Dariusz Goralski

Ostatnia aktywność:
4 dni temu
 
 
Online
Łódź
Warszawa
Wrocław
Kraków
Poznań
Gdańsk
Szczecin
Faktura VAT
Dostępność
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Nd

Prezentacja video

Opis ogłoszenia

American English.  Angielski   USA .  Uczę jak przejść przez barierę mówienia po angielsku i jak mówić i jak rozmawiać po amerykańsku ( jak native speaker ) .  Po ponad 20 latach pobytu w USA głównie w rejonie New York, NY, USA – miejscu, ktore stało sie moją drugą Ojczyzną.  Po pobytach w Kanada i Anglia/ UK. 

Tagi:
Bariera mówienia / Płynna Rozmowa / Konwersacje / Dorośli / Online Skype Internet / Matura / TOEFL  IELTS  STANAG 6001 / Praca Wyjazdy / Wiosna Lato Swięta Wakacje / Jak native speaker .

Uczę głównie online na   Skype   ( Konwersacje i inne )." Dzień jak w Ameryce jak z native speaker USA " ( Konwersacje ) - również stacjonarnie w głównych miastach w Polsce do wyboru u nauczyciela lub u ucznia.  Uczę inaczej.  Bez podręczników.  Uczę zupełnie inaczej.  Pakiet Próbny Intro (250) powie jak  ( Konwersacje ) .  

Bariera mówienia .  Barierę mówienia można przejść szybko ( Konwersacje ) .  W trzy (3) miesiące.  Dla pewności - daj sobie sześć (6) miesięcy.  Przejście bariery mówienia ( Konwersacje ) to tylko kwestia czasu.  Każdy człowiek jest inny.  Każdy potrzebuje indywidualnego podejścia.  Każdy przechodzi bariera mówienia ( Konwersacje ) w swoim własnym tempie. Każdy przechodzi przez bariera mowienia ( Konwersacje ) na swój własny sposób.  Ile czasu zajmie Tobie przejście przez bariera mowienia ( Konwersacje ) ?

Powody bariery mówienia ( Konwersacje ) są inne niż nie znam słówek i gramatyki.  Powodów jest duzo.  Bedziemy o tym rozmawiać ( Konwersacje ).  Będziemy pracowali nad TWÓJ Angielski.  Będziemy rozmawiali od razu o tym o czym Ty potrzebujesz rozmawiać.  Konkretnie.  Na temat.  Zaczniesz w:    Grudzień     (lub szybciej).  Barierę mówienia przejdziesz w:    Marzec     (lub szybciej).

Proszę upewnij się, że masz 2 godziny dziennie 5 razy w tygodniu przez 3 miesiące na pracę nad TWÓJ Angielski ze mną zanim skontaktujesz się ze mną.  Pakiet Próbny Intro (250) potwierdzi, że masz czas 2 godziny dziennie 5 razy w tygodniu przez 3 miesiące, żeby pracować nad TWÓJ Angielski.  Dalej weźmiesz TWÓJ pierwszy Pakiet 26-godzin ze wsparciem e-mail  (1950).  Wtedy przejdziesz bariera mowienia po angielsku.

Będziemy bardzo konsekwentnie pracowali w realizacji ustalonego celu każdego pakietu.  Dzięki temu przejdziesz przez barierę mówienia po angielsku.  Dzięki temu będziesz rozumieć po angielsku.  Dzięki temu będziesz mówić po angielsku.  Dzięki temu będziesz rozmawiać po angielsku.  Krok po kroku.

Jak rozmawiać   po angielsku ? ( Konwersacje ) .  Z kim chcesz rozmawiać?  Z native speaker USA UK ( Anglia Szkocja Walia Irlandia ) Kanada Australia?  O czym?  O sobie?  O pracy?  Na kiedy?  Na najbliższy rok szkolny / akademicki (2019/ 2020)?  Na lato (2020)?

O czym chcesz rozmawiać ?

1.  Rozmowy codzienne z native speaker USA UK Anglia Kanada Australia ?
2.  Spotkania o pracę z native speaker USA UK Anglia Kanada Australia ?
3. Rozmowy w pracy / wyjazdy służbowe / treningi / szkolenia z native speakers ?
4.  Wakacje/ rozrywka/ wyjazdy/ podróże/ na lato/ na urlop/ kino/ restauracja z nie native speakers ?
5.  Wyjazdy studenckie z Work and Travel / AIESEC / AIESTE / Erasmus / Au Pair ?  Egzaminy TOEFL / TOEIC / IELTS / FCE (itp) / STANAG 6001 / Matura ?

Konwersacje  .  Prawdziwa rozmowa w językach angielskich (jak native speaker ) jest inna niż szkolne " dialogowanie " i tzw. " konwersacje " uczone w szkołach.  Przygotuj się na to.  Możesz mieć szok.  To jak szybko będziesz uczyć się rozmawiać po angielsku / amerykańsku / kanadyjsku / australijsku zależy od Ciebie. 

Reszta ogłoszenia tutaj dalej odpowiada na dużo pytań, które być może masz i chcesz zapytać.  Masz pytania?  Pytaj. 

Jesteś gotowa / gotów   pracować nad Twój angielski żeby mówić i rozmawiać po angielsku?  Ustalimy termin.  Tutaj.  Przez e-korepetycje: " Wyślij wiadomość ".  Reszta warunków jest w Kontrakt.  Proszę nie próbować " negocjować ".  Jestem całkowicie skoncentowany na pracy z Tobą nad Twój Angielski.  Dlatego sprawy administracyjne uzgodnimy wcześniej (e-mail).  Zanim zaczniemy pracować nad Twój Angielski.  Od razu.  Bez zbędnych bzdur i " uprzejmości ".  Ty mi powiesz z kim chcesz rozmawiać?  O czym?  Kiedy?  Ja naucze Ciebie jak rozmawiać.  Po angielsku (a nie po " szkolnemu" ).  Będziesz rozmawiać tak jak rozmawiają native speakers.

Wolne terminy na ten nowy rok szkolny / akademicki (2019 / 2020).  Soboty - pozostało mało wolnych terminów.  W tygodniu - zależy od dnia tygodnia.  Niedziele - tylko całodzienny pakiet " Dzień jak w Ameryce jak z native speaker USA ".  Święta - nie pracuję zarobkowo. 

Proszę upewnij się, że masz 2 godziny dziennie 5 razy w tygodniu przez 3 miesiące na pracę nad TWÓJ Angielski ze mną zanim skontaktujesz się ze mną.  Marnowanie czasu drugiej osoby w kulturze USA jest obraźliwe.  Jeżeli okaże się, że nie masz czasu, żeby uczyć się 2 godziny dziennie 5 razy w tygodniu przez 3 miesiące przejdę od razu na rejestr wulgarny.  Pakiet Próbny Intro (250) potwierdzi.  Zanim weźmiesz TWÓJ pierwszy Pakiet 26-godzin ze wsparciem e-mail  (1950).

Uczę inaczej .  Zupełnie inaczej.   Jedna lekcja próbna to za mało.  Potrzebny jest pakiet próbny.  Pakiet Próbny Intro (250) (4 tygodnie) (lub szybciej) powie na jakim poziomie angielskiego jesteś i jak szybko uczysz sie rozmawiać "po angielsku".  Zgodnie z ustalonym wstępnie (e-mail) celem.  Nauka (tak jak w USA) jest bardzo aktywna i bardzo intensywna i wymaga bardzo dużej systematyczności i aktywnej pracy uczącego się.  Dlatego daje tak wyjątkowo szybkie i tak bardzo dobre i tak trwałe rezultaty.  Potrzebujesz przejść w płynny sposób na pracę nad TWÓJ Angielski, jeżeli chcesz mówić po angielsku.  Od tego zaczniemy. Jeżeli jesteś zdecydowan/-y i uważasz, że nie potrzebujesz, albo nie chcesz tego pakietu próbnego intro to możemy zacząć od razu od 26-godzin (3 miesiące) przejście przez barierę mówienia (1950). 

Kontrakt  .  Będziemy pracowali nad TWÓJ Angielski wylacznie ze standardowym kontraktem (taki sam kontrakt dla wszystkich z roznymi opcjami (7) do wyboru) w/g Kodeksu Handlowego (a nie Prawa Pracy).  Jestem calkowicie elastyczny, jezeli chodzi o tematyka pracy.  Sposob, poziom i zakres uczenia uzgadniamy wspolnie.  W zamian prosze o przestrzeganie ustalonych warunkow i terminow i systematycznosc w  pracy nad TWÓJ globalny międzynarodowy angielski USA.  Gwarantuje to rowniez Kontrakt.  Warunki wspolpracy są ściśle okreslone i inne niz w umowach o prace.  Nie ma dni „chorobowych”, „urlopow” itd.  Jezeli nie ma Ciebie na lekcji w ustalonym terminie – lekcja przepada.  Nie chce marnowac Twojego i mojego czasu na „dogadywanie sie”.  Prosze o kontakt wylacznie droga elektroniczna (forma: Napisz do korepetytora).  Prosze nie próbuj „dogadywac sie” co do warunkow Kontraktu.  Traktuje to jako chamstwo i proby wymuszenia i reaguje bardzo spontanicznie w rejestrze wulgarnym (bardzo).  Prosze o pytania, spostrzezenia, komentarze wylacznie droga elektroniczna.  Jest to rowniez czesc wspolczesnej kultury USA, z ktora calkowicie zasymilowalem sie, i jeden z aspektow „komunikowania sie” (chronemika), ktorego przekaz werbalny (w naszym przypadku jezyk angielski) jest tylko czescia.  Prosze nie „negocjowac”, nie „cwaniakowac” i nie mataczyc.  Odpowiem spontanicznie w rejestrze wulgarnym (bardzo).  Wybieramy naj-lepsza dla Ciebie opcje.  Ustalamy cel Twojej nauki i stały termin rozmów.  Reszta ustalen jest w Kontrakcie.

Spotkania o pracę ( job interview ) itd.  Celem Pakiet Próbny Intro (250) nie jest przygotowanie do spotkanie o pracę (Job Interview) lub w innym "konkretnym" celu (n.p. powtórzenie gramatyki / przygotowanie na studia z językiem wykładowym angielskim / przygotowanie do egzaminów itd itp).  Jeżeli okaże się, że chcesz ten Pakiet Próbny Intro (250) wykorzystać w celu spotkanie o pracę (Job Interview) itp (jak wyżej), przerwę rozmowę i nię zwrócę pieniędzy.  Jeżeli potrzebujesz przygotować się do pracy "szybko", możemy to również zrobić.  Szczegóły w Kontrakt. 

Bariera mówienia ?    Masz barierę mówienia czy po prostu nie umiesz rozmawiać po angielsku ?  Pierwsza rozmowa to powie.  Od razu od pierwszej rozmowy będziesz wiedzieć czy masz barierę mówienia czy po prostu potrzebujesz nauczyć się rozmawiać po angielsku.  To co Tobie wydaje się czy masz barierę mówienia po angielsku a moja ocena czy masz barierę mówienia mogą być bardzo inne.  Przygotuj się na to.  Emocjonalnie intelektualnie czasowo i finansowo.  " Nie od razu London, UK i  New York, NY zbudowano ".  Daj sobie czas.  Będziesz " mówić " po angielsku.

2 godziny dziennie   5 razy w tygodniu przez   3 miesiące .  Przejście przez barierę mówienia szybko wymaga dużo pracy i cierpliwości i systematyczności.  Potrzebujesz "rozmawiać" (e-maile) ze mną po angielsku na bieżąco na gorąco codziennie 5 dni w tygodniu (Pn-Pt), jeżeli chcesz przejść przez barierę mówienia szybko i w krótkim czasie.  Już w ciągu pierwszych trzech (3) miesięcy zaczniesz rozumieć po angielsku i zaczniesz mówić po angielsku.  Nauczysz się jak wchłaniać nowy język tak jak uczy się w  USA  m.in. przez Departament Obrony USA do szybkiego przygotowania żołnierzy, językowego, do wyjazdu do nowego kraju.  W ciągu 3 (trzech) miesiecy.  Jest to najszybszy sposób przłlamania bariery mowienia i dojscia do plynnosci mowienia w konkretnym scisle okreslonym zakresie.  Jest to program bardzo intensywny i aktywny i jest oparty na zalozeniach innych niz w Europie i jest inny niz w szkolach i wymaga Twojej aktywnej pracy nad TWÓJ jezyk angielski minimum 2 (dwie) godziny dziennie, 5 (piec) dni w tygodniu przez 3 (trzy) miesiace.  Kalendarz wzorowany jest na kalendarzu szkolnym   UK .  Barierę mówienia można przejść szybko w krótkim czasie.  

