowniez).  Szczegolnie latem zdarzaja sie osoby, ktore probuja „przecwaniakowac” nauke i „przechytrzyc” Kontrakt.  Prosze tego nie robic.  Stracicie Panstwo czas energie i pieniadze.  Kontrakt jest celowo ulozony tak, zeby zagwarantowac Panstwa najbardziej efektywna nauke ze mna bez straty czasu na bezowocne „dyskusje”, „negocjacje” i „zmiany” po rozpoczeciu Panstwa nauki jezyka angielskiego ze mna.  Poswiecam tutaj tyle czasu na uczulenie Panstwa na doslowne traktowanie Kontraktu dlatego, ze jezeli nie jestescie Panstwo przyzwyczajeni do przestrzegania Kontraktow i wywiazywania sie ze swoich obowiazkow jako uczacy sie powinniscie Panstwo bardzo powaznie przemyslec Panstwa decyzje, zeby wybrac mnie jako Panstwa nauczyciela Panstwa jezyka angielskiego.

Numer telefonu jest nie-zamieszczony celowo. Prosze o kontakt tutaj przez e-korepetycje.

Studiowalem w USA .  Studiowalem w Polsce.  Uczylem sie w Anglii.  Ucze wedlug wzorca szkolnictwa USA, gdzie wiekszosc pracy/ nauki jest samodzielna praca uczacego sie.  Nauczyciel pelni funkcje konsultanta/ fachowego doradcy.  Na pierwsze spotkanie/ lekcje w nowym semestrze uczniowie/ studenci zazwyczaj przychodza juz z „odrobiona praca domowa”, ktora na lekcji/ w czasie zajec analizuje sie i omawia jako sposob uczenia sie i wchlaniania wiedzy w sposob naturalny jako umiejetnosc praktyczna.  System uczenia w USA jest naj-lepszy w Swiecie (mam praktyczne osobiste porownanie).  Celem uczenia w USA jest wyrobienie schematow myslenia i stworzenie „autonomicznego uczacego sie”, dla ktorego „skonczenie kursu” jest tylko poczatkiem drogi samodzielnej nauki.  Dotyczy to wszystkich poziomow uczenia i uczenia sie zaczynajac od zlobka az po studia doktoranckie i wyzej.  Wszystkie 20 (dwadziescia) najlepsze uczelnie wyzsze w Swiecie sa w krajach anglo-saskich anglo-jezycznych.

Czy wiecie Panstwo, na ktorym miejscu w Swiecie sklasyfikowany jest naj-lepszy polski uniwersytet?

Różnice kulturowe .  Kultury anglo-saskie anglo-jezyczne (USA / UK itp) to kultury czasowe.  Jezyk angielki (USA / UK) to jezyk pragmatyczny.  Mam zerowa tolerancje na nie-punktualnosc, nie-przestrzeganie warunkow Kontraktu i nie-uczenie sie.  Punktualnosc, wywiazywanie sie z podjetych zobowiazan (wszystkich – dotyczy to rowniez uczenia sie; we wlasciwy sposob – zgodnie z ustalonym zaleceniami – i we wlasciwej ilosci) i systematyczna praca sa konieczne w kulturach anglo-saskich.  Jest to scisle zwiazane ze sposobem porozumiewania sie, a wiec z jezykiem angielskim i sposobem prowadzenia rozmowy m.in.  o czym sie rozmawia, o czym sie nie rozmawia i w jaki sposob.  „Slowka” i „gramatyka” sa wtorne.  Uczone prawidlowo, w sposob naturalny „same wchodza do glowy”.

Rok  - jeden rok szkolny/ akademicki (minimum) jest potrzebny do rozpoczecia wyrobienia podstawowej plynnosci.  Jezeli wiesz, ze nie rozmawiasz po angielsku.  To oznacza trzy (3) pakiety 26-godzinne.  Sa uwarunkowania biologiczne i psychologiczne w praktyce uczenia sie, ktore po prostu wymagaja czasu.  Tego nie da sie nadrobic „geniuszem”.

Ucze do egzaminow TEOFL / TOEIC / IELTS .  Korespondencja przed i Lekcja Probna – Intro powie jak dobry jest Panstwa angielski dla celow egzaminow.  Rozmowa wymaga naj-wiecej czasu do przygotowania do egzaminu i jest najtrudniejsza czescia egzaminow.

Ucze jezyk angielski akademicki i profesjonalny - sprawdz moje ogloszenia w Twojej branzy (biznes i podobne).  Linki po prawej stronie u gory.  Inna cena, inne zasady.

Ucze i przygotowuje do spotkan o prace w firmach USA  .  Jak odpowiadac na pytania, jak apisac list motywacyjny i CV na poziomie „native speaker”.  Ucze i przygotowuje do spotkan w konsulacie USA w jezyku angielskim.  Ucze jak rozmawiac po angielsku „w terenie”: zwiedzanie miasta, wyjscia do restauracji, kina, teatru, itd.  Prywatnie ucze wylacznie indywidualnie.  Jeden-na-jeden.

Czy wiesz, ze pytanie o wiek kandydata do pracy jest w USA nie-legalne?

Przygotowuje jezykowo do pracy w kulturze anglo-jezycznej „jak native speaker”, szczegolnie w USA i firmach amerykanskich w Polsce, gdzie zderzycie sie Panstwo z innymi standardami zawodowymi i moralnymi.  Potrzebujecie byc Panstwo przygotowani na te realia.  Omawiamy to w czasie nauki.  Bardzo czesto w ogloszeniach o prace w USA jest zamieszczona klauzula: „Musi byc w USA przynajmniej szesc (6) miesiecy.  Przestawienie sie na „amerykanski” sposob myslenia jest czescia nauki kultury i jezyka amerykanskiego i wymaga czasu.

Dziękuję    moim nauczycielom.  W tym miejscu chcialbym wyrazic moje podziekowania moim nauczycielom, ktorzy mieli najwiekszy pozytywny wplyw na ksztaltowanie mojej wiedzy i umiejetnosci i swiadomosci jezykowej.  Pani profesor Zabialowicz (rosyjski), pan profesor Podbielski (angielski), pan profesor Hibner (niemiecki).  Pani profesor Flannigan (USA – IT i porozumiewanie sie w swiecie ralnym i wirtualnym), profesor Crystal (UK – lingwistyka stosowana w jez. ang. we wspolczesnych realiach), profesor Comenius/ Komensky (ktorego juz prawie 500-letnia teoria nauczania jezykow obcych dalej jest teraz tak swieza i nowatorska jak byla wtedy).  Profesorowie Belka (PL) i Duma (US) (etyka pracy) oraz profesor Grecco (US) (rachunek kosztow i koszt straconych mozliwosci) oraz Dr. Bartman-Fila (psycholog licencjonowany i z praktyka w Polsce i w USA; psychologia uczenia i uczenia sie, wzmacnianie pozytywne zamiast karania w nauce, wychowaniu i zyciu, podejscie „zwyciezca-zwyciezca” w rozwiazywaniu konflikotw zamiast eskalacji, diagnozowanie i praca z dziecmi nie-standardowymi: dysleksja czy geniusz?).  Mistrzom i instruktorom Tae Kwon Do (Polska/ USA) i Karate (USA) i innych sportow (realistyczne wyznaczanie celow, dyscyplina jako potrzeba wewnetrzna, znaczenie nauki motorycznej, powiazania inter-dyscyplinarne).  Bardzo Panstwu dziekuje za Panstwa cierpliwosc, talent, wiedze i zamilowanie do uczenia i przekazywanie Panstwa pasji.