Jeden cel   jeden pakiet (26-godzin 1950) (lub więcej pakietow 26-godzin).  "Jadę do Ameryki na wakacje i chcę przygotawać się do spotkanie o pracę".  Świetnie!  Dwa pakiety (1950).  "Chcę [wszystko] rozumieć i chcę robić gramatykę i jadę na wakacje do Ameryki i mam spotkanie o pracę i chcę pisać e-maile prywatnie i chcę pisać e-maile słuzbowe i chce … " .  Świetnie!  Sześć (lub więcej) pakietów (1950).  "Jadę na wakacje do Ameryki a potem jade do Anglii".  Świetnie!  Dwa pakiety (1950).  "Jadę do Ameryki a potem jadę do Anglii a potem jadę do Szkocji a potem jadę do Grecji".  Świetnie!  Cztery pakiety (1950).  Pakiety (1950) uczą.  Są bardzo trudne.  Wymagają bardzo ciężkiej i systematycznej i systemowej pracy i bardzo dużej odporności emocjonalnej.  Uczą wszystkie cztery umiejętności.  Pakiety (1300) utrwalają i rozwijają.  Skoncentrowane głównie na rozmowie.  Lekkie łatwe i przyjemne.  O tym będziemy rozmawiali.  Kolejne pakiety uzgodnimy w trakcie.  

" Kiedy ja wreszcie zacznę mówić po angielsku"?

Tak szybko jak szybko dziecko zaczyna mowic w swoim pierwszym narodowym ("native") jezyku. Jezeli szybko (ok 8-go miesiaca) -  to szybko (prawie natychmiast zaczniesz mowic po angielsku), jezeli pozno (3-4 lata) - to pozno i bedziesz mial(a) dlugi okres niemy.  Tak jest uksztaltowany mozg i tak dziala umysl.  Ten mechanizm powtarza sie z kazdym nastepnym jezykiem. To jest uwarunkowanie biologiczne i tego nie da sie zmienic.  Akceptacja tego faktu pomaga spokojnie pracowac nad Twoj Angielski.  Rozmawiac po angielsku moze kazdy.  Ile czasu to zajmie?  To tylko czas pokaze.  Kazdy czlowiek jest inny.  To jest test zdrowego rozsadku "kiedy zaczne (wreszcie) mowic po angielsku".  Szybkie testy zdrowego rozsadku (ktore sa rezultatem olbrzymiej wiedzy praktycznej w konkretnym temacie) bardzo czesto stosowane sa w  USA   i daja lepsza i szybsza odpowiedz na pytanie, niz szczegolowe i czasochlonne i pracochlonne "tabelkowanie" typowe wspolczesnie w Europie.  

"Nauka języka to jest marathon, nauka rozmowy to nie jest sprint."

Okres niemy (cichy) jest naturalny i moze trwac do 6-ciu miesiecy.  Prosze nie panikuj.  Masz prawo nie rozumiec od razu nie mowic od razu i nie rozmawiac od razu.  Prosze … nie wymuszaj mowienia.  To Ciebie zblokuje.  Mowienie stanie sie naturalnie … z czasem … jak native speaker.  Dziecko najpierw slucha przez rok zanim zacznie mowic. Tak jest skonstruowany mozg czlowieka.  Wchlanianie nowego jezyka dziala na tej samej zasadzie bez wzgledu na wiek.  Okres niemy jest naturalny.  Okres niemy jest inny dla kazdego i nie mozna tego z gory okreslic kiedy zaczne (wreszcie) mowic po angielsku.

Realnie, jezeli wiesz, ze masz bariere mowienia po angielsku i chcesz mowic po angielsku i chcesz rozmawiac po angielsku to prosze … daj sobie jeden rok  (lub więcej).  Unikniesz wtedy zalaman zwiazanych z nie-realnymi oczekiwaniami.  W praktyce oznacza to trzy (3) kursy 26-godzinne ze wsparciem e-mail.

"Maximum praktyki, minimum gramatyki"

2 godziny dziennie 5 razy w tygodniu przez 3 miesiące .  Przejście przez barierę mówienia szybko wymaga duzo czasu.  Proszę upewnij się, że masz ten czas.  Praca jest bardzo aktywna i intensywna.  Bardzo proszę o wcześniejszy kontakt.  Wstępna wymiana informacji (e-mail) jest dluga celowo i uzgodnienie terminu może zająć kilka tygodni.  Nauka w/g systemu amerykańskiego polega głównie na samodzielnym studiowaniu („zgłębianiu”) tematu w konsultacji i pod przewodnictwem uczącego (nauczyciela / instruktora) w proporcjach 4:1.  Samodzielna praca (4x) + (plus) 1× (90min) w tygodniu „lekcja”/ rozmowa (nauka) ze mną.  Praca jest bardzo aktywna i bardzo intensywna.  Dlatego daje tak wyjątkowo szybkie dobre i trwałe rezultaty.  Pomoge Tobie zorganizowac i znaleźć czas, po to, żeby Twoja nauka byla wreszcie wiecej niz myslenie zyczeniowe "chce mowic po angielsku".  Przejdziesz przez bariere mowienia po angielsku.  Nauczysz sie rozumiec mówić i rozmawiać po angielsku.

Skype .  Skype sprawdza sie doskonale i daje nowe możliwości jakie dają nowe technologie digi [dy-dżi] online i Internet.  Na Skype uczę od wielu lat i używam systematycznie i systemowo codziennie w życiu zawodowym i prywatnym.

"Ucz się o rzeczach, a nie o gramatyce"

Co to znaczy "mówię po angielsku"?  Co to znaczy "rozmawiam po angielsku"?  Wiesz jaka jest różnica?  Wiesz jak zapytać jak dojść do Time Square Manhattan, NY, NY, USA?  Wiesz jak zapytać jak dojść do Trafalgar Square London, England, UK?  Wiesz, że pyta się zupełnie inaczej?  Od tego potrzeba zaczać.  A nie od "slówek" i "gramatyki". 

Dlatego ten opis tutaj ( = to ogloszenie) tak dużo o tym mówi.  

Na dobry początek .  Najbardziej efektywny i konieczny zestaw, żeby przejść przez barierę mówienia szybko to: 

1. Pakiet Próbny Intro (4 tygodnie) (w cenie 250,- zlp).  Potrzebujesz przejść w płynny sposób na pracę nad TWÓJ Angielski, jeżeli chcesz przejść szybko przez barierę mówienia i chcesz zacząć "mówić" po angielsku.

2. Pakiet 26-godzin (przejście bariery mówienia) ze wsparciem e-mail (w cenie 1950.- zlp) (75.-zlp/45min). Potrzebujesz "rozmawiać" ze mną po angielsku na bieżąco na gorąco codziennie 5 dni w tygodniu (Pn-Pt), jeżeli chcesz przejść przez barierę mówienia szybko i w krótkim czasie.  

Szczegóły i pełny wybór opcji (7) jest w Kontrakt, ktory przesyłam do wglądu od razu zanim podejmiesz decyzję, kiedy zaczniesz.

Angielski zaawansowany akademicki i profesjonalny.  Oprócz język angielski codzienny, uczę też język akademicki i profesjonalny i przygotowuję do ezgaminów.  Kilka słów wstępu na ten temat - tutaj.  Ceny i szczegóły omowione są oddzielnie.

Angielski akademicki i profesjonalny w biznes (angielski zaawansowany).  Naprawde akademicki taki jak na studiach w USA i naprawde profesjonalny USA taki jak rozmawia sie w biznesie w USA.  Prosze nie mylic z "akademicki" czyli szkolny uczony w szkolach.  Ta sa dwie rozne rzeczy. Po minimum jednym zestawie "na dobry początek".

TOEFL (80+)  IELTS (Band 6+)  STANAG (3333+).  Poziom angielski akademicki.  TOEFL (do 80)/ IELTS (do 6)/ STANAG (do 3333).  Po minimum jednym zestawie na dobry początek.

Dzien jak w Ameryce jak z "native speaker" USA. (8 godzin minimum / tylko niedziele / w duzych miastach w Polsce).  Całodzienne "zanurzenie" w język i kulturę USA.  Od poziomu płynny mówiony codzienny angielski USA (stage 4 of 5). Po minimum jednym zestawie na dobry początek.

Firma: Angielski USA (..) Dariusz Goralski jest zarejestrowana w Lodzi (przy BUL-a / Lumumbowo / Narutowicza przy Radiostacj / Wydzial Lingwistyki / Wydzial Farmacji / Wydzial Zarzadzania UL / Szpital Barlickiego / Szpital Kliniczny na Pomorskiej).

Kontrakt .  Pracuje wylacznie ze standardowymi kontraktami (taki sam kontrakt dla wszystkich z roznymi opcjami (7) do wyboru) w/g Kodeksu Handlowego (a nie Prawa Pracy).  Jestem calkowicie elastyczny, jezeli chodzi o tematyka pracy z Panstwem.  Sposob, poziom i zakres uczenia uzgadniamy wspolnie.  W zamian prosze o przestrzeganie ustalonych warunkow i terminow i systematycznosc w Panstwa pracy nad Panstwa globalnym angielskim USA.  Gwarantuje to rowniez Kontrakt.  Warunki Panstwa wspolpracy ze mna sa scisle okreslone i inne niz w umowach o prace.  Nie ma dni „chorobowych”, „urlopow” itd.  Jezeli Panstwa nie ma na lekcji w ustalonym terminie – lekcja przepada.  Nie chce marnowac Panstwa i mojego czasu na „dogadywanie sie”.  Prosze o kontakt wylacznie droga elektroniczna (forma: Napisz do korepetytora).  Prosze nie probowac „dogadywac sie” co do warunkow Kontraktu.  Traktuje to jako chamstwo i proby wymuszenia i reaguje bardzo spontanicznie w rejestrze wulgarnym (bardzo).  Prosze o pytania, spostrzezenia, komentarze wylacznie droga elektroniczna.  Jest to rowniez czesc wspolczesnej kultury USA, z ktora calkowicie zasymilowalem sie, i jeden z aspektow „komunikowania sie” (chronemika), ktorego przekaz werbalny (w naszym przypadku jezyk angielski) jest tylko czescia.  Prosze nie „negocjowac”, nie „cwaniakowac” i nie mataczyc.  Odpowiem spontanicznie w rejestrze wulgarnym (bardzo).  Wybieramy naj-lepsza dla Pani/ Pana opcje.  Ustalamy cel Panstwa nauki i termin zajec.  Reszta ustalen jest w Kontrakcie.

"Rozmawiamy po angielsku na Skype" online na Necie.

Rozmawiamy po angielsku  - bedziemy rozmawiac w wersji jezyka angielskiego, ktora jest Panstwu naj-bardziej potrzebna w Panstwa konkretnym celu. Bedziemy tez rozmawiac czym naprawde jest rozmowa w kulturach anglo-jezyczynych i jak rozmawiac z Amerykanami, Anglikami … itd. itp.

1. Jezykowo . Po angielsku.  Jest ponad 100 (sto !!!) narodowych ["native speaker"] wersji (= dialektow) jezyka angielskiego … jezykow angielskich.  Po angielsku … czyli jak?  O tym tez bedziemy rozmawiac.  Po angielsku.

2. Kulturowo.  Po angielsku.  Sa olbrzymie roznice kulturowe.  Rozmowa mowi o kulturze i odzwierciedla sposob myslenia spoleczenstwa.  O czym rozmawiac?  O czym nie rozmawiac?  W jaki sposob?  "Kwieciscie" "pieknie" o niczym?  Krotko i do rzeczy? Interpretujac fakty?  Przekazujac fakty?  To jest wazniejsze niz "slowka" i "gramatyka".  Najpierw: Co?  Dalej: Jak? Czy najpierw jak, a dalej co? Bedziemy o tym rozmawiac.  Po angielsku.  Jezykowo. Kulturowo. Jezykowo.

Na Skype .  Skype sprawdza sie doskonale w nauce rozmowy. Zaoszczedza czas na dojazdy, ktory mozna wykorzystac na nauke.  Daje nowe możliwości jakie dają nowe technologie digi [dy-dżi].  Przygotowuje do wspolczesnych warunkow pracy i rozmowy na odleglosc (tele-konferencje / rozmowy ze znajomymi „za granica” w innych krajacj itp).  Na Skype uczę od wielu lat i używam systematycznie codziennie w życiu zawodowym i prywatnym.  Jestem rowniez certyfikowanym nauczycielem uczenia jezyka angielskiego nowymi technologiami (TESOL US TECHNOLOGY) w tym Skype.  Ucze rozmawiac po angielsku wylacznie na Skype (oprocz osob nieslyszacych).  Skype doskonale sprawdza sie w pracy z osobami z ADHD i na pograniczu autyzmu rowniez.

Inter-Net .  Ucze na Skype.  Nie ma znaczenia gdzie Pani/ Pan jest.  Duze miasta: Warszawa Krakow Lodz Trojmiasto (Gdansk / Gdynia / Sopot) Szczecin Poznan Wroclaw, male miasteczka, wies, las, jezioro, gory, morze – uczyc mozna sie wszedzie.  Inne kraje niz Polska tez.  Uczylem i/ lub ucze z USA UK (Anglia / Szkocja / Walia / Irlandia) Kanada Australia Nowa Zelandia Norwegia Szwecja Finlandia Rosja Ukraina Bialorus Niemcy Holandia Hiszpania Rumunia Zjednoczone Emiraty Arabskie (Dubai) Korea Singapur i inne.  Inter-net.  Naturalnie.  Bez granic.

"W tej epoce indywidualizmu i "kazdy jest inny" … Powiem teraz szokujaca rzecz …  Wszyscy uczymy sie tak samo …"

Ucze doroslych .  Uwarunkowania uczenia sie doroslych sa inne niz dzieci.  Mechanizm wchlaniania nowego jezyka jest taki sam dla wszystkich bez wzgledu na wiek.  Zmienia sie aspekt spoleczny.  Sa tego plusy jak wieksza wiedza i doswiadczenie i minusy jak mniej czasu na nauke ze wzgledu na obowiazki zyciowe.  Nauczyc moze sie kazdy.  Jednym idzie to wolniej, innym szybciej.  „Jak szybko naucze sie mowic po angielsku” zalezy od bardzo wielu czynnikow.  Wiek jest tylko jednym z nich.  W nauce z doroslymi nie uzywamy podrecznikow ani zeszytow do nauki rozmowy.  Calkowicie  technologie digi (cyfrowe).  Wyjatek – przygotowanie do egzaminow n.p.: TOEFL/ TOEIC/ IELTS itp.

Ucze mlodziez akademicka/ studenci .  Czescia egzaminow B1/ B2 na koniec studiow jest rozmowa.  W czasie zajec w czasie studiow nie ma na to po prostu czasu.  Ja te luke uzupelniam.  W czasie pracy ze mna nad Panstwa jezykiem angielskim nauczycie sie Panstwo rozmawiac po angielsku w dodatku do pracy z Panstwa podrecznikiem i materialami z Panstwa uczelni.  Wzorem szkolnictwa USA najpierw „przerabiacie material”.  Wszystko co jest w podreczniku, a nie tylko „wybrane fragmenty” i z odrobiona „praca domowa” (wszystkie cwiczenia, a nie tylko „zadane”).  Na naszej lekcji/ spotkaniu omawiamy material, nad ktorym Panstwo juz pracowaliscie sami.  Jest to najbardziej efektywny sposob przyswajania nowej wiedzy.

Ucze dzieci .  Angielski „szkolny” jest tylko czescia.  Wiekszosc czasu poswiecamy na nauke prawdziwego angielskiego, ktorym „native speakers” mowia naprawde.  Bardzo czesto tworcza poszukiwawcza inteligencja i bardzo wysoka energia dziecka, ktore sa naturalne dla tego wieku, sa diagnozowane nie-prawidlowo jako zaburzenie lub choroba (dysleksja, adhd itp) – calkowity absurd.  W pracy ze mna ta energia, radosc i ciekawosc zycia i zainteresowania sa podstawa pracy nad jezykiem angielskim dzieci.  Pracujemy z technologiami, ktore dzieci uzywaj na co dzien (digi – cyfrowe), z ktorymi czuja sie swobodnie i ktore lubia.  W ten sposob rezultaty sa duzo szybsze i rezultaty sa trwale.  Codzienna (5 dni w tygodniu) systematyczna praca dzieci nad jezykiem angielskim jest duzo krotsza i zalezy od kazdego dziecka indywidualnie.  Uczone przeze mnie od poczatku dzieci juz po trzech (3) miesiacach rozmawiaja po angielsku (small talk).  Na pytanie „Dlaczego tak sie mowi po angielsku?” odpowiadaja: „Bo tak sie mowi po angielsku!”

Rozmawiamy po angielsku na Twoim poziomie angielskiego, nawet jezeli zaczynasz od samego poczatku.  Taka nauka jest najszybsza i najbardziej efektywna i od razu przygotowuje Ciebie do rozmowy po angielsku na Twoim poziomie poprzez stworzenie warunkow takich jak pobyt w USA UK.  Uzycie jezyka polskiego w czasie nauki jest sporadyczne i tylko w razie koniecznosci.  Ucze jezyk angielski codzienny mowiony skoncentrowany na Panstwa celu rozmowy i ucze kursy specjalistyczne na poziomie i w jezyku angielskim akademickim.  Przygotowuje do spotkan o prace, wyjazdy do Anglii, USA itd, itp. 

Bariera mowienia a Millenials / Baby Boomers / Gen X / Gen Y / Gen Z / Snowflakes.  Kazdy moze nauczyc sie rozmawiac po angielsku.  Jest to tylko kwestia czasu.  Kazdy czlowiek jest inny.  Kazdy potrzebuje inny czas i inne podejscie, zeby przejsc przez bariere mowienia i rozmawiac po angielsku.  Powod bariery mowienia jest psychologiczny / emocjonalny.

„Nie jestem bardzo bystry.  Po prostu długo siedzę nad problemem”.  Albert Einstein.

Generation Snowflakes.   "Roztapiaja sie jak platki sniegu przy pierwszym nie".  Prosze sie nie mazgaic.  Jestes tu po to, zeby sie uczyc.  To znaczy, ze bedziesz robic bledy.  Nie mazgaj sie wtedy i nie "obrazaj" tylko ucz. 2 5 3.  Po to tu jestes.  Za to mi placisz.  Zazwyczaj idzie to w parze z typowa w Europie "spontaniczna sarkastyczna" postawa i "mocny zdecydowany" charakter.  Bardzo negatywnie interpretowane w kulutrach narodowych anglo-jezycznych n.p. USA / UK.  Bardzo. Do tego stopnia, ze coraz wiecej pracodawcow wprowadza "test placzliwosci" w czasie oceny psychologicznej potencjalnego pracownika przed i w czasie rozmowy kwalifikacyjnej o prace.  Jest to de facto Neo-Victorianizm z technikami biernego oporu i wymuszania przez "nieskazitelna poprawnosc" verbalno-formalna i natychmiastowa negacje jakiejkolwiek odmiennosci pogladow czyli calkowitego braku tolerancji wbrew pozorom otwartosci na Swiat stworzonym przez ciagle czeste podroze wycieczki i wyjazdy.  Prosze nie "roztapiac" sie po pierwszym "nie". Jestes tutaj, zeby uczyc sie rozmawiac po angielsku.  To znaczy, ze bedziesz robil(a) bledy.  To jest normalne.  Parafrazujac powiedzenie Dr. House: "Jestem tutaj po to, zeby nauczyc Ciebie rozmawiac po angielsku, a nie po to, zeby (…)". Bedziemy o tym rozmawiac … po angielsku.  Nie jestem typem "rodzic helikopter" ( = nad-opiekunczy).  Ja nie bede mazgail sie nad Toba i upewnie sie, ze Ty nie mazgaisz sie nad Toba w czasie naszej wspolnej pracy nad TWOJ Angielski.  Ty jestes tutaj zeby nauczyc sie rozmawiac po angielsku.  Ja jestem po to, zeby nauczyc Ciebie rozmawiac po anielsku.  Ja to zrobie.  Ty tez to zrobisz.  Ja naucze Ciebie rozmawiac po angielsku. Ty nauczysz sie rozmawiac po angielsku.  Za to mi placisz.  Przejscie bariery mowienia w krotkim czasie wymaga calkowitej koncentracji nad TWOJ jezyk angielski.  Nauka jest bardzo intensywna i bardzo aktywna.  Jezeli po pracy ze mna przez 90minut nad TWOJ Angielski jestes jeszcze w stanie myslec od razu to znaczy ze mozesz uczyc sie jeszcze szybciej.  Ja nauczylem sie tego w Ameryce.  Kiedy pracowalem w USA dla Amerykanina "prostego malarza pokojowego", ktory nauczyl mnie co to jest dobra organizacja i efektywna praca w praktyce.  Nasza wspolna praca nad Twoj Angielski to jest organizacja pracy wedlug modelu USA.  Ty nauczysz sie tego ode mnie.  Ja naucze Ciebie.  Tutaj.  Teraz.  Dlatego tak szybko zaczniesz mowic i rozmawiac po angielsku, zamiast tylko o tym marzyc i biadolic.  Twoja aktywna i intensywna praca nad TWOJ Angielski samodzielna i razem z naszymi rozmowami to 2 godziny dziennie 5 dni w tygodniu przez 3 miesiace  w kazdym pakiecie 26-godzin w Twoim konkretnym wyznaczonym na poczatku celu.

Gen Z (Gen Snowflakes’ Children).    Jestem eco-świadomy, eco-przyjazny i CO2 oszczędny.  Dbam o przyszłość Ziemi dla następnych pokoleń (CO2 footprint).  Jestem autorem blogu Eko Mity i Rzeczywistość po angielsku (Eco Myths and Reality).

Spoleczenstwo ludzi doroslych od urodzenia (USA / UK)  a spoleczenstwa wiecznych dzieci i rodzicow (Europa).  Bedziemy o tym rozmawiac.  To jest rdzen kulturowy jezyka Amerykanskiego i jezyka Angielskiego.  Z tego wynikaja konsekwencje "jak rozmawiac" po angielsku, a zatem rowniez "jak mowic" po angielsku.  "Grama" i "slowka" sa latwe i same wchodza do glowy, jezeli wchlaniane sa we wlasciwy sposob, tak jak ja ucze i tak jak Ty bedziesz wchlanial(a) Angielski pracujac ze mna nad Twoj Angielski.

Myslenie zyczeniowe a czas … czas … czas … Kazdy chce mowic po angielsku.  Masz czas … czas … czas … zeby wchlaniac angielski jak native speaker?  Wiesz ze nie mowisz po angielsku?  Rok … daj sobie rok … nie mazgaj sie po pierwszej minucie "czy ja juz mowie po angielsku"?  Nie.  Na pewno nie.  Czas … daj sobie rok … nie marnuj czasu …i do ro(boty) … Czas to pieniadz! … Rok !!! (minimum).  Lekcja probna - Intro - powie wiecej. 

Biologiczny i psychologiczny mechanizm nauki rozmowy jest inny niz przyjmuje sie to w nauce szkolnej. Szczegoly – bedziemy o tym rozmawiac (po angielsku) w lekcja probna – Intro i w Pierwszy Pakiet 26-godzin. 

„Uczymy sie nowy jezyk tylko w jeden (1) sposob … Probowalismy juz wszystkiego innego … Probowalismy uczyc (sie) gramatyki … Probowalismy zapamietywac slowka … Probowalismy siedziec przed maszynami …”

Osluchanie sie (prawdziwy angielski „jak native speaker”) jest podstawa naturalnej rozmowy.