Dziękuję    rowniez tym wszystkim osobom, ktore mialem szanse i przyjemnosc uczyc jak rozmawiac po angielsku „jak native speaker”.  Szczegolnie tym, ktore poswiecily swoj bardzo cenny czas, zeby wyrazic swoja pozytywna opinie tutaj w e-korepetycje na temat naszej wspolnej pracy.

„Takie beda przyszle Rzeczypospolite jakie Jej mlodziezy chowanie”.

Naj-lepszy polski uniwersytet (Uniwersytet Jagiellonski) jest sklasyfikowany na miejscu 444 w Swiecie i ciagle spada z roku na rok.  Jest to tragiczny fakt przerazajaco niskiego poziomu szkolnictwa i systemu edukacyjnego w Polsce wbrew samozachwytom osob odpowiedzialnych za te sytuacje.  Biorac pod uwage wielkosc Polski: ludnosc, uprzemyslowienie, obszar, historie i bogate tradycje szkolnictwa wyzszego (Uniwersytet Jagiellonski – jeden z najstarszych w Europie) powinnismy byc przynajmniej w pierwszej 20-ce.  Ocena w Swiecie poziomu oficjalnego szkolnictwa wyzszego w Polsce, ktorego tez jestem produktem, jest wiec negatywna, pomimo czesto wspanialej kadry nauczycielskiej i w wiekszosci wybitnych czlonkow Akademii.

„Kiedy wreszcie po tych wszystkich (10, 15) latach nauki w szkole zaczne wreszcie mowic po angielsku”?  

Planujac dobry stopien na koniec semestru lub wyjazd na wakacje n.p. w programie „Work and Travel” (Praca i Podroz) lub do Anglii nalezy zaczac uczyc sie jezyka angielskiego USA juz teraz !

Nauka języka wymaga czasu, systematycznosci, wytrwalosci i ciezkiej pracy .  Nie ma cudownych metod.  Jedyna cudowna metoda jest poswiecenie czasu na nauke zgodnie z zasada 10 000 (dziesiec tysiecy) godzin, zeby dojsc do „mistrzostwa” w danej poziomie, lub z zasada 20 (dwadziescia) godzin, zeby „wstepnie rozpoznac temat”.

Samo slowo korepetycje (z niemieckiego) oryginalnie oznacza ciagle powtarzanie materialu dla jego utrwalania.  Na tym rowniez polega wchlanianie (nauka praktyczna) jezyka.  Zeby zauwazyc znaczacy postep potrzeba minimum trzy (3) miesiace.  Zeby utrwalic – potrzebny jest minimum jeden (1) rok.

Az 75% z nas robi postanowienia noworoczne.  Tylko 8% je realizuje.  Postanawiajac nauczyc sie angielskiego warto wziac pod uwage nastepujaca rzecz: czy mam czas na nauke?  Nauka jezyka to zobowiazanie dlugo-terminowe.  Wymaga systematycznosci i wypoczetego umyslu.

Prywatnie ucze wylacznie indywidualnie (2 osoby to juz grupa – inna jest dynamika i psychologia uczenia) i wylacznie na Skype.

Mit „native speaker”-a.  Dla celow nauki jezyka obcego „native speaker” to osoba, ktora doskonale zna jezyk i kulture jezyka, ktorego uczy.  Rozumie ten jezyk intuicyjnie i potrafi te wiedze przekazac w przejrzysty efektywny sposob.  Z mojej praktyki wydaje sie wynikac, ze termin „native speaker” rozumiany jest w praktyce raczej jako „chce nauczyc sie prawdziwy angielski (a nie szkolny).”

Kazdy czlowiek jest inny.  W praktyce „native speakers” to rowniez osoby z wadami wymowy, ktore ze wzgledu na zla fonetyke nei powinny wogole uczyc jezyka mowionego, osoby, ktore mowia wylacznie gwara i nie-swiadomie „nie-gramatycznie”, oraz osoby, ktore wpadly w pulapke teoretycznego „belferyzmu”.  To rowniez „native speakers” z bylych kolonii brytyjsckich, gdzie jezyk angielski jest drugim lub kolejnym jezykiem narodowym n.p. angielski z Indii, ktory ze wzgledu na specyficzna fonetyke jest w Swiecie synonimem jezyka „angielskiego”, ktorego „nikt” nie rozumie.

W mojej ocenie mit „native speakera” (=cudotworcy) jest nie-uzasadniony.  Bez wzgledu na „doskonalosc” uczenia przez „native speakera” jest to kontakt tylko z jedna osoba i z zasady jest nie-reprezentatywny dla jezyka w calosci.

Uwazam, ze duzo wazniejszy jest kontakt z „krajem narodowym”, gdzie jezyk (w tym wypadku angielski) jest uzywany do przekazywania informacji w codziennych „zyciowych” sytuacjach.  Do tego przygotowuje.  Przygotowuje do rozmowy po angielsku „z kazdym” „na kazdy temat” od razu, bez przygotowania.

Prosze o kontakt droga wylacznie elektroniczna "Wyślij wiadomość".  Kontakt telefoniczny jest usuniety celowo, zeby uniknac marnowania Panstwa i mojego czasu na „dogadanie sie”.  Kontrakty na nauke sa jednoznaczne i okreslaja Panstwa i moje prawa i obowiazki.  Dodatkowe pytania i informacje – prosze droga elektroniczna.  Potrzebuje czas, zeby je przemyslec zanim dam Panstwu wiazaca odpowiedz.

Nauka jest bardzo intensywna i aktywna .  Panstwo sami decyduejcie, czy potrzebujecie przerwe ok. 1 miesiaca po kazdych 3 miesiacach na „ulozenie sie” tej nowej wiedzy, czy bedziecie Panstwo kontynuowali przez nastepne bardzo intensywne 3 miesiace.  Zazwyczaj przerwy te wypadaja w ok. Boze Narodzenie, Wielkanoc, 1-3 Maja, Wszystkich Swietych.  Wtedy rowniez zdecydujecie Panstwo, czy bedziemy kontynuowac Panstwa prace nad Panstwa angielskim w dokladnie ten sam sposob, czy wprowadzicie Panstwo zmiany do Panstwa indywidualnego programu nauki Panstwa jezyka angielskiego dla Panstwa indywidualnych potrzeb i zgodnie z Panstwa osobowoscia i charakterem i Panstwa indywidualnymi predyspozycjami psycho-somatycznymi i Panstwa realnymi ograniczeniami i mozliwosciami czyli tzw. „zyciem”.

Dojazdy do ucznia?  Prosze skorzystac z cennika dla instytucji i firm (minimum 600zl/4godz).  Szkoly – dziekuje za zainteresowanie – nie jestem zainteresowany nauka masowa.  Nauka w firmach i instytucjach z dojazdem do Panstwa – minimum 600zl/4godz.  Nauczyciele „podpytujace” o „metode” – prosze umowic sie na „lekcje probna” – wyjasnie.  Osoby kopiujace moje ogloszenia – sprawdzic, czy jestescie na liscie mojego progamu anty-plagiatowego?

Faktury:- na osoby indywidualne – w/g cennika dla osob indywidualnych.- na firmy i instytucje – w/g cennika dla firm i instytucji.

Bardzo prosze o wczesniejszy kontakt.  Podjecie decyzji i zgranie grafikow zajmuje czas.  2 godziny dziennie 5 razy w tygodniu przez 3 miesiace jest konieczne do przejscia przez bariere mowienia.  Prosze upewnic sie, ze macie Panstwo ten czas.

Bardzo Panstwu dziekuje za zapoznanie sie z ta informacja.  Informacja jest dluga celowo.  Wymagania sa bardzo rygorystyczne celowo.  Jest to jednoczesnie, wymagany przez prawo w Polsce, regulamin zajec.  Powtorzenia w tekscie sa celowe.  Ta informacja jest to jednoczesnie rowniez test psychologiczny podatnosci potencjalnego nowego uczacego sie na systematyczna dlugotrwala zmudna prace.  Systematyczna systemowa celowa dlugo-letnia Pani / Pana praca nad Pani/ Pana Angielski - jest to konieczne do wyrobienia rozwiniecia i polepszenia Pani / Pana nawyku naturalnej rozmowy w jezyku angielskim jak native speaker.

Amerykanski angielski (ponad 70% wszystkich native speakers jez. ang. w Swiecie) – to naj-bardziej popularny jezyk we wspolczesnym Swiecie; pierwszy w historii prawdziwie globalny jezyk obcy (lingua franca), ktory kocham i ktorym wladam na poziomie „native speaker”.  Umiem mowic i rozmawiac po „amerykansku” ( Got it ! ).  Umiem nauczyc jak mowic i rozmawiac po „angielsku” ( Yes, indeed ).

Powracający uczący się.  Bardzo proszę o kontakt ze mną tutaj przez e-korepetycje, albo bezpośrednio na mój e-mail.  Dziękuję bardzo.

Wszystkim Panstwu zycze Wydajnego Roku Szkolnego / Akademickiego oraz sukcesow w nauce i pracy.

Udanego dnia.  Do usłyszenia. Będziemy rozmawiać.
Dariusz Goralski/ American English / Angielski USA.

P.S.
Więcej pytań?  Proszę pytać.
dg ame

Dostępność

PoniedziałekDo uzgodnienia
WtorekDo uzgodnienia
ŚrodaDo uzgodnienia
CzwartekDo uzgodnienia
PiątekDo uzgodnienia
SobotaDo uzgodnienia
NiedzielaDo uzgodnienia

Zakres lekcji

Szkoła podstawowa
Szkoła średnia
Studia

Miejsce lekcji

U nauczyciela
U ucznia
Online

Adres zajęć

Dariusz Goralski
Narutowicza 127 m 43
90-146 Łódź
NIP: 7252033267

Napisz do użytkownika

Wykształcenie
09.1995 - 05.1998
Montclair State University, NJ, USA
Kursy i szkolenia
03.2016
TESOL UK Anglia London. Współczesne metody uczenia jęz. ang. Jak uczyć bez podręczników.
05.2017
TESOL USA Licencja Uczenia Jez. Angielski USA
Doświadczenie
07.1987 - 07.2010
USA - Praca
09.2014 - aktualnie
Polska - Praca

Ostatnie opinie


wystawiono opinii: 73
avatar
Michał
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
14 grudnia 2021

Po pół roku nauki jestem zmuszony przyznać, że możliwość współpracy z Panem Dariuszem to przywilej. Nigdy wcześniej nie spotkałem się z tak wysokimi standardami pracy. Wartość usługi, którą oferuje jest zdecydowanie wyższa niż cena. Postępy przychodzą naprawdę szybko, a ja czuję się z językiem angielskim znacznie swobodniej. Od pierwszego dnia, przez cały czas wszystko podporządkowane jest pod cel językowy uczącego. Nawet nie sposób porównać tego do podejścia „szkolnego”, czy nauki na kursach. Z pełną odpowiedzialnością polecam naukę z Panem Dariuszem każdemu, kto chce płynnie komunikować się w języku angielskim.

avatar
Waldek
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
17 października 2021

Polecam. Konkretny nauczyciel, który pracuje nad Twoim celem w języku angielskim. Nauka jest intensywna, ale skoncentrowana na celu. Dzięki niemu bardzo dużo się nauczyłem, nie tylko o języku angielskim, ale w kwestiach życiowych. Sprowadził mnie na ziemię i jestem mu za to, bardzo wdzięczny. Do nauki trzeba się przykładać i być wypoczętym. Trzeba mieć czas na naukę 2 godziny, 5 dni w tygodniu przez 3 miesiące. Nauczyciel, który dużo widzi i potrafi ocenić pracę ucznia, po samym pisaniu. Zdecydowania polecam.

avatar
Jędrzej
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
27 czerwca 2021

Jestem dopiero po jednym pakiecie nauki, więc nie miałem oczekiwań, że będę rozmawiał jak native. Ale nawet to dało efekty. Celem było zdanie lektoratu na uniwersytecie na poziomie B2, co się finalnie udało. Po lekcjach z Panem Dariuszem nabrałem większej śmiałości i pewności w języku angielskim, ale wiem, że przede mną jeszcze daleka droga do swobodnego rozumienia i rozmawiania w tym języku. Z pewnością jeszcze wrócę do nauki z p. Dariuszem, żeby nauczyć się prawdziwego angielskiego. Polecam!

avatar
Michal
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
17 kwietnia 2021

Polecam lekcje z Panem Dariuszem. Pełen profesjonalizm.
Lekcje bardzo konkretne, praktyczne i wymagające.
Indywidualne podejście do poziomu języka, skupienie się na najważniejszych tematach i kluczowych aspektach.
Naukę z Panem Dariuszem polecam każdej osobie, która chce produktywnie wykorzystać czas, pogłębić swoją wiedzę oraz podnieść swoje kompetencje.

avatar
Olivia
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
10 kwietnia 2021

Great teacher!
Lekcje z Panem Dariuszem są zupełnie inne niż standardowe kursy i lekcje w szkole. Wreszcie wiem na czym się skupić w nauce angielskiego i co na prawdę jest ważne by zacząć mówić w języku obcym. Po pierwszym kursie bardzo dużo się nauczyłam. Podejście i styl nauki rewelacyjny. Trzeba poświecić sporo czasu ale na prawdę warte jest to końcowych efektów!

avatar
Mama Marysi 10 lat
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
28 stycznia 2021

Bardzo polecam! Moja córka już po kilku pierwszych lekcjach zaczęła rozmawiać po angielsku. Nabrała śmiałości i pewności w języku angielskim. Pan Dariusz zaraził ją pasją i chęcią do samodzielnej nauki. Wreszcie angielski przestał być dla niej problemem w szkole. Pan Dariusz ma bardzo dobre podejście do pracy z dziećmi. Serdecznie polecam!

avatar
bilszczak
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
25 stycznia 2021

Bardzo polecam naukę u pana Darka. Uczę się pod okiem Pana Darka od dwóch lat, a kilka miesięcy temu dołączyły moje dzieci (8 i 5 lat). Efekty są widoczne gołym okiem. Młodsza córka się osłuchuje, rozumie coraz więcej. Starsza córka po paroletnim kontakcie z językiem angielskim (w przedszkolu, zerówce i szkole) nie rozumiała najprostszych pytań, teraz rozumie nieskomplikowane zdania, umie na nie odpowiedzieć. Nigdy nauka języka w szkole nie była choć w drobnej części tak efektywna, jak u Pana Darka. Oczywiście zajmie dzieciom jeszcze dużo czasu, by opanować język angielski, ale też po sobie widzę, że metody Pana Darka, by nauczyć się uczyć są kluczem do sukcesu. I do tego oczywiście praca własna - ale Pan Darek potrafi zmienić naukę w przyjemność i to jest klucz do sukcesu.

avatar
LILIA
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
18 grudnia 2020