Oczekiwanie, ze „od razu zaczne mowic i rozmawiac plynnie lekko latwo i przyjemnie”, jezeli nie jestescie Panstwo osluchani z prawdziwym angielskim jak native speaker, jest calkowicie nie-realne.  Osoby,  ktore nie sa osluchane z prawdziwym angielskim („musze sluchac w sluchawkach, zeby lepiej slyszec”) i znaja tylko szkolny angielski albo „korpo” zargon potrzebuja pierwszy pakiet 26-cio godzinny, zeby przestawic sie na to, czym jest jezyk angielski naprawde i jak uczyc sie, zeby mowic i pisac jak „native speaker”.  Okres „niemy” / „cichy”, kiedy osoba glownie slucha i nie mowi wogole albo bardzo malo, moze trwac nawet do 6-ciu (szesciu!) miesiecy i jest uwarunkowany biologicznie.  Prosze byc na to przygotowanym.  Unikniecie Panstwo rozczarowania zwiazanego z nie-realnymi oczekiwaniami.  Osoby, ktore nigdy nie byly w krajach anglo-jezycznych, prosze przygotowac sie na bardzo trudne dla Panstwa poczatki w Panstwa pracy ze mna nad Panstwa jezykiem angielskim.  Jezeli byliscie Panstwo w USA i/lub UK (nawet krotko i nawet w polskim srodowisku) zaczniecie Panstwo rozmawiac po angielsku w naturalny sposob praktycznie od razu.  Osoby, ktore byly w USA / UK itp i sa osluchane z tym jak naprawde mowi sie po angielsku w zyciu codziennym odnajda sie od razu i szybko przejda na normalna szybkosc nauki.

Wchlanianie (nauka praktyczna) angielskiego ze mna wyglada zupelnie inaczej, niz jestescie Panstwo do tego przyzwyczajeni.  Jezeli macie Panstwo pytania – bardzo prosze e-mailem, przed lekcja probna, i po lekcji probnej przed zawarciem kontraktu.  Sprawy administracyjne w kulturze USA zalatwiane sa w fromie pisemnej (e-mail).  Po lekcji probnej prosze o przemyslenie Panstwa decyzji.  Podejmowanie decyzji natychmiast w kulturze USA jest oznaka niedojrzalosci emocjonalnej w przeciwienstwie do kultury w Polsce, gdzie jest traktowane jako „jestem zdecydowana/y”.

Mechanizm rozmowy jak „native speaker” jest inny niz uczony w szkolach.  „Po prostu” rozmawiamy po angielsku.  Od razu, na pierwszym spotkaniu zaczyna Pani / Pan mowic po angielsku, na Pani / Pana poziomie, bez wzgledu na Panstwa poziom znajomosci jezyka angielskiego.  Na tematy, ktore Pania/ Pana interesuja.  W ciagu trzech miesiecy (pakiet 26-godzin) mozna doprowadzic do przejscia bariery mowienia w tym, okreslonym na lekcji probnej - Intro, uzgodnionym zakresie.

Bariere mowiena w jezyku „obcym” przechodzilem w kilku jezykach.  Rowniez w moim pierwszym narodowym jezyku polskim po powrocie z USA (po 25 latach w USA bez przerwy).  Wiem jak przelamanie bariery mowienia dziala z mojego wlasnego doswiadczenia w przelamywaniu bariery mowienia w kilku jezykach.

Angielski w rozmowie  - mowiony naturalny spontaniczny codzienny jest inny niz pisany, „ksiazkowy” i „podrecznikowy”.  Przeniesienie gramatyki, slownictwa i logiki jezyka „ksiazkowego” do codziennej rozmowy jest bledem i powoduje, ze „native speakers” po prostu nie rozumieja jezyka szkolnego angielskiego „dla obcokrajowcow” i odbieraja taki „ksiazkowy” angielski jako trudny do zrozumienia belkot osob nie w pelni sprawnych umyslowo.  Dodatkowo biologia, psychologia i mechanika wchlaniania naturalnej rozmowy jak „native speakers” jest zupelnia inna niz jezyka pisanego i wczesniej zapamietanych oracji, ktore tylko z nazwy sa rozmowa („konwersacje”).

Okres niemy (cichy). Osoby, ktore nie przybywaly w krajach anglo-jezycznych (Anglia/ USA) i nie sa osluchane z jezykiem angielskim tak jak mowia native speakers moga miec na poczatku tzw. „okres niemy” (do 6-ciu miesiecy).  Zanim osluchaja sie z angielskim i zaczna rozmawiac w naturalny sposob.  System CEFR (A-C) (Europejski System Znajomosci Jezyka) uzywany w szkolnictwie w Europie jest nastawiony na jezyk pisany i rozwiazywanie testow a nie na naturalna rozmowe.  Osoby na poziomie B lub wyzej prosze byc przygotowanym na bardzo ostre zlamanie Panstwa blednie wyuczonych schematow „rozmowy”.  Mechaniczne robotyczne powtarzanie (szczegolnie komputerowe szkolne), zamiast spontanicznego wyrazania swoich mysli bez „przygotowania”, przygotowuje Panstwa do zdania testow, a nie do naturalnej rozmowy.  W pracy ze mna nad Panstwa angielskim, w glownej mierze, „po prostu” rozmawiamy.  Nie znaczy to, ze nie uczycie sie Panstwo slownictwa i gramatyki.  Uczycie sie – i to bardzo duzo i bardzo szybko i tak, ze od razu uzywacie to Panstwo w Panstwa naturalnej rozmowie po angielsku.

Naturalna rozmowa jest spontaniczna .  Poprzez naturalna rozmowe po angielsku (jak „native speakers”) „slowka” i „gramatyka” „same wchodza do glowy”.  Wchlanianie wspolczesnego jezyka angielskiego kulturowo tak jak rozmawiaja „native speakers” i o tym o czym rozmawiaja „native speakers” (w przeciwienstwie do kopiowania jezyka polskiego uzywajac angielskich „slowek”, „gramatyki” i logiki) jest naj-bardziej trwale, naj-bardziej wydajne i naj-szybsze.  Osoby, ktore ucza sie w sposob naturalny rowniez lepiej zdaja testy gramatyczne i leksykalne w tym TOEFL i IELTS, do ktorych rowniez przygotowuje.

Wyrobienie umiejetnosci rozmowy to nie to samo co szkolna nauka „mowienia”.  Naturalna rozmowa, w przeciwienstwie do szkolnych przygotowanych wczesniej prezentacji, ktore tylko z nazwy sa „konwersacjami”, to nauka bardzo aktywna i intensywna z Panstwa strony.  Wymaga Panstwa bardzo duzej aktywnosci umyslowej i zaangazowanego umyslu przez 90 minut jednorazowo.  Wymaga to swiezego wypoczetego umyslu, bardzo duzej systematycznosci i cierpliwosci i syzyfowej wprost pracy, zeby „zaczac mowic po angielsku” w krotkim czasie.

Bariere rozmowy mozna przejsc w miare szybko przy odpowiednim podejsciu do nauki i prawdziwej motywacji, czyli konkretny cel nauki jezyka angielskiego.  Predyspozycje i talent – nie maja tutaj znaczacego znaczenia – liczy sie praca praca praca i czas czas czas [powtorzenia sa celowe].  Doprowadzenie do „chce mowic jak native speaker” – to zajmuje wiele lat.

Rozmowa polega na czyms zupelnie innym niz nauka „slowek” i „gramatyki” (w szkolach uczy sie skladni czyli kolejnosci slow w zdaniu i nazywa to „gramatyka”, prawdziwe znaczenie terminu gramatyka jest inne).  Wyrobienie umiejetnosci rozmowy przez naturalne wchlanianie jezyka angielskiego jest naj-szybsze i wymaga 8-10 godzin tygodniowo Panstwa samodzielnej systematycznej pracy pomiedzy naszymi lekcjami / spotkaniami.  W porownaniu do polskiego systemu studiow jest to odpowiednik cwiczen a nie wykladow.  Osoby, ktore nigdy nie mialy kontaktu z prawdziwym angielskim (pobyt w USA, UK, Canada) maja z tym bardzo powazny problem poniewaz chca „lepiej mowic po angielsku” czyli po „szkolnemu”, w przeciwienstwie do prawdziwego wspolczesnego jezyka angielskiego, ktorym mowia „native speakers” jezykow angielskich.  Dla tych osob (ktore nie mialy kontaktu z prawdziwym angielskim) pierwsze trzy (3) miesiace to w praktyce wprowadzenie, czym jest naprawde jezyk angielski.  Prosze byc przygotowanym na bardzo trudne, dla Panstwa, poczatki i minimum jeden (1) rok zanim zaczniecie Panstwo funkcjonowac swobodnie w kulturze (czyli m.in. sposobie myslenia) i fonetyce jezykow angielskich.  Dodatkowym problemem jest schemat zapamietac i odtworzyc dokladnie z pamieci stosowany w polskim systemie szkolnictwa, ktorego konsekwencja jest stosowanie roznych wersji metody gramatyczno-tlumaczeniowej w nauce jezykow obcych w szkolach.  Jest to podejscie bledne.  Naturalna rozmowa dziala w/g zupelnie innego schematu logicznego.  Dla tych z Panstwa, ktorzy chcecie naprawde mowic po angielsku prawdziwym jezykiem angielskim jakim mowia native speakers, a nigdy nie mieliscie Panstwo prawdziwego kontaktu z prawdziwym jez. Angielskim, prosze byc przygotowanym na szok kulturowy na poczatku naszych lekcji/ spotkan.  W zamian za to z czasem z przyjemnoscia i calkowita swoboda bedziecie Panstwo funkcjonowac w kulturze jezykow angielskich i spolecznosci anglo-saskich.  Dla tych z Panstwa, ktorzy  „musicie znac angielski szybko” n.p. egzamin, spotkanie o prace, rozmowa i e-maile w pracy – zakladajac, ze mielisce Panstwo angielski w szkole – trzy (3) miesiace Panstwa intensywnej nauki wystarcza „na dobry poczatek”.  Dla tych z Panstwa, ktorzy byliscie w USA / UK / Canada – od razy slyszycie Panstwo, ze „to jest to” i Panstwa nauka jest „lekka latwa i przyjemna”.

Prosze o realna ocene Panstwa mozliwosci czasowych .  Nauka konieczna do szybkiego przejscia przez bariere mowienia jest bardzo intensywna i wymaga minimum ok. 8-10 godzin Panstwa samodzielnej („w domu”) pracy tygodniowo zgodnie z zaleceniami.  Nie stosowanie sie do wymaganego sposobu i ilosci uczenia sie jest zerwaniem kontraktu z Panstwa strony.  Lekcje nie zrealizowane z powodu nieobecnosci uczacego sie wedlug ustalonego przed rozpoczeciem kursu terminu lekcji bez wzgledu na powod przepadaja.  Nie ma mozliwosci zmiany terminow ani „odrabiania”.  Bardzo prosze o powazne i doslowne traktowanie Kontraktu na nauke.  Kontrakt jest celowo napisany jezykiem laickim, zeby byl latwy do zrozumienia dla kazdego (praktyka i prawo USA tego wymagaja – stosuje te zasade w Polsce, rowniez).  Szczegolnie latem zdarzaja sie osoby, ktore probuja „przecwaniakowac” nauke i „przechytrzyc” Kontrakt.  Prosze tego nie robic.  Stracicie Panstwo czas energie i pieniadze.  Kontrakt jest celowo ulozony tak, zeby zagwarantowac Panstwa najbardziej efektywna nauke ze mna bez straty czasu na bezowocne „dyskusje”, „negocjacje” i „zmiany” po rozpoczeciu Panstwa nauki jezyka angielskiego ze mna.  Poswiecam tutaj tyle czasu na uczulenie Panstwa na doslowne traktowanie Kontraktu dlatego, ze jezeli nie jestescie Panstwo przyzwyczajeni do przestrzegania Kontraktow i wywiazywania sie ze swoich obowiazkow jako uczacy sie powinniscie Panstwo bardzo powaznie przemyslec Panstwa decyzje, zeby wybrac mnie jako Panstwa nauczyciela Panstwa jezyka angielskiego.

Numer telefonu jest nie-zamieszczony celowo. Prosze o kontakt tutaj przez e-korepetycje.