Polecam naukę z Darkiem dla każdego, kto ma blokadę językową. Ja pokonałam blokadę szybko, dzięki motywacji i pomocy Dariusza. Znakomity nauczyciel - na szczęście nauka z Nim jest niestandardowa. Nie wypełniasz tabelek, papierków ani testów - tylko mówisz, mówisz i mówisz... nawet nie wiesz kiedy, a zaczynasz mówić po angielsku.
Polecam dla osób, które nienawidzą metod szkolnych. Dariusz naucza w sposób przyjemny dla ucznia i zawsze dopasowuje poziom oraz metodę dla danej osoby. Nawet leniwi uczniowie mobilizują się do nauki z Darkiem.
Pakiet 26 godzin jest idealnym pakietem, aby pokonać barierę mówienia.
*** Darku dziękuje Ci za poświęcony czas, ogromne zaangażowanie i za to, że uwierzyłam, że nawet ja mogę mówić po angielsku!!!! Polecam każdemu, chcącemu się komunikować po ANGIELSKU. Jak się okazuje, dzięki Darkowi, angielski jest prosty! DZIĘKUJE

avatar
Valentyna
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
11 sierpnia 2020

Chciałabym polecić Pana Dariusza wszystkim,którzy chcą się uczyć języka angielskiego na wysokim i wymagającym poziomie.
Pan Dariusz jest nauczycielem bardzo zorganizowanym, konkretnym i zorientowanym na cel, którym jest nauczenie języka angielskiego. Szczerze polecam!

avatar
Mikołaj
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
31 lipca 2020

Takich nauczycieli (i ludzi) jest naprawdę mało.

Pan Dariusz Góralski stanowi model charakteru #1, jaki chciałbym docelowo osiągnąć. Chodzi konkretnie o poziom dyscypliny, bezkompromisową egzekucję wymagań dla dobra klienta, organizację i etykę pracy oraz przygotowanie do wykonywania swojego zawodu.

Chapeau bas

avatar
JB
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
5 czerwca 2020

Prawdziwy NAUCZYCIEL, wie, kiedy podać pomocną dłoń, a kiedy dać "kopa". Uczy nie "tylko" angielskiego, ale też tego, jak się uczyć. Pomaga przejść z poziomu mówienia po polsku używając słów angielskich na komunikowanie się w języku angielskim. Nie ma tu pracy z podręcznikiem, wkuwania gramatyki, elementów nauki znanych ze szkoły.
Współpraca z Panem Darkiem to przyjemność. W moim wypadku były też pot i łzy, ale z perspektywy widzę, gdzie popełniałam błędy i jak ciężko jest przezwyciężyć własne nawyki, które blokują otwieranie się na "nowe".
Z czystym sumieniem POLECAM

avatar
Alicja
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
19 stycznia 2020

Gdyby nie Pan Dariusz - nigdy nie zrobiłabym takich postępów. Trafiłam na rewelacyjnego Nauczyciela, który posiada ogromną wiedzę na temat nauczania tego języka. Były to najlepsze lekcje angielskiego na jakie kiedykolwiek uczęszczałam. Wszystko skrupulatnie zorganizowane i zaplanowane, wiedziałam dokładnie co powinnam robić codziennie sama w domu. Pan Dariusz jest bardzo wymagający, dzięki temu poziom jest zawsze bardzo wysoki, a efekty szybko przychodzą. Każda odbyta lekcja przynosiła mi ogromną satysfakcję. Jestem wdzięczna Panu Dariuszowi za to, że po 20 latach nauki, w końcu ROZUMIEM i MÓWIĘ po angielsku. Moja ocena: 100/10! POLECAM wszystkim, którzy jeszcze się wahają.

avatar
Justyna
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
22 grudnia 2019

Pan Dariusz to nauczyciel z ogromną pasją i zaangażowaniem. Posiada niesamowite umiejętności i wiedzę z różnych dziedzin. Jest naprawdę niesamowitym człowiekiem. Jest wymagający, ale przez to bardzo skuteczny. Jest Nauczycielem, któremu zależy na uczniu, na jego celach i na tym, aby nauczyć. Dokładnie wie co robi. Angielskiego uczyłam się w każdy możliwy sposób. Straciłam ponad 20 lat nauki, czas, pieniądze i nadzieję. Angielski był moim kompleksem i murem niemożliwym do przejścia. Cieszę się że udało mi się znaleźć Pana Dariusza. Pomogł mi przejść przez moje bariery językowe. Pokazał czym jest tak naprawdę nauka języka, komunikacja. Obecnie pracujemy nad przygotowaniem do pracy w języku angielskim. Gdyby nie Pan Dariusz - nigdy bym tego nie osiagnęła. Jest rewelacyjnym Nauczycielem i mentorem. Bardzo polecam. Justyna

avatar
Łukasz
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
11 lipca 2019

Nauczyciel z przeogromną wiedzą i umiejętnościami. Nigdy nie sądziłem że będę w stanie w 3 miesiące rozmawiać po angielsku i przygotować się do rozmowy o pracę startując z bardzo niskiego poziomu a jednak udało się.
P. Dariusz jest bardzo zaangażowany w swoją pracę a także wymagający - i właśnie taki powinien być profesjonalny nauczyciel !. Bardzo dziękuje i polecam wszystkim zajęcia z P. Dariuszem.

avatar
Marta
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
31 marca 2019

13 lat nauki angielskiego w szkole i nie potrafiłam rozmawiać po angielsku... Dzięki współpracy z Dariuszem pozbyłam się mojej językowej blokady po 6 tygodniach! i w końcu zaczęłam rozmawiać po angielsku! Nabrałam pewności siebie i zaczęłam nawet chodzić na tzw. English meet-ups! Korepetycje wymagały dużo pracy własnej ale gdyby nie genialny nauczyciel to nie byłoby takich efektów. Ocena bardzo dobry to zdecydowanie za mało. Gorąco polecam współpracę z Dariuszem!

avatar
Emilia
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
22 listopada 2018

Pan Darek odkrył przede mną świat prawdziwego języka angielskiego, takiego jakim się mówi, żyje i myśli, a nie wkuwa w toku mało (jak dla mnie) owocnej nauki w szkołach.
Dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu Pan Darek spowodował, że byłam w stanie odczarować wiele mitów związanych „z trudem” komunikowania się w tym języku, dzięki czemu łatwiej było mi pokonać barierę mówienia.
Pan Darek jest bardzo inteligentny na wielu poziomach, a dodatkowo doskonale czyta ludzi, jest świetnym nauczycielem, coachem i pomaga w zbudowaniu własnej pewności siebie. Pierwszy raz spotkałam się z tak wysoce profesjonalnym podejściem w pracy z drugim człowiekiem. Poza pracą nad językiem pomógł mi zmienić podejście do sposobu uczenia się, komunikowania się oraz efektywnego poszukiwania informacji, co automatycznie przełożyło na mój poziom języka. W pracy z Panem Darkiem ma się poczucie, że idzie się we właściwym kierunku, Pan Darek czuje się w pełni odpowiedzialny za ucznia, pracuje się zgodnie z wyznaczonym celem, a nie od tak. Ogromnie polecam.

avatar
Marta
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
23 września 2018

Bardzo profesjonalne podejscie do zajec, duza wiedza o tym, w jaki sposób nalezy uczyc sie jezyka obcego. Pan Dariusz zna róznice kulturowe i jezykowe pomiedzy amerykanskim i brytyjskim angielskim. Jego autorska metoda nauczania prowadzi szybko do celu czyli swobodnego mówienia po angielsku. Innowacyjne zajecia z Panem Darkiem duzo mi daly. Goraco polecam!

avatar
Patryk
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
21 lutego 2018

W kilka miesiecy przygotowal mnie do wyjazdu do pracy za granice. Najlepszy nauczyciel angielskiego jakiego do tej pory mialem. Zalezalo mi zeby szybko zaczac mowic. Przy duzej pracy samemu w domu i z Darkiem mozna naprawde szybko zaczac rozumiec angielski i mowic.

avatar
Kathy
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
21 lutego 2018

Angielski w NIE ksiazkowym wydaniu! Jesli zalezy Tobie na poprawnym i szybkiem mowieniu po angielsku polecam Pana Dariusza.
Co zajecia nowe zagdanien i niecodzienne metody nauki jezyka angielskiego, ktore przynosza efekty. Omowienie i wyjasnienie roznic kulturowych pomaga w zapobieganiu podstawowych bledow w sytacjach spoleczno-kulturalnych.

avatar
Norbert
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
5 sierpnia 2017

Wszystko na 5. Dużo pracy w domu, ogromna wiedza na temat USA i krajów anglojęzycznych. Wielki progres umiejętności językowych szczególnie w zakresie mówienia.
BARDZO POLECAM.

avatar
Dorota
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
9 czerwca 2017

Bardzo polecam zajecia z Dariuszem! To konkretny nauczyciel, w dodatku coach, ktory pomoze ci okreslic swoje cele co do nauki jezyka angielskiego …czy to egazmin, rozmowa kwalifikacyjna czy tez podniesienie poziomu komunikacji. Dariusz to czlowiek z ogromna wiedze z roznorodnych dziedzin zycia stad tez lekcje z nim sa ciekawe i inspirujace. Nie tylko poziom angielskiego mozna poprawic, ale tez wiele sie dowiedziec - oczywiscie po angielsku:) Motywuje do nauki i daje wsparcie. Mnie osobiscie zajecia z Darkiem bardzo pomogly w odzyskaniu plynnosci /ktora utracilam nie maja kontaktu z jezykiem przez dluzszy czas/ Polecam wszystkim!!!

avatar
Piotr
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
7 czerwca 2017

Polecam. Pan Dariusz uczy prawdziwego Angielskiego jakiego używają Native Speakerzy, nie książkowego którego uczą nas w Polsce w różnych szkołach i na kursach językowych, a który ma niewiele wspólnego z rzeczywistością. Lekcje to przyjemność dla kogoś kto chce wreszcie nauczyć się płynnie mówić i rozumieć język Angielski, na każdej dowiedziałem się czegoś ciekawego.
Oryginalna forma nauki, przy odrobinie zaangażowania bardzo skuteczna.

avatar
Grzegorz
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
31 maja 2017

Gorąco polecam. W ciągu dwóch tygodni Dariusz przygotował mnie do rozmowy kwalifikacyjnej po angielsku. Świetny motywator, nauka na materiałach wziętych "z życia".

avatar
Kasia
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
25 kwietnia 2017

Świetny korepetytor dla kogoś kto chce się nauczyć mówić. Motywuje do pracy samodzielnej bez której sukces w nauce języka obcego nie jest możliwy. Polecam!

avatar
Angelika
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
16 marca 2017

Naukę u pana Dariusza polecam każdemu, po przebytych korepetycja widzę znaczą różnice w swoim mówieniu, a co najważniejsze już nie boję się mówić po angielsku. Pan Dariusz nie jest tylko bardzo dobrym nauczycielem ale także genialnym motywatorem. Bez dwóch zdań i wyrzutów sumienia mogę polecić korepetycje u pana Dariusza!

avatar
Katarzyna
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
14 marca 2017

Uczyłam się angielskiego w szkole podstawowej, gimnazjum, liceum, na studiach i dodatkowo w szkole językowej, a mówić w j. angielskim nauczyłam się dopiero podczas korepetycji u p. Dariusza. Pokonałam barierę mówienia i nie odczuwam już stresu, jaki towarzyszył mi gdy miałam wypowiedzieć choć zdanie po angielsku. Oczywiście nic samo się nie dzieje i swoją pracę trzeba wykonać, ale akurat ten wysiłek jest najbardziej efektywny i wart poświęconego czasu, a każda odbyta lekcja przynosi satysfakcję. W pełni polecam korepetycje u p. Dariusza :)

avatar
Sara
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
27 stycznia 2017

Chciałabym w 100% polecić korepetycje u pana Dariusza. W tym roku wyjeżdżam na W&T do USA i to skłoniło mnie do zapisania się na zajęcia. Tematyka była różnorodna, począwszy od kultury amerykańskiej, podstawowych zwrotów i zwyczajów, kończąc na historii oraz rozmowach na temat bieżących wydarzeń ze świata. Korepetycje wymagają systematycznej pracy, jednakże jest czystą przyjemnością - oglądanie wiadomości po angielsku, filmów, słuchanie radia itp. Pan Dariusz na każdych zajęciach bada postęp i dzięki swojemu doświadczeniu łatwo potrafi zauważyć kiedy ktoś nie "odrobił pracy domowej" . Jego bezpośredniość jest chyba największym atutem - Jeżeli jest z czegoś zadowolony to chwali, jeżeli uważa, że ktoś nie przykłada się do nauki potrafi o tym powiedzieć, co jest bardzo motywujące. Dodatkowo mogę powiedzieć, że pan Dariusz podbudowuje człowieka, zapewnia go o swoich umiejętnościach i dzięki temu, aż chce się szlifować język. Na koniec powiem jeszcze, że sposób w jaki mówi o USA sprawił, że już nie mogę doczekać się wyjazdu. Zdecydowanie polecam korepetycje u tego Pana. Pozdrawiam

avatar
adu
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
3 listopada 2016

Super szybka pomoc :) bardzo polecam

avatar
Michał
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
3 października 2016

Zajęcia z Panem Dariuszem polecam każdemu, kto chce faktycznie posługiwać się językiem angielskim, a nie tylko "odbębnić" kolejny kurs. Poza nauką samego języka duży nacisk położony jest także na zrozumienie mechanizmów odpowiedzialnych za cały proces nauki, co pomaga w zrozumieniu obranego sposobu dążenia do zamierzonego celu. Podejście jest indywidualne, co pozwala na odpowiednie skupienie na zajęciach.

Raz jeszcze polecam!

avatar
Kasia
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
29 września 2016

Polecam zajęcia z Dariuszem wszystkim, którzy w szybkim tempie chcą poprawić swój angielski. Lekcje są intensywne, urozmaicone i dopasowane do indywidualnych potrzeb osoby uczącej się. Duże znaczenie ma systematyczna praca własna, ale ze wskazówkami Dariusza jest przyjemna i przynosi znakomite efekty. Jego niestandardowe metody sprawiły, że pomimo dużej nieśmiałości, zaczęłam mówić po angielsku.

avatar
Ewelina
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
13 czerwca 2016

Nauka z Panem Darkiem wymagała dużej samodyscypliny i samodzielnej pracy, ale stosując się do tego, efekty są widoczne z tygodnia na tydzień. Po pół roku nauki jestem w stanie porozumieć się w pracy przy użyciu języka angielskiego, czego nie udało mi się osiągnąć wcześniej . Prócz bycia świetnym nauczycielem języka, jest także dobrym psychologiem, który pracuje nad Twoją osobowością, co w moim przypadku przyczyniło się m.in. do nabrania odwagi w używaniu języka.

Zawsze dostępny mailowo, służy pomocą i wręcz zachęca do wymiany wiadomości poza spotkaniami, co również oceniam jako świetny element nauki.