Studiowalem w USA .  Studiowalem w Polsce.  Uczylem sie w Anglii.  Ucze wedlug wzorca szkolnictwa USA, gdzie wiekszosc pracy/ nauki jest samodzielna praca uczacego sie.  Nauczyciel pelni funkcje konsultanta/ fachowego doradcy.  Na pierwsze spotkanie/ lekcje w nowym semestrze uczniowie/ studenci zazwyczaj przychodza juz z „odrobiona praca domowa”, ktora na lekcji/ w czasie zajec analizuje sie i omawia jako sposob uczenia sie i wchlaniania wiedzy w sposob naturalny jako umiejetnosc praktyczna.  System uczenia w USA jest naj-lepszy w Swiecie (mam praktyczne osobiste porownanie).  Celem uczenia w USA jest wyrobienie schematow myslenia i stworzenie „autonomicznego uczacego sie”, dla ktorego „skonczenie kursu” jest tylko poczatkiem drogi samodzielnej nauki.  Dotyczy to wszystkich poziomow uczenia i uczenia sie zaczynajac od zlobka az po studia doktoranckie i wyzej.  Wszystkie 20 (dwadziescia) najlepsze uczelnie wyzsze w Swiecie sa w krajach anglo-saskich anglo-jezycznych.

Czy wiecie Panstwo, na ktorym miejscu w Swiecie sklasyfikowany jest naj-lepszy polski uniwersytet?

Roznice kulturowe .  Kultury anglo-saskie anglo-jezyczne (USA / UK itp) to kultury czasowe.  Jezyk angielki (USA / UK) to jezyk pragmatyczny.  Mam zerowa tolerancje na nie-punktualnosc, nie-przestrzeganie warunkow Kontraktu i nie-uczenie sie.  Punktualnosc, wywiazywanie sie z podjetych zobowiazan (wszystkich – dotyczy to rowniez uczenia sie; we wlasciwy sposob – zgodnie z ustalonym zaleceniami – i we wlasciwej ilosci) i systematyczna praca sa konieczne w kulturach anglo-saskich.  Jest to scisle zwiazane ze sposobem porozumiewania sie, a wiec z jezykiem angielskim i sposobem prowadzenia rozmowy m.in.  o czym sie rozmawia, o czym sie nie rozmawia i w jaki sposob.  „Slowka” i „gramatyka” sa wtorne.  Uczone prawidlowo, w sposob naturalny „same wchodza do glowy”.

Rok  - jeden rok szkolny/ akademicki (minimum) jest potrzebny do rozpoczecia wyrobienia podstawowej plynnosci.  Jezeli wiesz, ze nie rozmawiasz po angielsku.  To oznacza trzy (3) pakiety 26-godzinne.  Sa uwarunkowania biologiczne i psychologiczne w praktyce uczenia sie, ktore po prostu wymagaja czasu.  Tego nie da sie nadrobic „geniuszem”.

Ucze do egzaminow TEOFL / TOEIC / IELTS .  Korespondencja przed i Lekcja Probna – Intro powie jak dobry jest Panstwa angielski dla celow egzaminow.  Rozmowa wymaga naj-wiecej czasu do przygotowania do egzaminu i jest najtrudniejsza czescia egzaminow.

Ucze jezyk angielski akademicki i profesjonalny - sprawdz moje ogloszenia w Twojej branzy (biznes i podobne).  Linki po prawej stronie u gory.  Inna cena, inne zasady. *

Ucze i przygotowuje do spotkan o prace w firmach USA* .  Jak odpowiadac na pytania, jak apisac list motywacyjny i CV na poziomie „native speaker”.  Ucze i przygotowuje do spotkan w konsulacie USA w jezyku angielskim.  Ucze jak rozmawiac po angielsku „w terenie”: zwiedzanie miasta, wyjscia do restauracji, kina, teatru, itd.  Prywatnie ucze wylacznie indywidualnie.  Jeden-na-jeden.

Czy wiesz, ze pytanie o wiek kandydata do pracy jest w USA nie-legalne?

Przygotowuje jezykowo do pracy w kulturze anglo-jezycznej „jak native speaker”, szczegolnie w USA i firmach amerykanskich w Polsce, gdzie zderzycie sie Panstwo z innymi standardami zawodowymi i moralnymi.  Potrzebujecie byc Panstwo przygotowani na te realia.  Omawiamy to w czasie nauki.  Bardzo czesto w ogloszeniach o prace w USA jest zamieszczona klauzula: „Musi byc w USA przynajmniej szesc (6) miesiecy.  Przestawienie sie na „amerykanski” sposob myslenia jest czescia nauki kultury i jezyka amerykanskiego i wymaga czasu.

Dziekuje   moim nauczycielom.  W tym miejscu chcialbym wyrazic moje podziekowania moim nauczycielom, ktorzy mieli najwiekszy pozytywny wplyw na ksztaltowanie mojej wiedzy i umiejetnosci i swiadomosci jezykowej.  Pani profesor Zabialowicz (rosyjski), pan profesor Podbielski (angielski), pan profesor Hibner (niemiecki).  Pani profesor Flannigan (USA – IT i porozumiewanie sie w swiecie ralnym i wirtualnym), profesor Crystal (UK – lingwistyka stosowana w jez. ang. we wspolczesnych realiach), profesor Comenius/ Komensky (ktorego juz prawie 500-letnia teoria nauczania jezykow obcych dalej jest teraz tak swieza i nowatorska jak byla wtedy).  Profesorowie Belka (PL) i Duma (US) (etyka pracy) oraz profesor Grecco (US) (rachunek kosztow i koszt straconych mozliwosci) oraz Dr. Bartman-Fila (psycholog licencjonowany i z praktyka w Polsce i w USA; psychologia uczenia i uczenia sie, wzmacnianie pozytywne zamiast karania w nauce, wychowaniu i zyciu, podejscie „zwyciezca-zwyciezca” w rozwiazywaniu konflikotw zamiast eskalacji, diagnozowanie i praca z dziecmi nie-standardowymi: dysleksja czy geniusz?).  Mistrzom i instruktorom Tae Kwon Do (Polska/ USA) i Karate (USA) i innych sportow (realistyczne wyznaczanie celow, dyscyplina jako potrzeba wewnetrzna, znaczenie nauki motorycznej, powiazania inter-dyscyplinarne).  Bardzo Panstwu dziekuje za Panstwa cierpliwosc, talent, wiedze i zamilowanie do uczenia i przekazywanie Panstwa pasji.

Dziekuje   rowniez tym wszystkim osobom, ktore mialem szanse i przyjemnosc uczyc jak rozmawiac po angielsku „jak native speaker”.  Szczegolnie tym, ktore poswiecily swoj bardzo cenny czas, zeby wyrazic swoja pozytywna opinie tutaj w e-korepetycje na temat naszej wspolnej pracy.

„Takie beda przyszle Rzeczypospolite jakie Jej mlodziezy chowanie”.

Naj-lepszy polski uniwersytet (Uniwersytet Jagiellonski) jest sklasyfikowany na miejscu 444 w Swiecie i ciagle spada z roku na rok.  Jest to tragiczny fakt przerazajaco niskiego poziomu szkolnictwa i systemu edukacyjnego w Polsce wbrew samozachwytom osob odpowiedzialnych za te sytuacje.  Biorac pod uwage wielkosc Polski: ludnosc, uprzemyslowienie, obszar, historie i bogate tradycje szkolnictwa wyzszego (Uniwersytet Jagiellonski – jeden z najstarszych w Europie) powinnismy byc przynajmniej w pierwszej 20-ce.  Ocena w Swiecie poziomu oficjalnego szkolnictwa wyzszego w Polsce, ktorego tez jestem produktem, jest wiec negatywna, pomimo czesto wspanialej kadry nauczycielskiej i w wiekszosci wybitnych czlonkow Akademii.

„Kiedy wreszcie po tych wszystkich (10, 15) latach nauki w szkole zaczne wreszcie mowic po angielsku”?  

Planujac dobry stopien na koniec semestru lub wyjazd na wakacje n.p. w programie „Work and Travel” (Praca i Podroz) lub do Anglii nalezy zaczac uczyc sie jezyka angielskiego USA juz teraz !

Nauka jezyka wymaga czasu, systematycznosci, wytrwalosci i ciezkiej pracy .  Nie ma cudownych metod.  Jedyna cudowna metoda jest poswiecenie czasu na nauke zgodnie z zasada 10 000 (dziesiec tysiecy) godzin, zeby dojsc do „mistrzostwa” w danej poziomie, lub z zasada 20 (dwadziescia) godzin, zeby „wstepnie rozpoznac temat”.

Samo slowo korepetycje (z niemieckiego) oryginalnie oznacza ciagle powtarzanie materialu dla jego utrwalania.  Na tym rowniez polega wchlanianie (nauka praktyczna) jezyka.  Zeby zauwazyc znaczacy postep potrzeba minimum trzy (3) miesiace.  Zeby utrwalic – potrzebny jest minimum jeden (1) rok.

Az 75% z nas robi postanowienia noworoczne.  Tylko 8% je realizuje.  Postanawiajac nauczyc sie angielskiego warto wziac pod uwage nastepujaca rzecz: czy mam czas na nauke?  Nauka jezyka to zobowiazanie dlugo-terminowe.  Wymaga systematycznosci i wypoczetego umyslu.

Prywatnie ucze wylacznie indywidualnie (2 osoby to juz grupa – inna jest dynamika i psychologia uczenia) i wylacznie na Skype.

Mit „native speaker”-a.  Dla celow nauki jezyka obcego „native speaker” to osoba, ktora doskonale zna jezyk i kulture jezyka, ktorego uczy.  Rozumie ten jezyk intuicyjnie i potrafi te wiedze przekazac w przejrzysty efektywny sposob.  Z mojej praktyki wydaje sie wynikac, ze termin „native speaker” rozumiany jest w praktyce raczej jako „chce nauczyc sie prawdziwy angielski (a nie szkolny).”

Kazdy czlowiek jest inny.  W praktyce „native speakers” to rowniez osoby z wadami wymowy, ktore ze wzgledu na zla fonetyke nei powinny wogole uczyc jezyka mowionego, osoby, ktore mowia wylacznie gwara i nie-swiadomie „nie-gramatycznie”, oraz osoby, ktore wpadly w pulapke teoretycznego „belferyzmu”.  To rowniez „native speakers” z bylych kolonii brytyjsckich, gdzie jezyk angielski jest drugim lub kolejnym jezykiem narodowym n.p. angielski z Indii, ktory ze wzgledu na specyficzna fonetyke jest w Swiecie synonimem jezyka „angielskiego”, ktorego „nikt” nie rozumie.

W mojej ocenie mit „native speakera” (=cudotworcy) jest nie-uzasadniony.  Bez wzgledu na „doskonalosc” uczenia przez „native speakera” jest to kontakt tylko z jedna osoba i z zasady jest nie-reprezentatywny dla jezyka w calosci.

Uwazam, ze duzo wazniejszy jest kontakt z „krajem narodowym”, gdzie jezyk (w tym wypadku angielski) jest uzywany do przekazywania informacji w codziennych „zyciowych” sytuacjach.  Do tego przygotowuje.  Przygotowuje do rozmowy po angielsku „z kazdym” „na kazdy temat” od razu, bez przygotowania.

Prosze o kontakt droga wylacznie elektroniczna (forma obok i/ lub ponizej): Napisz do korepetytora), po uzgodnienie szczegolwo i wybranie wygodnej dla Panstwa wersji czasowej (cennik).  Kontakt telefoniczny jest usuniety celowo, zeby uniknac marnowania Panstwa i mojego czasu na „dogadanie sie”.  Kontrakty na nauke sa jednoznaczne i okreslaja Panstwa i moje prawa i obowiazki.  Dodatkowe pytania i informacje – prosze droga elektroniczna, potrzebuje czas, zeby je przemyslec zanim dam Panstwu wiazaca odpowiedz.

Nauka jest bardzo intensywna i aktywna .  Panstwo sami decyduejcie, czy potrzebujecie przerwe ok. 1 miesiaca po kazdych 3 miesiacach na „ulozenie sie” tej nowej wiedzy, czy bedziecie Panstwo kontynuowali przez nastepne bardzo intensywne 3 miesiace.  Zazwyczaj przerwy te wypadaja w ok. Boze Narodzenie, Wielkanoc, 1-3 Maja, Wszystkich Swietych.  Wtedy rowniez zdecydujecie Panstwo, czy bedziemy kontynuowac Panstwa prace nad Panstwa angielskim w dokladnie ten sam sposob, czy wprowadzicie Panstwo zmiany do Panstwa indywidualnego programu nauki Panstwa jezyka angielskiego dla Panstwa indywidualnych potrzeb i zgodnie z Panstwa osobowoscia i charakterem i Panstwa indywidualnymi predyspozycjami psycho-somatycznymi i Panstwa realnymi ograniczeniami i mozliwosciami czyli tzw. „zyciem”.