Konkretnie i efektywnie- polecam!

avatar
Ewelina
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
3 czerwca 2016

Nauka języka z Panem Darkiem wiąże się przede wszystkim z samodzielną pracą, którą trzeba wykonywać... I to nie dla Pana Darka a dla siebie (jeżeli odpuścicie, od razu będzie to po Was widać i zaczniecie marnować pracę i czas). Jeżeli więc ktokolwiek myśli, że pójdzie "gdzieś" uczyć się języka i bez własnej, sumiennej pracy zacznie mowić to lepiej nie marnować czasu swojego i swojego nauczyciela. Jeżeli natomiast weźmiecie się do pracy to po miesiącu od rozpoczęcia nauki z Panem Darkiem widać i czuć ogromne postępy, co mogę z czystym sumieniem potwierdzić. Przy Panu Darku bardzo szybko zaczyna się lubić angielski. Praca z Nim jest szybka, konkretna i ciekawa. Ważne jest to, że dzięki Panu Darkowi dowiecie się jak się uczyć języka, a po każdym spotkaniu wychodzi się z chęcią do pracy. Osobiście bardzo POLECAM naukę języka z Panem Darkiem i uważam Go za najlepszego nauczyciela jakiego mogłam spotkać na swojej drodze.

avatar
Dorota
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
27 maja 2016

Polecam wszystkim, którzy szukają kogoś, kto pomoże im przełamać barierę mówienia po angielsku. Spotkania z Panem Dariuszem polegają na rozmowach o sprawach bieżących zarówno z PL, USA czy UK, o wszystkim co Cię interesuje i czego byś chciał/a sie dowiedzieć. To również zwyczajne, codzienne pogawędki, które ucinamy sobie ze znajomymi, a dzięki którym zaczynasz mówić (i myśleć!) w języku angielskim szybciej niż się tego spodziewasz! Mnóstwo przydatnych ston, linków, filmików czy artykułów. Zero książek, zeszytów i uczenia się na pamięć. POLECAM bo wiedza Pana Dariusza jest nieograniczona a to czysta przyjemność uczyć się od kogoś takiego! :)

avatar
Joanna
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
22 maja 2016

Będzie krótko i na temat. Bez zbędnych wywodów, tak jak sama nauka u Dariusza: PROSTO, SZYBKO I KONKRETNIE. POLECAM!

avatar
Kinga
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
21 maja 2016

Spotkania przyczyniły się do tego, że zaczęłam mówić po angielsku. Nie lekcje, ponieważ pan Dariusz jest nietypowym nauczycielem. Bariera językowa która stanowiła dla mnie bardzo duży problem - przestała istnieć, a to było nie lada wyzwanie! Wskazówki pana Dariusza pomogą Ci zrozumieć Twoje dotychczasowe błędy w nauce obcego języka. Decydując się, na pewno nie będziesz żałował/a!
Polecam!
Remember! Ain't no mountain high enough ! :D

avatar
Kamil
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
9 lutego 2016

Wiele lat, praktycznie przez cała swoją edukację szukałem sposobu, szukałem metody, szukałem człowieka który pokazałby mi jak naprawdę powinno uczyć się języka angielskiego. Zmęczony wieloletnimi próbami zrobienia prawdziwego postępu trafiłem na ogłoszenie Pana Darka. Zacząłem naukę. To zupełnie inne doświadczenie niż to jakie znam ze szkoły. Nie ma książek, zeszytów, ton słówek wbijanych na pamięć. Cotygodniowe lekcje to raczej spotkania - rozmowa na wiele, wiele interesujących tematów. Przez pół roku nauki z Panem Darkiem zrobiłem większy postęp niż przez całą moją szkołę. Po 2-3 miesiącach zaczynasz rozumieć i zaczynać mówić po angielsku i naprawdę ciężko wyjaśnić jak to możliwe. Jeżeli zależy Ci na posługiwaniu się językiem angielskim płynnie i spontanicznie po prostu zrób to. Umów się na spotkanie. Jeżeli masz motywację do pracy to sukces gwarantowany.

avatar
Ania
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
3 grudnia 2015

Zgadzam się z poprzednikami. Pan Dariusz to doskonały nauczyciel. Po kilku miesiącach nauki znacznie łatwiej przychodzi mi mówienie w jezyku angelskim a muszę przyznać, że na początku kompletnie nie dawałam sobie z tym rady. POLECAM!

avatar
Paweł
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
29 czerwca 2015

Darius - nauczyciel dla wszystkich tych, którzy znudzeni są nie efektywną nauką na standardowych kursach. Lepszej metody nauczanie jeszcze nie widziałem, każda lekcja - spotkanie to połączenie nauki oraz przyjemnie spędzonego czasu. Bariera mówienia po angielsku, z która mamy największy problem, mija właściwie od razu. Polecam w 100% :)

avatar
Dariusz
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
17 maja 2015

Mogę z całą odpowiedzialnością polecić lekcje u Darka – mało gramatyki duży nacisk na konwersacje. Lekcje dostosowane są do prezentowanego poziomu ucznia i ukierunkowane na jego potrzeby. Warto też nadmienić że na zajęciach przedstawiane są proste i ciekawe metody nauki współczesnego języka angielskiego za pomocą internetu.

avatar
Maciej
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
21 lutego 2015

Z czystym sumieniem i z pełna odpowiedzialnością polecam pana Dariusza jako bardzo dobrego nauczyciela języka angielskiego. Do pana Dariusza zgłosiłem się ponad rok temu. Moim celem był wyjazd do pracy w USA i potrzebowałem jego pomocy. To był bardzo dobry wybór. Mój angielskiego był na poziomie komunikatywnym, ale mi przede wszytskim zależało aby dobrze wypaść przed pierwszymi rozmowami o pracę. Po zaledwie kilku godzinach poczułem się znacznie swobodniej. Pan Dariusz mieszkał w USA bardzi długi czas, dzięki czemu miałem wrażenie że mam lekcje prowadzone przez amerykanina :) co było ogromnym plusem. Nauczyciel przybliżył mi kulturę i obyczaje kraju. Zaczęłem poznawać sposób w jaki mówią na codzień amerykanie, miałem okazję wsłuchać się w oryginalny akcent. Pan Dariusz ma indywidualne podejście do każdego ze swoich uczniów. Mi pomógł obyć się z językiem, mówić płynniej oraz przygotować do życia w Stanach Zjednoczonych. Reasumując serdecznie polecam lekcje z p. Darkiem, jestem na to świeżym dowodem. Od prawie roku mieszkam w Nowym Jorku i cieszę się życiem. Pozdrawiam pana, panie Darku!!!

avatar
Edyta
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
26 września 2014

Nauka, która przynosi wymierny efekt w krótkim czasie. Mam długoletnie doświadczenie z nauką języka angielskiego, zaczynając od szkoły podstawowej, a kończąc na studiach. Dodatkowo w pracy mam cały czas styczność z angielskim, głównie w formie pisanej. Jednak zawsze podstawową barierą była bezpośrednia komunikacja. Bariera stopniała bardzo szybko w czasie lekcji u Pana Darka. Polecam ten sposób nauczania i kompetencje nauczyciela.

avatar
Elżbieta
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
10 sierpnia 2014

Jeśli chcesz nauczyć się komunikatywnego języka angielskiego - polecam Pana Dariusza G.
Jego niekonwencjonalna metoda nauczania, wszechstronna wiedza, bogata osobowość i miła atmosfera oraz Twoja systematyczność w nauce pozwoli Ci przełamać wszelkie bariery językowe i osiągnąć oczekiwany rezultat.
Zyczę Wszystkim powodzenia w nauce.

avatar
Sylwia
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
27 lipca 2014

Maksimum praktyki, minimum gramatyki.
Zajęcia prowadzone "nieschematycznie" , indywidualnie dostosowane do poziomu i zainteresować ucznia.
Słowa w języku polskim pojawiają się na zajęciach z Panem Darkiem bardzo rzadko albo wcale. Wszystkie problemy omawiane są po ang., co sprawiło, że nie zauważyłam kiedy moje opory zniknęły i po prostu zaczęłam konwersować w tym języku.
Polecam każdemu kto chce rozmawiać w tym języku tak po prostu,a nie uczyć się scenek z podręczników do ang. całkiem oderwanych od rzeczywistości.

avatar
Rafał
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
27 lipca 2014

Bardzo dobry nauczyciel z realnym doświadczeniem i praktyczną wiedzą językową. Potrafi dostosować formę i zakres zajęć do poziomu i oczekiwań ucznia oraz odpowiednio go zmotywować.

avatar
Maria
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
24 lipca 2014

Moje wychodzące dane: doświadczenie nauki języka angielskiego z native speakerem, straszny akcent, niemożliwość wyrażania swoich myśli w j. angielskim , uświadomienie tego, że nie mówię w j. angielskim, mimo wielu lat uczenia się.
Moje dane wychodzące: umiejętność formułowania myśli w języku angielskim, możliwość kontrolować swój akcent dzięki metodom uczenia Pana Darka, wiara w siebie, w swoje możliwości, brak strachu podejmować wyzwania.
Pan Darek, dzięki nowoczesnym technikom uczenia pomaga uczyć się prawdziwego języka, uświadomić swoje błędy i naprawić je, znaleźć zasoby, które pomogą Ci rozwinąć swój angielski i polepszyć go, a także odnaleźć wiarę w siebie, w swoje możliwości i umiejętności, które nigdy nie doceniałeś.
Bardzo zdolny i utalentowany nauczyciel angielskiego i bardzo dobry i sympatyczny człowiek!
Gorąco polecam!

avatar
Mateusz
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
5 marca 2014

Szybki efekt, przełamanie bariery językowej nastąpiło już po kilku spotkaniach. Ciekawa metodyka, każde spotkanie to kolejny zbiór praktycznych zwrotów. Zdecydowanie polecam!

avatar
Gniewko
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
26 lutego 2014

Najbardziej efektywny proces nauczania w jakim brałem udział! Nauczyciel który pomógł mi przejść przez barierę językową z dziedzinie biznesu sektora IT. Bardzo praktyczna i użyteczna wiedza przekazana w bardzo przystępny sposób! Efekty w moim przypadku były widocznie po już kliku spotkaniach.

POLECAM!

avatar
Agnieszka
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
15 grudnia 2013

Najlepszy nauczyciel i wspaniały człowiek, uczy nie tylko języka ale również wiary w siebie, tak niezbędnej do pokonywania bariery językowej. Angielskiego uczyłam się w wielu miejscach i u wielu nauczycieli, nigdy nie byłam nawet w 1% tak zadowolona jak obcenie. Ponad rok temu szukałam najlepszego nauczyciela w Łodzi, który nauczy mnie mówić w języku angielskim, kierowałam się wówczas wyłącznie opiniami innych i znalzałam.

avatar
Ania
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
9 października 2013

PEŁEN PROFESJONALIZM! Sama kilka miesięcy temu szukając lekcji języka angielskiego korzystałam z portalu e-korepetycje.net, dlatego mam nadzieję, że moja opinia będzie przydatna dla osób w podobnej sytuacji. Lekcje z Panem Darkiem są jak spotkanie prowadzone w języku angielskim, pełen profesjonalizm, dostosowanie tematyki lekcji do potrzeb słuchacza, dodatkowo szalenie miła atmosfera. W swoim życiu miałam już kontakt z różnymi "nauczycielami" języka angielskiego, ale z perspektywy czasu mogę stwierdzić, że był to zmarnowany czas. Podczas lekcji z Panem Darkiem praktyczny j.angielski, przestaję bać się mówić w tym języku, a dodatkowo świetnie się przy tym bawię. Polecam gorąco każdemu, kto chce uczyć się języka angielskiego pod okiem prawdziwego specjalisty, jakim jest Pan Darek.

avatar
Kasia
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
7 października 2013

Inteligencja, otwartość, powołanie do nauczania. Te cechy sprawiają, że każde zajęcia z Panem Darkiem są ciekawe i wyjątkowe. Świetny (i skuteczny) nauczyciel, dzięki któremu nauka języka angielskiego staje się przyjemnością. W dodatku osobowość Pana Darka i sposób prowadzenia przez niego zajęć uczą samodzielnego myślenia. Serdecznie polecam!

avatar
Piotrek
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
6 października 2013

Gorąco polecam lekcje u Pana Darka.
Po nie spełna trzech miesiącach lekcji byłem w stanie wziąć udziął w rozmowie o pracę prowadzonej w języku angilekiskim, przy czym przed rozpoczęciem lekcji mój angielski w mowie kończył się praktycznie na przedstawieniu się.
Świetny nauczyciel z jeszcz lepszym podejściem do ucznia. Myślę, że właśnie z pomocą Pana Dariusza w końcu opanuję język angielski :)

avatar
Anna
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
21 września 2013

Na rozmowy ( nie chcę używać słowa lekcje) z p, Darkiem chodzi mój syn. Zaczynał jak gimnazjalista, dziś już chodzi do liceum. Miał to być kurs przygotowujący do egzaminu na koniec gimnazjum i sposób na "polubienie" angielskiego. Dzięki p. Darkowi nie tylko bardzo dobrze poradził sobie z egzaminem, ale przede wszystkim zdobył pewność siebie w mówieniu. Co więcej - jest ciekawy tego języka. Wiedziałam, że w przypadku mojego syna tradycyjna nauka gramatyki i słówek to strata czasu - dlatego bardzo się cieszę, że znalazłam ogłoszenie p. Darka - jego sposób nauczania jest tym czego mój syn potrzebował. Panie Darku - dawno się nie widzieliśmy więc chociaż tą drogą - DZIĘKUJĘ BARDZO.

avatar
Maciej
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
9 września 2013

Bardzo polecam każdemu lekcje u Pana Darka. Nowoczesne i indywidualne podejście do nauki poparte szeroką wiedzą i doświadczeniem.

avatar
ewa
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
12 sierpnia 2013

Najlepszy nauczyciel z jakim kiedykolwiek pracowałam. Profesjonalny, z indywidualnym podejściem. Z żalem musiałam zrezygnować ze spotkań, ale czekam na moment kiedy będę mogła wrócić.

avatar
Daria
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
24 czerwca 2013

Polecam! Pan Dariusz prezentuje bardzo indywidualne i elastyczne podejście, dzięki czemu nauka jest maksymalnie skuteczna. Już od pierwszych spotkań buduje pewność w posługiwaniu się językiem u swoich podopiecznych.

avatar
Małgorzata
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
6 czerwca 2013

Serdecznie polecam lekcje u Pana Darka. To, co go wyróżnia na tle innych nauczycieli języków, to praktyczne podejście do nauki. Poza tym udzieli Ci wielu cennych wskazówek odnośnie job interview, co zaowocuje w przyszłości :)

avatar
Ilona
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
13 maja 2013

Dołączam sie do wszystkich bardzo dobrych opinii o Panu Darku. Ja również miałam szczęście trafic na jego niecodzienne "nauczanie".