Dojazdy do ucznia?  Prosze skorzystac z cennika dla instytucji i firm (minimum 600zl/4godz).  Szkoly – dziekuje za zainteresowanie – nie jestem zainteresowany nauka masowa.  Nauka w firmach i instytucjach z dojazdem do Panstwa – minimum 600zl/4godz.  Nauczyciele „podpytujace” o „metode” – prosze umowic sie na „lekcje probna” – wyjasnie.  Osoby kopiujace moje ogloszenia – sprawdzic, czy jestescie na liscie mojego progamu anty-plagiatowego?

Faktury:- na osoby indywidualne – w/g cennika dla osob indywidualnych.- na firmy i instytucje – w/g cennika dla firm i instytucji.

Bardzo prosze o wczesniejszy kontakt.  Podjecie decyzji i zgranie grafikow zajmuje czas.  2 godziny dziennie 5 razy w tygodniu przez 3 miesiace jest konieczne do przejscia przez bariere mowienia.  Prosze upewnic sie, ze macie Panstwo ten czas.

Bardzo Panstwu dziekuje za zapoznanie sie z ta informacja.  Informacja jest dluga celowo.  Wymagania sa bardzo "rygorystyczne" celowo.  Jest to jednoczesnie, wymagany przez prawo w Polsce, regulamin zajec.  Powtorzenia w tekscie sa celowe.  Ta informacja jest to jednoczesnie rowniez test psychologiczny podatnosci potencjalnego nowego uczacego sie na systematyczna dlugotrwala zmudna prace.  Systematyczna systemowa celowa dlugo-letnia Pani / Pana praca nad Pani/ Pana Angielski - jest to konieczne do wyrobienia rozwiniecia i polepszenia Pani / Pana nawyku naturalnej rozmowy w jezyku angielskim "jak native speaker".

Amerykanski angielski (ponad 70% wszystkich native speakers jez. ang. w Swiecie) – to naj-bardziej popularny jezyk we wspolczesnym Swiecie; pierwszy w historii prawdziwie globalny jezyk obcy (lingua franca), ktory kocham i ktorym wladam na poziomie „native speaker”.  Umiem mowic i rozmawiac po „amerykansku” ( Got it! ).  Umiem nauczyc jak mowic i rozmawiac po „angielsku” ( Yes, indeed ).

Powracający uczący się.  Bardzo proszę o kontakt ze mną tutaj przez e-korepetycje, albo bezpośrednio na mój e-mail.  Dziękuję bardzo.

Wszystkim Panstwu zycze Wydajnego Roku Szkolnego / Akademickiego 2018-19 oraz sukcesow w nauce i pracy.

Udanego dnia.  Do usłyszenia. Porozmawiamy.
Dariusz Goralski/ American English / Angielski USA.

Dostępność

PoniedziałekDo uzgodnienia
WtorekDo uzgodnienia
ŚrodaDo uzgodnienia
CzwartekDo uzgodnienia
PiątekDo uzgodnienia
SobotaDo uzgodnienia
Niedziela

Zakres lekcji

Szkoła średnia
Studia

Miejsce lekcji

U nauczyciela
U ucznia
Online

Adres zajęć

Dariusz Goralski
Narutowicza 127 m 43
90-146 Łódź
NIP: 7252033267

Napisz do użytkownika

Wykształcenie
09.1995 - 05.1998
Montclair State University, NJ, USA
Kursy i szkolenia
03.2016
TESOL UK Anglia London. Współczesne metody uczenia jęz. ang. Jak uczyć bez podręczników.
05.2017
TESOL USA Licencja Uczenia Jez. Angielski USA
Doświadczenie
07.1987 - 07.2010
USA - Praca
09.2014 - aktualnie
Polska - Praca

Ostatnie opinie


wystawiono opinii: 60
avatar
Łukasz
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
11 lipca 2019

Nauczyciel z przeogromną wiedzą i umiejętnościami. Nigdy nie sądziłem że będę w stanie w 3 miesiące rozmawiać po angielsku i przygotować się do rozmowy o pracę startując z bardzo niskiego poziomu a jednak udało się.
P. Dariusz jest bardzo zaangażowany w swoją pracę a także wymagający - i właśnie taki powinien być profesjonalny nauczyciel !. Bardzo dziękuje i polecam wszystkim zajęcia z P. Dariuszem.

avatar
Marta
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
31 marca 2019

13 lat nauki angielskiego w szkole i nie potrafiłam rozmawiać po angielsku... Dzięki współpracy z Dariuszem pozbyłam się mojej językowej blokady po 6 tygodniach! i w końcu zaczęłam rozmawiać po angielsku! Nabrałam pewności siebie i zaczęłam nawet chodzić na tzw. English meet-ups! Korepetycje wymagały dużo pracy własnej ale gdyby nie genialny nauczyciel to nie byłoby takich efektów. Ocena bardzo dobry to zdecydowanie za mało. Gorąco polecam współpracę z Dariuszem!

avatar
Emilia
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
22 listopada 2018

Pan Darek odkrył przede mną świat prawdziwego języka angielskiego, takiego jakim się mówi, żyje i myśli, a nie wkuwa w toku mało (jak dla mnie) owocnej nauki w szkołach.
Dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu Pan Darek spowodował, że byłam w stanie odczarować wiele mitów związanych „z trudem” komunikowania się w tym języku, dzięki czemu łatwiej było mi pokonać barierę mówienia.
Pan Darek jest bardzo inteligentny na wielu poziomach, a dodatkowo doskonale czyta ludzi, jest świetnym nauczycielem, coachem i pomaga w zbudowaniu własnej pewności siebie. Pierwszy raz spotkałam się z tak wysoce profesjonalnym podejściem w pracy z drugim człowiekiem. Poza pracą nad językiem pomógł mi zmienić podejście do sposobu uczenia się, komunikowania się oraz efektywnego poszukiwania informacji, co automatycznie przełożyło na mój poziom języka. W pracy z Panem Darkiem ma się poczucie, że idzie się we właściwym kierunku, Pan Darek czuje się w pełni odpowiedzialny za ucznia, pracuje się zgodnie z wyznaczonym celem, a nie od tak. Ogromnie polecam.

avatar
Marta
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
23 września 2018

Bardzo profesjonalne podejscie do zajec, duza wiedza o tym, w jaki sposób nalezy uczyc sie jezyka obcego. Pan Dariusz zna róznice kulturowe i jezykowe pomiedzy amerykanskim i brytyjskim angielskim. Jego autorska metoda nauczania prowadzi szybko do celu czyli swobodnego mówienia po angielsku. Innowacyjne zajecia z Panem Darkiem duzo mi daly. Goraco polecam!

avatar
Patryk
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
21 lutego 2018

W kilka miesiecy przygotowal mnie do wyjazdu do pracy za granice. Najlepszy nauczyciel angielskiego jakiego do tej pory mialem. Zalezalo mi zeby szybko zaczac mowic. Przy duzej pracy samemu w domu i z Darkiem mozna naprawde szybko zaczac rozumiec angielski i mowic.

avatar
Kathy
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
21 lutego 2018

Angielski w NIE ksiazkowym wydaniu! Jesli zalezy Tobie na poprawnym i szybkiem mowieniu po angielsku polecam Pana Dariusza.
Co zajecia nowe zagdanien i niecodzienne metody nauki jezyka angielskiego, ktore przynosza efekty. Omowienie i wyjasnienie roznic kulturowych pomaga w zapobieganiu podstawowych bledow w sytacjach spoleczno-kulturalnych.

avatar
Norbert
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
5 sierpnia 2017

Wszystko na 5. Dużo pracy w domu, ogromna wiedza na temat USA i krajów anglojęzycznych. Wielki progres umiejętności językowych szczególnie w zakresie mówienia.
BARDZO POLECAM.

avatar
Dorota
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
9 czerwca 2017

Bardzo polecam zajecia z Dariuszem! To konkretny nauczyciel, w dodatku coach, ktory pomoze ci okreslic swoje cele co do nauki jezyka angielskiego …czy to egazmin, rozmowa kwalifikacyjna czy tez podniesienie poziomu komunikacji. Dariusz to czlowiek z ogromna wiedze z roznorodnych dziedzin zycia stad tez lekcje z nim sa ciekawe i inspirujace. Nie tylko poziom angielskiego mozna poprawic, ale tez wiele sie dowiedziec - oczywiscie po angielsku:) Motywuje do nauki i daje wsparcie. Mnie osobiscie zajecia z Darkiem bardzo pomogly w odzyskaniu plynnosci /ktora utracilam nie maja kontaktu z jezykiem przez dluzszy czas/ Polecam wszystkim!!!

avatar
Piotr
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
7 czerwca 2017

Polecam. Pan Dariusz uczy prawdziwego Angielskiego jakiego używają Native Speakerzy, nie książkowego którego uczą nas w Polsce w różnych szkołach i na kursach językowych, a który ma niewiele wspólnego z rzeczywistością. Lekcje to przyjemność dla kogoś kto chce wreszcie nauczyć się płynnie mówić i rozumieć język Angielski, na każdej dowiedziałem się czegoś ciekawego.
Oryginalna forma nauki, przy odrobinie zaangażowania bardzo skuteczna.

avatar
Grzegorz
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
31 maja 2017

Gorąco polecam. W ciągu dwóch tygodni Dariusz przygotował mnie do rozmowy kwalifikacyjnej po angielsku. Świetny motywator, nauka na materiałach wziętych "z życia".

avatar
Kasia
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
25 kwietnia 2017

Świetny korepetytor dla kogoś kto chce się nauczyć mówić. Motywuje do pracy samodzielnej bez której sukces w nauce języka obcego nie jest możliwy. Polecam!

avatar
Angelika
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
16 marca 2017

Naukę u pana Dariusza polecam każdemu, po przebytych korepetycja widzę znaczą różnice w swoim mówieniu, a co najważniejsze już nie boję się mówić po angielsku. Pan Dariusz nie jest tylko bardzo dobrym nauczycielem ale także genialnym motywatorem. Bez dwóch zdań i wyrzutów sumienia mogę polecić korepetycje u pana Dariusza!

avatar
Katarzyna
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
14 marca 2017

Uczyłam się angielskiego w szkole podstawowej, gimnazjum, liceum, na studiach i dodatkowo w szkole językowej, a mówić w j. angielskim nauczyłam się dopiero podczas korepetycji u p. Dariusza. Pokonałam barierę mówienia i nie odczuwam już stresu, jaki towarzyszył mi gdy miałam wypowiedzieć choć zdanie po angielsku. Oczywiście nic samo się nie dzieje i swoją pracę trzeba wykonać, ale akurat ten wysiłek jest najbardziej efektywny i wart poświęconego czasu, a każda odbyta lekcja przynosi satysfakcję. W pełni polecam korepetycje u p. Dariusza :)

avatar
Sara
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
27 stycznia 2017

Chciałabym w 100% polecić korepetycje u pana Dariusza. W tym roku wyjeżdżam na W&T do USA i to skłoniło mnie do zapisania się na zajęcia. Tematyka była różnorodna, począwszy od kultury amerykańskiej, podstawowych zwrotów i zwyczajów, kończąc na historii oraz rozmowach na temat bieżących wydarzeń ze świata. Korepetycje wymagają systematycznej pracy, jednakże jest czystą przyjemnością - oglądanie wiadomości po angielsku, filmów, słuchanie radia itp. Pan Dariusz na każdych zajęciach bada postęp i dzięki swojemu doświadczeniu łatwo potrafi zauważyć kiedy ktoś nie "odrobił pracy domowej" . Jego bezpośredniość jest chyba największym atutem - Jeżeli jest z czegoś zadowolony to chwali, jeżeli uważa, że ktoś nie przykłada się do nauki potrafi o tym powiedzieć, co jest bardzo motywujące. Dodatkowo mogę powiedzieć, że pan Dariusz podbudowuje człowieka, zapewnia go o swoich umiejętnościach i dzięki temu, aż chce się szlifować język. Na koniec powiem jeszcze, że sposób w jaki mówi o USA sprawił, że już nie mogę doczekać się wyjazdu. Zdecydowanie polecam korepetycje u tego Pana. Pozdrawiam

avatar
adu
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
3 listopada 2016

Super szybka pomoc :) bardzo polecam

avatar
Michał
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
3 października 2016

Zajęcia z Panem Dariuszem polecam każdemu, kto chce faktycznie posługiwać się językiem angielskim, a nie tylko "odbębnić" kolejny kurs. Poza nauką samego języka duży nacisk położony jest także na zrozumienie mechanizmów odpowiedzialnych za cały proces nauki, co pomaga w zrozumieniu obranego sposobu dążenia do zamierzonego celu. Podejście jest indywidualne, co pozwala na odpowiednie skupienie na zajęciach.