avatar
Iwona
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
12 maja 2013

Bardzo dobry nauczyciel, można się wiele nauczyć i zacząć szybko używać języka w praktyce. Jasno tłumaczy gramatykę i można się sporo dowiedzieć na temat zwyczajów w USA. Wiem też jak poradzić sobie na interview :)
Polecam!

avatar
Radek
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
8 maja 2013

Bardzo pozytywnie oceniam jakość lekcji Pana Darka. Nietypowe sposoby nauczania i przede wszystkim olbrzymia wiedza z różnych dziedzin pozwala na interesującą konwersację na wysokim poziomie. Polecam szczególnie osobom szukającym czegoś więcej niż wkuwania słówek i reguł gramatycznych. Po tych lekcjach myśli się po angielsku.

avatar
Iza
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
2 maja 2013

Zachęcona fantastycznymi opiniami zdecydowałam się na lekcje u Pana Dariusza i się nie zawiodłam. Wcześniej latami uczyłam się angielskiego w różnych szkołach bez rezultatu, a teraz potrafię rozmawiać po angielsku. Z ręką na sercu polecam każdemu lekcje u tak fantastycznego nauczyciela. Bardzo miła atmosfera na zajęciach, po raz pierwszy nie bałam się mówić i chętnie chodziłam na zajęcia. Każda lekcja jest tak ciekawa, że nie można popaść w monotonię, a szybkie efekty motywują do dalszej pracy. Nauka zdecydowanie skierowana na potrzeby uczącego. Ćwiczenia wymowy, nauka tego co jest naprawdę przydatne. Gorąco polecam, gdybym mogła dałąbym 6 gwiazdek. Sama na pewno jeszcze wrócę!

avatar
Magda
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
28 marca 2013

Bardzo dobry i pomocny nauczyciel. Uczy przydatnych i praktycznych rzeczy w miłej atmosferze. Pan Dariusz podczas jednej lekcji przygotował mnie do rozmowy o pracę. Serdecznie polecam!

avatar
Bartek
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
11 marca 2013

Świetny nauczyciel, przełamał moje bariery jeśli chodzi o mowę, oduczył wielu głupich nawyków wyniesionych ze szkoły z lekcji perfekcyjnego angielskiego - kilka uproszczeń i człowiek lepiej mówi po angielsku, jednocześnie przypominając o szczegółach które są ważne. Do tego wprowadza dużo ciekawostek do języka. Polecam wszystkim zainteresowanym ciekawymi konwersacjami po angielsku.

avatar
Maciej
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
11 września 2012

Nauczyciel, który przykłada dużą rolę do detali i wymowy przez co po dłuższej nauce jesteśmy w stanie mówić podobnie jak amerykanie. Ważnym aspektem jest również znajomość kultury amerykańskiej i wiedza z wielu dziedzin co daje ogromną możliwość "wygadania się" na każdy temat.

Co więcej jest to zupełnie inna nauka niż to czego uczą w szkołach, tutaj uczysz się mówić, przede wszystkim praktyczna umiejętność wykorzystania języka. Nauczyłem się tutaj więcej niż przez wszystkie lata nauki języka angielskiego w szkole.

Gorąco polecam!

avatar
Piotrek
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
10 września 2012

Bardzo dobry nauczyciel. Polecam wszystkim,
super atmosfera!!! Pozdrawiam!!!

avatar
Marek
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
9 września 2012

Bardzo dobry nauczyciel, z którym zajęcia to prawdziwa podróż nie tylko przez zawiłości gramatyczne języka, ale również przez całą kulturę państw angielsko - języcznych. W moim przypadku również lektor, korepetytor, który pomógł mi pozbyć się kompleksów, w jakie mnie wpędzili niedoświadczeni lektorzy z renomowanej uczelni. Dzięki zajęciom z Panem Darkiem odniosłem sukces podczas międzynarodowego egzaminu i pokazałem na co mnie "stać".

avatar
Marcin
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
31 sierpnia 2012

Z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, że Pan Darek nastawiony jest na to, żeby jak najwięcej przekazać/nauczyć. Jeśli ktoś szuka pewnej i sprawdzonej alternatywy dla m.in. innych lektorów/wszelkich kursów, to z całą pewnością mogę polecić tego fachowca:) Na pewno nie pożałujecie!:)

avatar
Anna
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
27 sierpnia 2012

Z pełnym przekonaniem mogę polecić Dariusza jako świetnego nauczyciela żywego języka angielskiego. Prowadzone przez niego lekcje są ciekawe, a tematy dostosowane indywidualnie do ucznia. Najważniejsze jednak jest to, że ani się obejrzysz, a zaczynasz mówić. Zachęcam!

avatar
Anita
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
19 sierpnia 2012

Lekcje z Darkiem polecam wszystkim, którzy chcą mówić po angielsku, a nie tylko twierdzić, że "znają angielski". Lekcje są prowadzone w miłej, luźnej atmosferze. Polecam opornym jak i zmotywowanym. Szybko zaczniecie mówić i myśleć "po angielsku".

avatar
Łukasz
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
16 sierpnia 2012

Świetny nauczyciel zarówno pod względem metod jak i wiedzy. W jeden rok nauczyłem się mniej więcej tyle co przez 3-4 lata rożnych kursów w szkołach językowych. Polecam Darka przede wszystkim tym , którzy nie mieli okazji wykorzystywać języka w praktyce np.: będąc za granicą. Dla mnie najważniejsze jest to, że po kliku lekcjach u Darka zaczynasz po prostu mówić po angielsku.

avatar
Joanna
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
27 maja 2011

Excellent teacher. Thanks to Dariusz I learned enough of “every day” English, so when I came to USA, I could communicate with people and didn’t feel lost.
Thank you uncle Darek

avatar
Anna
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
25 maja 2011

Ma duza wiedze i umiejetnosc przekazywania jezyka angielskiego i amerykanskiego w dziedzinie organizacji i zarzadzania i wiedzy o Ameryce.

avatar
Tomek
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
4 maja 2011

Swobodna atmosfera; dobór tematyki i materiałów do zgłaszanych, indywidualnych potrzeb; elastyczność; przyjemne konwersacje. Uczciwy, sympatyczny nauczyciel. Polecam.

Angielski USA PL Dariusz Goralski

Dziekuje Panie Tomaszu. Int'l Business/ Travel

avatar
Joanna
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
28 kwietnia 2011

lekcje według potrzeb ucznia, prezycyjność w nauce, miła atmosfera

Angielski USA PL Dariusz Goralski

Bardzo dziekuje Pani Joanno. Logistics/ Transportation

Po dodaniu opinii nie będzie możliwa jej edycja, dlatego upewnij się, że wypełniłeś/aś prawidłowo wszystkie pola.

Wystawiając opinię oświadczasz, że działasz zgodnie z regulaminem, treść opinii jest zgodna z prawdą, a Ty ponosisz za nią pełną odpowiedzialność. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wystawiając opinię oświadczasz, że jej treść jest zgodna z prawdą, a Ty ponosisz za nią pełną odpowiedzialność. W bazie serwisu e-korepetycje.net będą przechowywane dane takie jak adres e-mail oraz adres IP, z którego wypełniono formularz opinii. Dane te umożliwiają identyfikację autora opinii i mogą zostać udostępnione na wniosek podmiotów uprawnionych do tego, w przypadku zgłoszenia przez użytkownika działań niezgodnych z polskim prawem, w szczególności dotyczących czynów nieuczciwej konkurencji.