Raz jeszcze polecam!

avatar
Kasia
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
29 września 2016

Polecam zajęcia z Dariuszem wszystkim, którzy w szybkim tempie chcą poprawić swój angielski. Lekcje są intensywne, urozmaicone i dopasowane do indywidualnych potrzeb osoby uczącej się. Duże znaczenie ma systematyczna praca własna, ale ze wskazówkami Dariusza jest przyjemna i przynosi znakomite efekty. Jego niestandardowe metody sprawiły, że pomimo dużej nieśmiałości, zaczęłam mówić po angielsku.

avatar
Ewelina
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
13 czerwca 2016

Nauka z Panem Darkiem wymagała dużej samodyscypliny i samodzielnej pracy, ale stosując się do tego, efekty są widoczne z tygodnia na tydzień. Po pół roku nauki jestem w stanie porozumieć się w pracy przy użyciu języka angielskiego, czego nie udało mi się osiągnąć wcześniej . Prócz bycia świetnym nauczycielem języka, jest także dobrym psychologiem, który pracuje nad Twoją osobowością, co w moim przypadku przyczyniło się m.in. do nabrania odwagi w używaniu języka.

Zawsze dostępny mailowo, służy pomocą i wręcz zachęca do wymiany wiadomości poza spotkaniami, co również oceniam jako świetny element nauki.

Konkretnie i efektywnie- polecam!

avatar
Ewelina
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
3 czerwca 2016

Nauka języka z Panem Darkiem wiąże się przede wszystkim z samodzielną pracą, którą trzeba wykonywać... I to nie dla Pana Darka a dla siebie (jeżeli odpuścicie, od razu będzie to po Was widać i zaczniecie marnować pracę i czas). Jeżeli więc ktokolwiek myśli, że pójdzie "gdzieś" uczyć się języka i bez własnej, sumiennej pracy zacznie mowić to lepiej nie marnować czasu swojego i swojego nauczyciela. Jeżeli natomiast weźmiecie się do pracy to po miesiącu od rozpoczęcia nauki z Panem Darkiem widać i czuć ogromne postępy, co mogę z czystym sumieniem potwierdzić. Przy Panu Darku bardzo szybko zaczyna się lubić angielski. Praca z Nim jest szybka, konkretna i ciekawa. Ważne jest to, że dzięki Panu Darkowi dowiecie się jak się uczyć języka, a po każdym spotkaniu wychodzi się z chęcią do pracy. Osobiście bardzo POLECAM naukę języka z Panem Darkiem i uważam Go za najlepszego nauczyciela jakiego mogłam spotkać na swojej drodze.

avatar
Dorota
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
27 maja 2016

Polecam wszystkim, którzy szukają kogoś, kto pomoże im przełamać barierę mówienia po angielsku. Spotkania z Panem Dariuszem polegają na rozmowach o sprawach bieżących zarówno z PL, USA czy UK, o wszystkim co Cię interesuje i czego byś chciał/a sie dowiedzieć. To również zwyczajne, codzienne pogawędki, które ucinamy sobie ze znajomymi, a dzięki którym zaczynasz mówić (i myśleć!) w języku angielskim szybciej niż się tego spodziewasz! Mnóstwo przydatnych ston, linków, filmików czy artykułów. Zero książek, zeszytów i uczenia się na pamięć. POLECAM bo wiedza Pana Dariusza jest nieograniczona a to czysta przyjemność uczyć się od kogoś takiego! :)

avatar
Joanna
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
22 maja 2016

Będzie krótko i na temat. Bez zbędnych wywodów, tak jak sama nauka u Dariusza: PROSTO, SZYBKO I KONKRETNIE. POLECAM!

avatar
Kinga
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
21 maja 2016

Spotkania przyczyniły się do tego, że zaczęłam mówić po angielsku. Nie lekcje, ponieważ pan Dariusz jest nietypowym nauczycielem. Bariera językowa która stanowiła dla mnie bardzo duży problem - przestała istnieć, a to było nie lada wyzwanie! Wskazówki pana Dariusza pomogą Ci zrozumieć Twoje dotychczasowe błędy w nauce obcego języka. Decydując się, na pewno nie będziesz żałował/a!
Polecam!
Remember! Ain't no mountain high enough ! :D

avatar
Kamil
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
9 lutego 2016

Wiele lat, praktycznie przez cała swoją edukację szukałem sposobu, szukałem metody, szukałem człowieka który pokazałby mi jak naprawdę powinno uczyć się języka angielskiego. Zmęczony wieloletnimi próbami zrobienia prawdziwego postępu trafiłem na ogłoszenie Pana Darka. Zacząłem naukę. To zupełnie inne doświadczenie niż to jakie znam ze szkoły. Nie ma książek, zeszytów, ton słówek wbijanych na pamięć. Cotygodniowe lekcje to raczej spotkania - rozmowa na wiele, wiele interesujących tematów. Przez pół roku nauki z Panem Darkiem zrobiłem większy postęp niż przez całą moją szkołę. Po 2-3 miesiącach zaczynasz rozumieć i zaczynać mówić po angielsku i naprawdę ciężko wyjaśnić jak to możliwe. Jeżeli zależy Ci na posługiwaniu się językiem angielskim płynnie i spontanicznie po prostu zrób to. Umów się na spotkanie. Jeżeli masz motywację do pracy to sukces gwarantowany.

avatar
Ania
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
3 grudnia 2015

Zgadzam się z poprzednikami. Pan Dariusz to doskonały nauczyciel. Po kilku miesiącach nauki znacznie łatwiej przychodzi mi mówienie w jezyku angelskim a muszę przyznać, że na początku kompletnie nie dawałam sobie z tym rady. POLECAM!

avatar
Paweł
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
29 czerwca 2015

Darius - nauczyciel dla wszystkich tych, którzy znudzeni są nie efektywną nauką na standardowych kursach. Lepszej metody nauczanie jeszcze nie widziałem, każda lekcja - spotkanie to połączenie nauki oraz przyjemnie spędzonego czasu. Bariera mówienia po angielsku, z która mamy największy problem, mija właściwie od razu. Polecam w 100% :)

avatar
Dariusz
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
17 maja 2015

Mogę z całą odpowiedzialnością polecić lekcje u Darka – mało gramatyki duży nacisk na konwersacje. Lekcje dostosowane są do prezentowanego poziomu ucznia i ukierunkowane na jego potrzeby. Warto też nadmienić że na zajęciach przedstawiane są proste i ciekawe metody nauki współczesnego języka angielskiego za pomocą internetu.

avatar
Maciej
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
21 lutego 2015

Z czystym sumieniem i z pełna odpowiedzialnością polecam pana Dariusza jako bardzo dobrego nauczyciela języka angielskiego. Do pana Dariusza zgłosiłem się ponad rok temu. Moim celem był wyjazd do pracy w USA i potrzebowałem jego pomocy. To był bardzo dobry wybór. Mój angielskiego był na poziomie komunikatywnym, ale mi przede wszytskim zależało aby dobrze wypaść przed pierwszymi rozmowami o pracę. Po zaledwie kilku godzinach poczułem się znacznie swobodniej. Pan Dariusz mieszkał w USA bardzi długi czas, dzięki czemu miałem wrażenie że mam lekcje prowadzone przez amerykanina :) co było ogromnym plusem. Nauczyciel przybliżył mi kulturę i obyczaje kraju. Zaczęłem poznawać sposób w jaki mówią na codzień amerykanie, miałem okazję wsłuchać się w oryginalny akcent. Pan Dariusz ma indywidualne podejście do każdego ze swoich uczniów. Mi pomógł obyć się z językiem, mówić płynniej oraz przygotować do życia w Stanach Zjednoczonych. Reasumując serdecznie polecam lekcje z p. Darkiem, jestem na to świeżym dowodem. Od prawie roku mieszkam w Nowym Jorku i cieszę się życiem. Pozdrawiam pana, panie Darku!!!

avatar
Edyta
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
26 września 2014

Nauka, która przynosi wymierny efekt w krótkim czasie. Mam długoletnie doświadczenie z nauką języka angielskiego, zaczynając od szkoły podstawowej, a kończąc na studiach. Dodatkowo w pracy mam cały czas styczność z angielskim, głównie w formie pisanej. Jednak zawsze podstawową barierą była bezpośrednia komunikacja. Bariera stopniała bardzo szybko w czasie lekcji u Pana Darka. Polecam ten sposób nauczania i kompetencje nauczyciela.

avatar
Elżbieta
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
10 sierpnia 2014

Jeśli chcesz nauczyć się komunikatywnego języka angielskiego - polecam Pana Dariusza G.
Jego niekonwencjonalna metoda nauczania, wszechstronna wiedza, bogata osobowość i miła atmosfera oraz Twoja systematyczność w nauce pozwoli Ci przełamać wszelkie bariery językowe i osiągnąć oczekiwany rezultat.
Zyczę Wszystkim powodzenia w nauce.

avatar
Sylwia
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
27 lipca 2014

Maksimum praktyki, minimum gramatyki.
Zajęcia prowadzone "nieschematycznie" , indywidualnie dostosowane do poziomu i zainteresować ucznia.
Słowa w języku polskim pojawiają się na zajęciach z Panem Darkiem bardzo rzadko albo wcale. Wszystkie problemy omawiane są po ang., co sprawiło, że nie zauważyłam kiedy moje opory zniknęły i po prostu zaczęłam konwersować w tym języku.
Polecam każdemu kto chce rozmawiać w tym języku tak po prostu,a nie uczyć się scenek z podręczników do ang. całkiem oderwanych od rzeczywistości.

avatar
Rafał
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
27 lipca 2014

Bardzo dobry nauczyciel z realnym doświadczeniem i praktyczną wiedzą językową. Potrafi dostosować formę i zakres zajęć do poziomu i oczekiwań ucznia oraz odpowiednio go zmotywować.

avatar
Maria
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
24 lipca 2014

Moje wychodzące dane: doświadczenie nauki języka angielskiego z native speakerem, straszny akcent, niemożliwość wyrażania swoich myśli w j. angielskim , uświadomienie tego, że nie mówię w j. angielskim, mimo wielu lat uczenia się.
Moje dane wychodzące: umiejętność formułowania myśli w języku angielskim, możliwość kontrolować swój akcent dzięki metodom uczenia Pana Darka, wiara w siebie, w swoje możliwości, brak strachu podejmować wyzwania.
Pan Darek, dzięki nowoczesnym technikom uczenia pomaga uczyć się prawdziwego języka, uświadomić swoje błędy i naprawić je, znaleźć zasoby, które pomogą Ci rozwinąć swój angielski i polepszyć go, a także odnaleźć wiarę w siebie, w swoje możliwości i umiejętności, które nigdy nie doceniałeś.
Bardzo zdolny i utalentowany nauczyciel angielskiego i bardzo dobry i sympatyczny człowiek!
Gorąco polecam!

avatar
Mateusz
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
5 marca 2014

Szybki efekt, przełamanie bariery językowej nastąpiło już po kilku spotkaniach. Ciekawa metodyka, każde spotkanie to kolejny zbiór praktycznych zwrotów. Zdecydowanie polecam!

avatar
Gniewko
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
26 lutego 2014

Najbardziej efektywny proces nauczania w jakim brałem udział! Nauczyciel który pomógł mi przejść przez barierę językową z dziedzinie biznesu sektora IT. Bardzo praktyczna i użyteczna wiedza przekazana w bardzo przystępny sposób! Efekty w moim przypadku były widocznie po już kliku spotkaniach.

POLECAM!

avatar
Agnieszka
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
15 grudnia 2013

Najlepszy nauczyciel i wspaniały człowiek, uczy nie tylko języka ale również wiary w siebie, tak niezbędnej do pokonywania bariery językowej. Angielskiego uczyłam się w wielu miejscach i u wielu nauczycieli, nigdy nie byłam nawet w 1% tak zadowolona jak obcenie. Ponad rok temu szukałam najlepszego nauczyciela w Łodzi, który nauczy mnie mówić w języku angielskim, kierowałam się wówczas wyłącznie opiniami innych i znalzałam.

avatar
Ania
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
9 października 2013

PEŁEN PROFESJONALIZM! Sama kilka miesięcy temu szukając lekcji języka angielskiego korzystałam z portalu e-korepetycje.net, dlatego mam nadzieję, że moja opinia będzie przydatna dla osób w podobnej sytuacji. Lekcje z Panem Darkiem są jak spotkanie prowadzone w języku angielskim, pełen profesjonalizm, dostosowanie tematyki lekcji do potrzeb słuchacza, dodatkowo szalenie miła atmosfera. W swoim życiu miałam już kontakt z różnymi "nauczycielami" języka angielskiego, ale z perspektywy czasu mogę stwierdzić, że był to zmarnowany czas. Podczas lekcji z Panem Darkiem praktyczny j.angielski, przestaję bać się mówić w tym języku, a dodatkowo świetnie się przy tym bawię. Polecam gorąco każdemu, kto chce uczyć się języka angielskiego pod okiem prawdziwego specjalisty, jakim jest Pan Darek.

avatar
Kasia
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
7 października 2013

Inteligencja, otwartość, powołanie do nauczania. Te cechy sprawiają, że każde zajęcia z Panem Darkiem są ciekawe i wyjątkowe. Świetny (i skuteczny) nauczyciel, dzięki któremu nauka języka angielskiego staje się przyjemnością. W dodatku osobowość Pana Darka i sposób prowadzenia przez niego zajęć uczą samodzielnego myślenia. Serdecznie polecam!

avatar
Piotrek
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
6 października 2013

Gorąco polecam lekcje u Pana Darka.
Po nie spełna trzech miesiącach lekcji byłem w stanie wziąć udziął w rozmowie o pracę prowadzonej w języku angilekiskim, przy czym przed rozpoczęciem lekcji mój angielski w mowie kończył się praktycznie na przedstawieniu się.
Świetny nauczyciel z jeszcz lepszym podejściem do ucznia. Myślę, że właśnie z pomocą Pana Dariusza w końcu opanuję język angielski :)

avatar
Anna
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
21 września 2013

Na rozmowy ( nie chcę używać słowa lekcje) z p, Darkiem chodzi mój syn. Zaczynał jak gimnazjalista, dziś już chodzi do liceum. Miał to być kurs przygotowujący do egzaminu na koniec gimnazjum i sposób na "polubienie" angielskiego. Dzięki p. Darkowi nie tylko bardzo dobrze poradził sobie z egzaminem, ale przede wszystkim zdobył pewność siebie w mówieniu. Co więcej - jest ciekawy tego języka. Wiedziałam, że w przypadku mojego syna tradycyjna nauka gramatyki i słówek to strata czasu - dlatego bardzo się cieszę, że znalazłam ogłoszenie p. Darka - jego sposób nauczania jest tym czego mój syn potrzebował. Panie Darku - dawno się nie widzieliśmy więc chociaż tą drogą - DZIĘKUJĘ BARDZO.

avatar
Maciej
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
9 września 2013

Bardzo polecam każdemu lekcje u Pana Darka. Nowoczesne i indywidualne podejście do nauki poparte szeroką wiedzą i doświadczeniem.

avatar
ewa
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
12 sierpnia 2013

Najlepszy nauczyciel z jakim kiedykolwiek pracowałam. Profesjonalny, z indywidualnym podejściem. Z żalem musiałam zrezygnować ze spotkań, ale czekam na moment kiedy będę mogła wrócić.

avatar
Daria
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
24 czerwca 2013

Polecam! Pan Dariusz prezentuje bardzo indywidualne i elastyczne podejście, dzięki czemu nauka jest maksymalnie skuteczna. Już od pierwszych spotkań buduje pewność w posługiwaniu się językiem u swoich podopiecznych.

avatar
Małgorzata
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
6 czerwca 2013

Serdecznie polecam lekcje u Pana Darka. To, co go wyróżnia na tle innych nauczycieli języków, to praktyczne podejście do nauki. Poza tym udzieli Ci wielu cennych wskazówek odnośnie job interview, co zaowocuje w przyszłości :)

avatar
Ilona
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
13 maja 2013

Dołączam sie do wszystkich bardzo dobrych opinii o Panu Darku. Ja również miałam szczęście trafic na jego niecodzienne "nauczanie".

avatar
Iwona
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
12 maja 2013

Bardzo dobry nauczyciel, można się wiele nauczyć i zacząć szybko używać języka w praktyce. Jasno tłumaczy gramatykę i można się sporo dowiedzieć na temat zwyczajów w USA. Wiem też jak poradzić sobie na interview :)
Polecam!

avatar
Radek
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
8 maja 2013

Bardzo pozytywnie oceniam jakość lekcji Pana Darka. Nietypowe sposoby nauczania i przede wszystkim olbrzymia wiedza z różnych dziedzin pozwala na interesującą konwersację na wysokim poziomie. Polecam szczególnie osobom szukającym czegoś więcej niż wkuwania słówek i reguł gramatycznych. Po tych lekcjach myśli się po angielsku.

avatar
Iza
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
2 maja 2013

Zachęcona fantastycznymi opiniami zdecydowałam się na lekcje u Pana Dariusza i się nie zawiodłam. Wcześniej latami uczyłam się angielskiego w różnych szkołach bez rezultatu, a teraz potrafię rozmawiać po angielsku. Z ręką na sercu polecam każdemu lekcje u tak fantastycznego nauczyciela. Bardzo miła atmosfera na zajęciach, po raz pierwszy nie bałam się mówić i chętnie chodziłam na zajęcia. Każda lekcja jest tak ciekawa, że nie można popaść w monotonię, a szybkie efekty motywują do dalszej pracy. Nauka zdecydowanie skierowana na potrzeby uczącego. Ćwiczenia wymowy, nauka tego co jest naprawdę przydatne. Gorąco polecam, gdybym mogła dałąbym 6 gwiazdek. Sama na pewno jeszcze wrócę!

avatar
Magda
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
28 marca 2013

Bardzo dobry i pomocny nauczyciel. Uczy przydatnych i praktycznych rzeczy w miłej atmosferze. Pan Dariusz podczas jednej lekcji przygotował mnie do rozmowy o pracę. Serdecznie polecam!

avatar
Bartek
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
11 marca 2013

Świetny nauczyciel, przełamał moje bariery jeśli chodzi o mowę, oduczył wielu głupich nawyków wyniesionych ze szkoły z lekcji perfekcyjnego angielskiego - kilka uproszczeń i człowiek lepiej mówi po angielsku, jednocześnie przypominając o szczegółach które są ważne. Do tego wprowadza dużo ciekawostek do języka. Polecam wszystkim zainteresowanym ciekawymi konwersacjami po angielsku.

avatar
Maciej
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
11 września 2012

Nauczyciel, który przykłada dużą rolę do detali i wymowy przez co po dłuższej nauce jesteśmy w stanie mówić podobnie jak amerykanie. Ważnym aspektem jest również znajomość kultury amerykańskiej i wiedza z wielu dziedzin co daje ogromną możliwość "wygadania się" na każdy temat.

Co więcej jest to zupełnie inna nauka niż to czego uczą w szkołach, tutaj uczysz się mówić, przede wszystkim praktyczna umiejętność wykorzystania języka. Nauczyłem się tutaj więcej niż przez wszystkie lata nauki języka angielskiego w szkole.

Gorąco polecam!

avatar
Piotrek
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
10 września 2012

Bardzo dobry nauczyciel. Polecam wszystkim,
super atmosfera!!! Pozdrawiam!!!

avatar
Marek
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
9 września 2012

Bardzo dobry nauczyciel, z którym zajęcia to prawdziwa podróż nie tylko przez zawiłości gramatyczne języka, ale również przez całą kulturę państw angielsko - języcznych. W moim przypadku również lektor, korepetytor, który pomógł mi pozbyć się kompleksów, w jakie mnie wpędzili niedoświadczeni lektorzy z renomowanej uczelni. Dzięki zajęciom z Panem Darkiem odniosłem sukces podczas międzynarodowego egzaminu i pokazałem na co mnie "stać".

avatar
Marcin
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
31 sierpnia 2012

Z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, że Pan Darek nastawiony jest na to, żeby jak najwięcej przekazać/nauczyć. Jeśli ktoś szuka pewnej i sprawdzonej alternatywy dla m.in. innych lektorów/wszelkich kursów, to z całą pewnością mogę polecić tego fachowca:) Na pewno nie pożałujecie!:)

avatar
Anna
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
27 sierpnia 2012

Z pełnym przekonaniem mogę polecić Dariusza jako świetnego nauczyciela żywego języka angielskiego. Prowadzone przez niego lekcje są ciekawe, a tematy dostosowane indywidualnie do ucznia. Najważniejsze jednak jest to, że ani się obejrzysz, a zaczynasz mówić. Zachęcam!

avatar
Anita
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
19 sierpnia 2012

Lekcje z Darkiem polecam wszystkim, którzy chcą mówić po angielsku, a nie tylko twierdzić, że "znają angielski". Lekcje są prowadzone w miłej, luźnej atmosferze. Polecam opornym jak i zmotywowanym. Szybko zaczniecie mówić i myśleć "po angielsku".

avatar
Łukasz
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
16 sierpnia 2012

Świetny nauczyciel zarówno pod względem metod jak i wiedzy. W jeden rok nauczyłem się mniej więcej tyle co przez 3-4 lata rożnych kursów w szkołach językowych. Polecam Darka przede wszystkim tym , którzy nie mieli okazji wykorzystywać języka w praktyce np.: będąc za granicą. Dla mnie najważniejsze jest to, że po kliku lekcjach u Darka zaczynasz po prostu mówić po angielsku.

avatar
Joanna
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
27 maja 2011

Excellent teacher. Thanks to Dariusz I learned enough of “every day” English, so when I came to USA, I could communicate with people and didn’t feel lost.
Thank you uncle Darek

avatar
Anna
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
25 maja 2011

Ma duza wiedze i umiejetnosc przekazywania jezyka angielskiego i amerykanskiego w dziedzinie organizacji i zarzadzania i wiedzy o Ameryce.

avatar
Tomek
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
4 maja 2011

Swobodna atmosfera; dobór tematyki i materiałów do zgłaszanych, indywidualnych potrzeb; elastyczność; przyjemne konwersacje. Uczciwy, sympatyczny nauczyciel. Polecam.

Angielski USA PL Dariusz Goralski

Dziekuje Panie Tomaszu. Int'l Business/ Travel

avatar
Joanna
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
28 kwietnia 2011

lekcje według potrzeb ucznia, prezycyjność w nauce, miła atmosfera

Angielski USA PL Dariusz Goralski

Bardzo dziekuje Pani Joanno. Logistics/ Transportation

Po dodaniu opinii nie będzie możliwa jej edycja, dlatego upewnij się, że wypełniłeś/aś prawidłowo wszystkie pola.

Wystawiając opinię oświadczasz, że działasz zgodnie z regulaminem, treść opinii jest zgodna z prawdą, a Ty ponosisz za nią pełną odpowiedzialność. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wystawiając opinię oświadczasz, że jej treść jest zgodna z prawdą, a Ty ponosisz za nią pełną odpowiedzialność. W bazie serwisu e-korepetycje.net będą przechowywane dane takie jak adres e-mail oraz adres IP, z którego wypełniono formularz opinii. Dane te umożliwiają identyfikację autora opinii i mogą zostać udostępnione na wniosek podmiotów uprawnionych do tego, w przypadku zgłoszenia przez użytkownika działań niezgodnych z polskim prawem, w szczególności dotyczących czynów nieuczciwej konkurencji.